Important: Această pagină este folosind cookie-uri (cookies). Folosind acest site fără a opri cookie-urile în browser, înseamnă că sunteți de acord pentru utilizarea acestuia.
Cumpara acum! Caracteristici Descărcări Verifica vBET pe vBulletin 5

Câştigaţi cu noi!

Dacă doriţi să începe să câştigaţi bani cu alătura vBET să Programul de afiliere.
Rezultate 1 a 2 de 2

Thread: VBSEO şi VbOptimise

Junior Member
    Alăturaţi-vă Data
    Septembrie 2011

Default VBSEO şi VbOptimise

Text automatically translated from: Spanish to: Romanian
    Translated text
    Înainte de a cumpăra produsul vreau să răspundă la două întrebări.

1 .- Am văzut în forumuri care spun vBET vbulletin provoca un impact negativ asupra performanţei serverului. Site-ul meu are 1 milion de pagini vizualizate pe zi şi de a folosi Memchached. Sigur, serverul nu va cădea?

2 .- "vbeta" este comptabile cu vBSEO şi VbOptimise? Am citit că nu sunt compatibile, vor să-mi spui adevărul.

Mulţumesc.
    Original text

Michał Podbielski (vBET Personal) vBET's Avatar
    Alăturaţi-vă Data
    Octombrie 2009
    Blog Entries
    1

Bună, răspunzând la întrebările dumneavoastră

1 .- Traducerea este ceva suplimentar ceea ce se întâmplă după ce pagina este generat, deci, desigur, ea va lua resurse suplimentare. Dar avem mulţime de îmbunătăţiri cum ar fi cache, care limitează acest impact. Şi, în caz de oaspeţii ne imbunatatim chiar generaţie de viteză pagina (pentru persoane cu pagina din cache generează mai rapid decât în condiţii normale de vBulletin) - în cazul în care astfel de noi de ieşire cache finală solicită acest lucru de lângă aceeaşi pagină sunt instant - streaming doar rezultatul deja pregătite (CPU şi mai puţin de memorie Consumul de costurile de spaţiu pe hard disk). Desigur, până când expiră (configurabil). Nu vă putem garanta cât de repede vă va genera pagini, pentru că depinde de prea multi factori (numărul de procesoare dumneavoastră, cantitatea de memorie, viteza de conectare la furnizorii de traducere, valoarea cererilor de pagini traduse). Pentru paginile normale vBET are un impact minim (a se adăuga doar steaguri şi controale pentru titlurile scrise în limbi diferite). Trafic mai mare de pagini traduse va însemna consumul de resurse mai mari. Atâta timp cât veţi avea de memorie liber server-ul dvs. nu ar trebui să scadă. Vă rugăm să reţineţi faptul că îl poţi folosi întotdeauna doar o parte din limbile acceptate şi după cache-ul este completat apoi se adaugă mai multe limbi şi a verifica modul în care server-ul dvs. aceasta manipulează. Nu există nici o magie - funcţionalitate suplimentară va produce costuri suplimentare, dar noi suntem de lucru pe magie după care (cache, Cache Comentarii) pentru a minimiza acest impact şi a paginilor de făcut vreodată cache genera mai repede decat pagini normale.

2 .- Da, am sunt compatibile cu vbseo (Îl puteţi vedea pe acest forum foarte) şi suntem capabili să se integreze în cabină vbseo URL-ul şi amicale vBulletin pentru a traduce URL-uri. Suntem, de asemenea compatibile cu vBOptimise - suntem il folositi pe acest forum prea. Este necesară în vederea integrării cu vbseo (Descrise în mod clar cum), dar nu este nevoie de integrare pentru vBOptimise

Mulţumesc.
    În caz de orice alte întrebări - adresaţi-vă doar.

Tag-uri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Tu nu pot posta subiecte noi
  • Tu nu pot mesaj raspunsuri
  • Tu nu pot adăuga ataşamente
  • Tu nu pot edita mesajele tale
  •  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33