PDA

Zobraziť plnú verziu: Vyriešené Potrebujete pomôcť znížiť zaťaženie serveru



Simon Lloyd
26-05-11, 08:40
Ahoj, mám problém s mojím zaťaženia servera, som sa už presťahovala do venované pokúsiť sa vyliečiť, ale napriek tomu si vysoké zaťaženie servera, keď som vypnúť vbet zaťaženie servera kvapky.

Môže mi niekto pomôcť?

@ Kamil, už máte plný prístup údaje zaslané v PM, ak chcete skontrolovať.

kamilkurczak
26-05-11, 20:57
Dobrý deň,
Tu máte vBET zoznam rád: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html

Pamätajte - ak máte všetkých jazykoch povolené - máte 53 viac obsahu (vlákna, stĺpy atď), na forum, a samozrejme vysoko prevádzky fóra.

Môžete vypnúť niektoré jazyky a čakať, kedy bude povolená vyrovnávaciu pamäť pre jazyk byť vyplnený, potom - môžete povoliť ďalšiu časť prekladov.

Po druhé, v tomto UVOĽŇOVANIE máme veľké zlepšenie (veľmi veľká) - to je vyrovnávacej pamäte systému (4 rôzne varianty). Môžete si to overiť v admincp-> Cache vBET. (Nezabudnite - musíte zapojiť váš server použitie tohto typu cache)

:)

Simon Lloyd
26-05-11, 22:15
Som implementoval všetko, čo som si na odporúčanie svojho výkonu, tiež som mal všetky povolené jazyky, (a väčšina), pretože nákup vbet asi pred 6 mesiacmi, náklad je trvalo vysoká po celú dobu. Pokiaľ ide o pamäti Cache (beta) Nemyslím si, že nemám žiadne vyrovnávací plyn na mojom serveri, ale evrything inde je nastavená podľa vašich pokynov.

kamilkurczak
26-05-11, 22:19
z nášho posledného UVOĽŇOVANIE Pracovali sme na tomto systéme pamäte cache - to by mala byť veľká, vo výkone. Musíte mať server nakonfigurovaný s cache systému (možno už máte - Požiadajte svojho podporu servera)

Simon Lloyd
26-05-11, 22:31
Ahoj Kamile, som kontrolovaný php info a nemám, ale budem si ich inštalovať xcache alebo niečo také

vBET
26-05-11, 22:59
Dobrý deň. Prečo máte problémy so svojím zaťaženie serveru? Vidím fórum je prekladať veľmi rýchlo, tak kde je problém?

Vezmite prosím na vedomie, že preklady sú externé služby od Google. To znamená, že pri preklade sa stane, svoje nite sa čaká na odpoveď od Google. A to je dôvod, prečo servera zaťaženie je väčšie, ale to nemá vplyv na systém, pretože čakanie vlákna trvať CPU ani ďalšie pamäť (len už používajú). Takže to je dôvod, prečo budete mať vždy vyššie zaťaženie servera s vBET povolené (pokiaľ zakázané bez závitu, je čakanie na výsledky z Google) a v rovnakom čase fórum sa bude aj naďalej pracovať rýchlo, pretože čakanie vlákna trvať CPU.

Takže to, čo je naozaj potrebné, aby sa zaťaženie servera milenec je zabezpečiť, aby závity nebude čakať na výsledky z Google, ale bohužiaľ Google umožňuje vyrovnávacej pamäti svoje výsledky len po dobu 15 dní. Môžete to vyskúšať sami - ak zakážete vyrovnávaciu pamäť, alebo len sa svojho času k životu menší než Uvidíš záťaže serverov rastie - preto, že menej budú výsledky z cache a ďalšie žiadosti čakajú na odpovede Google. Neexistuje žiadny čarovný - Preklady pochádza odniekiaľ, a to si vyžaduje určitý čas, aby si to od Google.

Využitie pamäte cache môže nejako pomôcť. Nite čakanie na výsledky Google bude stále čakať (nebudete prejsť, kým ste cache všetky preklady, a nebude, pretože to je čistená v súlade s Google TOS). Stále cache výsledky budú generované rýchlejšie, o to požiada ne čakať na preklad pôjde rýchlejšie od požiadaviek fronty.

Tu si môžete zistiť, čo presne je zaťaženie servera: zaťaženie servera (http://whreviews.com/server-load.htm) a zistiť, že ak máte voľné prostriedky zaťaženie servera, nie je problém.

Vedieť, čo je hodnota zaťaženia servera, nie je dôležité hoci. Vedieť, ako interpretovať hodnotu, čo sa počíta.

Nezabudnite definície: zaťaženie servera je počet procesov, ktoré čakajú na prístup k CPU. Ale nie všetky procesy sú rovnaké! Ak sa procesy s nízkou prioritou, keď nový požiadavku servera (strana žiadosti) sa objaví, to môže ešte byť so ovládal takmer okamžite.

Nehovoriac o tom, že zaťaženie servera, je len jedným z faktorov, z mnohých ďalších (využitie pamäte, CPU, veľkosť odkladacieho súboru)

Ako obvykle, a toľko ľudí priamo zapletený do prevádzkovanie obchodných procesov povedať, že ide vždy len o reálne správanie. Stránky sú zaťažení rýchlo? Je proces, ako je vyhľadávanie v databáze, aby v primeranom čase? Potom ste naozaj nemajú problém, bez ohľadu na zaťaženie servera, je

Takže, konečný test je tak, že server sa chová. Ak je server rýchly, číslo, aj keď sa tomu hovorí "zaťaženie servera", v skutočnosti nič neznamená

Preto, že server je veľmi jednoduché a vidím fórum odpovede rýchlo, váš problém je len virtuálna - nie je tam žiadny skutočný problém. Zaťaženie servera, je hodnotou, ktorá vám žiadne informácie o reálnom výkone, len rady ak viete, ako ju interpretovať (tj ak je server beží dobre X zaťaženie servera, môžete spustiť kontrolu, čo sa deje, ak je to rýchlo rastie 2X alebo tak nejako). Len statické číslo vám nič iné, lepšiu kontrolu CPU a pamäťou, aby sa uistili, že táto hodnota je v poriadku pre server a ak je to OK a potom bez ohľadu na zaťaženie servera, čo je hodnota.

Ak chcete ešte nejaké ďalšie tipy:
- Vytvoriť väčšiu vyrovnávaciu pamäť TTL Ak ste zmenili na nižšie (predvolená hodnota je maximálna povolená TOS Google).
- Ak nemáte žiadne problémy HDD vypnúť cronu pre čistenie host cache - to nemusí byť čistené vôbec, pretože sa aktualizuje výsledky podľa potreby, ešte odstrániť rad starých súborov môže trvať veľmi dlho, než PHP.
- Použitie vyrovnávacej pamäte
- Na konci (ale ja naozaj nevidím žiadny zmysel, pretože nemáte problém výkonu) štart zakázať jazykov, ktoré vám dáva menšia prevádzka

Mimochodom - aký je váš zaťaženie servera, priemerné využitie CPU a pamäte, a aký hardware máte (koľko CPU, pamäť)? Má odkladací súbor sa používa?

Simon Lloyd
27-05-11, 08:34
Nižšie sú uvedené údaje podľa vaše otázky
1) zaťaženie servera
*********************
08:22:53 až 44 dní, 13:31, 1 užívateľ, Load average: 4,07, 5,09, 5,26
TTY POUŽÍVATEĽOV Z LOGIN @ IDLE JCPU PCPU CO
root pts / 2 datacenter1.supp 08:17 0.00s 1.53s 0.00sw
****************
2) CPU a pamäte
********************
Celkom používať zadarmo zdieľanej vyrovnávacej pamäte cache
Mem: 4040 3616 424 0 256 2809
- / + Buffer / cache: 550 3490
Swap: 8001 24 7976
*********************************
3) koľko procesorov
3

EDIT: Len si snímku tú http://www.thecodecage.com/forumz/server.png môj server je takto stále, tento film je po povolení memcahce.

Simon Lloyd
27-05-11, 17:19
Ako pridané informácie Tu je Top procesy log:
xxxx 93,0% / usr / bin / php / home / xxxx / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
xxxx 83,0% / usr / bin / php / home / xxxx / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
xxxx 75,0% / usr / bin / php / home / xxxx / public_html / forumz / vbenterprisetranslator_seo.php
mysql 6,8% / usr / sbin / mysqld - basedir / --datadir/var/lib/mysql - usermysql --pid-file/var/lib/mysql/xxxx.thecodecage.com.pid - skip-externé- zamykanie
mysql 6,7% / usr / sbin / mysqld - basedir / --datadir/var/lib/mysql - usermysql --pid-file/var/lib/mysql/xxxx.thecodecage.com.pid - skip-externé- zamykanie
mysql 6,6% / usr / sbin / mysqld - basedir / --datadir/var/lib/mysql - usermysql --pid-file/var/lib/mysql/xxxx.thecodecage.com.pid - skip-externé- zamykanie
root 6,0% / bin / sh / usr / local / bin / rkhunter-c - úlohy cronu

vBET
29-05-11, 20:52
Nižšie sú uvedené údaje podľa vaše otázky
1) zaťaženie servera
*********************
08:22:53 až 44 dní, 13:31, 1 užívateľ, Load average: 4,07, 5,09, 5,26
TTY POUŽÍVATEĽOV Z LOGIN @ IDLE JCPU PCPU CO
root pts / 2 datacenter1.supp 08:17 0.00s 1.53s 0.00sw
****************
2) CPU a pamäte
********************
Celkom používať zadarmo zdieľanej vyrovnávacej pamäte cache
Mem: 4040 3616 424 0 256 2809
- / + Buffer / cache: 550 3490
Swap: 8001 24 7976
*********************************
3) koľko procesorov
3

EDIT: Len si snímku tú http://www.thecodecage.com/forumz/server.png môj server je takto stále, tento film je po povolení memcahce.

Nie som si istý, ako interpretovať merania. Ako vidím, je váš procesor používa asi 185% ... Takže, alebo je niečo horúceho priamo v meraní alebo sa vzťahuje na 1 CPU - Ak máte 3 potom môžete použiť 300%. Ak je to správny spôsob, ako potom to znamená, že máte ešte dosť voľných prostriedkov procesora. Ak nie, prosím opravte ma a povedať, ako interpretovať výsledky.

Tiež som si istý, ako interpretovať dáta zaťaženie servera:

Load average: 4,07, 5,09, 5,26
Sú tie 3 rôzne v čase merania, alebo každá z nich je pre jednotlivé CPU? Aký je výkon vášho procesora?

PS. Cache musí čas na vyplnenie

Simon Lloyd
29-05-11, 21:54
Michal, opäť vďaka za odpoveď vyťaženie vidieť (a v snímke) sa mení pri každom obnovení, je to, ako si upozorniť sybmolic číslo, keď sa ukazuje priemerné zaťaženie je asi 6 alebo 7, potom web je pomalý , ale väčšinu času nezodpovedá čo dáva chybu.

Tu je CPU údajov budete požiadaní o
Procesor # 1
Predajcu
GenuineIntel
Meno
Intel (R) Xeon (R) CPU X3430@2.40GHz
Rýchlosť
2394.030 MHz
Cache
8192 KB

Keď som sa check in WHM mám 1 quad core CPU, zatiaľ čo server ľudia mi hovoria, že majú 3 CPU?

Neviem ani predstierať, že viem, ako je serverovni, vyťaženie serveru spracovaný (v poslednej dobe, počas posledných 2 dní to bolo okolo:
Priemerná záťaž: 4.49 4.04 3.95

Forum je priemerná rýchlosť a nezdá sa, že spôsobuje problém práve teraz, keď je prevádzka v okolí:
271 (3 členov a 120 hostí a 148 Spiders)
V prípade, že najvyššie číslo je bežne okolo 500 - 600, ale potom je víkend, takže prevádzka je menší.

vBET
02-06-11, 23:23
Pýtal som sa na rýchlosť procesora, pretože ako sme už povedali zaťaženie servera, je len virtuálna hodnotu, tak pre rýchly procesor rovnakom serveri zaťaženie bude znamenať niečo iné, než pre pomalé CPU (rýchlo z nich bude robiť svoju prácu rýchlo, takže aj keď tam sú ďalšie úlohy čakajú vo fronte budú tieto byť riešené rýchlo).
O vašom počet procesorov - v túto chvíľu už som stratil rovnako ako vy. Je to váš server, a nebudem vám určiť máte 1 alebo 3 CPU. Môžem vám povedať, že na serveroch je lepšie mať väčšie množstvo procesorov nižšie ako menšie množstvo rýchlejšie. 2 +2 = 5, znamená to, že 2 procesory s výkonom 2 bude robiť lepšiu prácu, ako 1 procesor s výkonom 4, pretože server môže mať veľa drobných úloh, a má 1 procesor, môžete to urobiť paralelne.
Zaťaženie servera bude mať aj iný význam v závislosti od počtu procesorov. Ak naozaj máte 3 rýchlymi procesormi potom zaťaženie servera 6 (celkom nie na CPU) je v poriadku aj bez ďalšej kontroly. Ak máte 1 procesor, potom by ste mali naviac Skontrolujte, či odozva na naše kanalizácie. Ako ste písal už to urobil a je to OK.

Za čas uvidíte, že váš zaťaženie servera, je väčší a pomalší stránok (cache jeden - Majte na pamäti, že nie je uložený v reálnom doba odozvy nie je na serveri vôbec, ale až do doby odozvy Google), skontrolujte, je to preto, že väčšiu prevádzku , alebo možno je to preto, že niektoré úlohy na pozadí (ako cron vBulletin, alebo dokonca svoj vlastný operačný systém - napríklad automatickú aktualizáciu úloh, alebo niečo také).

Podľa poslednej odpovede - v prípade, že žiadny skutočný problém - potrebujete budúca pomoc v tejto téme práve teraz?

Simon Lloyd
04-06-11, 08:46
Michal, vďaka za podrobnú odpoveď, to je 4 CPU, mojím jediným problémom je vyššie% CPU, ktoré vBET spotrebuje, ako píšem to tam are3 postupov uvedených v hornej časti pre vBET na 55%, 52% a 48% využitie procesora a tieto procesy sú v súbore / vbenterprisetranslator_seo.php, pokiaľ nie je nič viac, môžete navrhnúť, potom vám ďakujem za vaše pripomienky a bude musieť žiť s tým, ako som rozhodne nemôže dovoliť ďalší server, presunúť alebo aktualizovať, keď som išiel z nutnosti VPS hosting VM v oblaku sa venuje, aby udržali vBET beh, skok na ďalší duálny štvorjadrové (8 CPU), je z mojej cenovej relácii.

vBET
04-06-11, 21:03
Vezmite prosím na vedomie, že to, čo OU vidieť nie je VBT záťaž CPU, ale celý forum spotrebu. vbenterprisetranslator_seo.php nerobí nič - len nastavuje niektoré premenné a z vnútornej presmerovanie na požadovaný súbor naozaj - je to len front controller. Všetky žiadosti ide do vbenterprisetranslator_seo.php - nastavíte v súbore htaccess ..

Takže to nie je vBET spotreba - to je celý váš forum spotrebu. Pre bežné stránky vBET nerobí nič - len pridáva vlajky. Viacjazyčné stránky celý proces prekladu sa stane, tak záťaž CPU bude vždy väčšia ako u normálnej stránky, pretože sa tak deje po normálnej stránky vytvorené. Takže prvá normálna generácia sa stane, a potom výsledok je preložený - takže žiadna šanca, že to withour dodatočné náklady. Alebo ... Máme riešenie pre tento mravec je pomenovaný Host Cache - za hostí celý stránky sú z cache a žiadny preklad sa deje tak dlho, kým sa vyrovnávacia neskončilo. Takže ak ste už hosťovský Cache potom vBET nemá ďalšie riešenie, aby sa preklady použitia menej zdrojov. Môžete vypnúť niektoré preklady - budete mať menej potom návštevnosť stránok prekladov, takže menšiu spotrebu zdrojov na preklady.

Urobili sme veľa úsilia pre profilovanie vBET, zmena algoritmov, pridávanie ďalších zlepšení výkonu. A nikdy sme riešili tento problém za uzavretý. Ešte v tejto chvíli ešte s niekoľkými vrstvami vyrovnávacej pamäte, pracujeme s aplikáciami, ktoré majú veľa zmien a iný obsah na rovnakú adresu URL podľa užívateľského užívateľských skupín, alebo dokonca pre každého užívateľa (ak je nejaký plugin pridáva také veci), a to vyžaduje preložiť znovu pre každého prihláseného požiadavky užívateľa. Pre záznamník užívateľa môžeme len vyrovnávacej pamäti vetu preklady, ale nie celé stránky, ako pre užívateľov. Vezmite prosím na vedomie, že vBET pridáva ďalšie a ďalšie vylepšenia výkonu - ešte nikdy nebudete mať čarovné preklady bez spotreby zdrojov. Ďalšie funkcie vždy znamená ďalší zdroj energie.

Skontrolovali sme fórum odozvy a je to naozaj dobré. Takže by som sa, že o prechode na iný server v tejto chvíli. Rovnako ako ste napísal - stále máte polovicu prostriedkov zadarmo. Platíte za to zdroje, takže nie je nič zlé na tom využiť. A vy ste ešte v bezpečnej zóne - takže aj keď je prevádzka zvýši fórum sa bude vo vhodnú dobu odozvy. Pre CPU prvé svetlo je 70% priemernej využitie (nielen v určitom okamihu - priemer). Toto je prvý náznak starať o zdrojoch. Ak máte ignorovať ako 90% priemernej spotreby CPU znamená čítať svetla, alarm, a okamžité potreby upgrade - inak ešte trochu viac doprava môže drastické zníženie výkonu. U pamäte sa líši a závisí od nastavenia operačného systému ako odkladací priestor.

A ako PS - berte ohľad na riešenie, ako je VPS - kde si môžete pridať zdroje veľmi ľahko bez preinštalovať:)

Ak ste už ladom všetkých výkonnostných rady potom jediné, čo zostáva, je, že zakázať niektoré jazyky a robil aktualizácia vBET ako prišiel.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations