PDA

Zobraziť plnú verziu: Vyriešené Rôznych jazykových tabuliek držať havaruje v databáze?



Simon Lloyd
29-01-11, 13:12
Ahoj, zdá sa, že každý deň musím opraviť jednu alebo viac jazykových tabuliek v snahe udržať zhadzovať, obvykle stredných a krátkych tabuliek.

Moje údaje sú nasledovné:
PHP verzia 5.2.15
Apache version 2.0.63
MySQL verzia 5.0.91 Spoločenstva
Perl verzia 5.8.8
Jadrom 2.6.18-194.26.1.el5xen
VB 3.8.6 PL1

Som na zbrusu nový "out of the box" server.

Nejaké nápady, ako tomu zabrániť?

S pozdravom,
Simon

kamilkurczak
31-01-11, 11:22
Máte nejaké e-maily s chybou MySQL alebo nejaké oznámenie? Prosím vložte obsah tohto e-mailu tu, ak ste

Simon Lloyd
31-01-11, 11:38
Iste, je vlastne jedno havaroval dnes je tu veľmi nedávnej jedna:

Dátum: po. 31 január 2011 10:32:46 0000 [10:32:46 GMT]
Od: webmaster@mysite.com <webmaster@mysite.com>
Na: webmaster@mysite.com
Predmet: vBulletin Chyba databázy!


Chyba v databáze na vBulletin 3.8.6:

Neplatné SQL:
SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated ako prekladal od pomoci vb_vbenterprisetranslator_cache_medium_af, vb_vbenterprisetranslator_cache_medium_af vyrovnávacia KDE A cache.serie = help.serie;

MySQL Error: Tabuľka '. / Xxxxx_xxForum / vb_vbenterprisetranslator_cache_medium_af "je označená ako havaroval a mal by byť opravený
Číslo chyby: 145
Dopyt Dátum: Pondelok 31 január 2011 @ 10:32:45
Chyba Dátum: Pondelok 31.leden 2011 @ 10:32:46
Scenár:
Odkazujúce:
IP adresa: 66.249.72.171
Užívateľské meno: Neregistrovaný
ClassName: vB_Database
Verzia MySQL: A tu je staršia Stále som vám ukázať:
Dátum: pá. 28 január 2011 20:45:02 0000 [Piatok, 28.. 01. 2011 20:45:02 GMT]
Od: webmaster@mysite.com <webmaster@mysite.com>
Na: webmaster@mysite.com
Predmet: vBulletin Chyba databázy!


Chyba v databáze na vBulletin 3.8.6:

Neplatné SQL:
SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as Preložené z vb_vbenterprisetranslator_cache_short_pt pomoc, vb_vbenterprisetranslator_cache_short_pt vyrovnávacia KDE help.originaltext = "Home" a cache.serie = help.serie;

MySQL Error: Tabuľka '. / Xxxxx_xxForum / vb_vbenterprisetranslator_cache_short_pt "je označená ako havaroval a mal by byť opravený
Číslo chyby: 145
Dopyt Dátum: Piatok 28 január 2011 @ 20:45:01
Chyba Dátum: piatok 28 január 2011 @ 20:45:02
Scenár:
Odkazujúce:
IP adresa: 200.160.96.160
Užívateľské meno: Neregistrovaný
ClassName: vB_Database
Verzia MySQL:
Ako môžete vidieť, že nie je jeden konkrétny poruchy alebo jazyk príčinou problému, ale jazyk AF objavia celkom dosť.

kamilkurczak
01-02-11, 12:14
crach problém - to je problém, MySQL, nie vBET problém.
Prosím, skúste aktualizovať MySQL na novú verziu, alebo downgrade na stabilnej verzii MySQL (spýtať, že váš hosť provider).

Nemôžeme s tým nič robiť, pretože to je kód MySQL.
Pravdepodobne vo vašom prípade, MySQL je viac citlivé na jej závadným časté používanie tabuliek. Myslíte si, používať vyrovnávaciu pamäť pre hostí? Ak nie je - povoľte túto voľbu. To bude mať za následok menší počet otázok do databázy, ale nie úplne eliminovať chyby MySQL. (Pravdepodobne budete mať menej, ako zlyhanie).

Po druhé sa snaží optimalizovať a opravy všetkých databázových tabuliek.

Samozrejme, že pokusu o upgrade alebo downgrade ste MySQL na najlepšie verziu.

Simon Lloyd
01-02-11, 13:19
No, za prvé sa domnievam, že mysql je najviac stabel verziu a áno, ja použitie hosť cache, keby to bolo mysql, že je problém, prečo je to len jazyk, tabuľky, pád? Mám mnoho ďalších tabuliek, ktoré sú dostupné na stránke poštou alebo zmena ale nie havárie.

A ja som optimalizované Všetky tabuľky niekoľkokrát!

kamilkurczak
02-02-11, 12:52
Nie sme schopní určiť, prečo len tabuľky majú vyrovnávaciu pamäť chybu - je to otázka pre tím MySQL, pretože, ako bolo uvedené skôr, je to chyba mySQL a nezáleží na tom, že druhé tabuľke je v poriadku. Z našej strany nemáme žiadne ďalšie pripomienky - prosím správu tímu zodpovedného za túto chybu - na tím MySQL.

Akýkoľvek pokus o porovnanie inej tabuľky do cache tabuľky nemajú žiadny zmysel - pretože by to len špekulácie, prečo len tu MySQL havaruje tabuľky. MySQL tím je zodpovedný za kód MySQL, tak prosím - Opýtajte sa, že tím MySQL.

Možno, že otázka je tu preto, že len v cache tabuľky, ktoré majú veľa obsahu a v inej tabuľky sa (ako jediný vo svojej fórum, na iné fóra našich klientov nie je). Možno, že z cache tabuľky dátového často odstránené az iného nie. Možno, ale nemôžeme skontrolovať - len návrhy.

Jediné, čo môžeme povedať je, že je to chyba MySQL. Upozorňujeme, že všetky zmeny v kóde vBET neodstráni tento problém.

MySQL motor je zodpovedný za správu tabuliek SQL. Takže je potrebné nájsť riešenie v kóde MySQL. Prosím, opýtajte sa o tom podporujú MySQ.

Vďaka.

Youngster
03-02-11, 22:19
Áno, Kamil má pravdu,
Problém je z MySQL, tak skúste napísať MySQL.

Podľa môjho názoru máte problémy s cache, je niečo, čo nemožno písať MySQL z cache.
Pokuse o upgrade MySQL 5.5 MySQL databázy, možno pomôže aktualizáciu.

Simon Lloyd
05-02-11, 09:23
Áno, Kamil má pravdu,
Problém je z MySQL, tak skúste napísať MySQL.

Podľa môjho názoru máte problémy s cache, je niečo, čo nemožno písať MySQL z cache.
Pokuse o upgrade MySQL databázy MySQL 5.5, možno upgradovať help.Im rád, že ste schopní zopakovať to, čo hovorí Kamil. To nie je problém s MySQL problém stôl je takmer vždy jazyk AF, nemôžete povedať, že je to preto, že v prípade, že vstupné a výstupné na MySQL je veľmi časté, že spadne!, Môj príspevok tabuľke je obrovský, má 718.000 príspevkov a je prístupný každý užívateľ fóra, určite toto je používané omnoho častejšie, než je jazyk tabuľky, MySQL zvláda veľmi dobre sa po stole, takže niečo s menším vstupom ľahko zvládli.

Žiadne iné tabuľky crash, je to len jazyk tabuľky.

kamilkurczak
11-02-11, 13:00
Ešte raz, prosím, požiadajte o tomto probléme tím MySQL. Táto oprava bude rýchlejší a lepší.

Simon Lloyd
20-02-11, 10:40
Mal som hosting tím Pozrite sa na databaseMySql produkuje žiadne ďalšie chyby, majú ešte opraviť, optimalizované a exportovať celú databázu 5GB potom spätne dovezené a ešte len jazykom tabuľky havárii.

Simon Lloyd
22-02-11, 20:51
Akékoľvek ďalšie pomôcť s týmto?

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET 4.10.1