PDA

View Full Version: vBSEO integrare

vBET
14-11-09, 14:34
vBET pot fi integrate cu vBSEO pentru a sprijini SEO link-uri de traducere şi, de asemenea, pentru a traduce titluri în interiorul link-uri pentru fire.

IMPORTANTE: Dacă utilizaţi vBET 4.x cu vBSEO va trebui să facă integrarea deplină - înseamnă că înainte de setarea .htaccess norme trebuie să facă toate etapele descrise în instrucţiunile de instalare în vBSEO integrarea secţiune. Pentru vBET 2.x utilizatori doar face parte .htaccess (2 fişiere modificările necesare).

Pentru a integra vBET cu vBSEO edita htaccess.:
CHIAR înainte de toate normele care vbseo.php pune doar una dintre aceste două tipuri de reguli:

-REGULI SCURT
Dar mai rapid şi mai eficient pot fi utilizate numai dacă nu utilizaţi legăturile cu i.e partea 2-semne: yourforum.com/XY/

RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

Dacă un forum-ul utilizaţi subdirector în URL-ul, apoi schimba regulile prima 2 adăugarea directorul forumului cu lider '/' doar după ce Redirecţionat =. Deci anume dacă forum-ul este în directorul forumului atunci vor avea redirected=/forum/index.php şi Redirecţionat = / Forumul /$ 2

-REGULI LUNG
Poate de folosit întotdeauna

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

Dacă un forum-ul utilizaţi subdirector în URL-ul, apoi schimba regulile prima 2 adăugarea directorul forumului cu lider '/' doar după ce Redirecţionat =. Deci anume dacă forum-ul este în directorul forumului atunci vor avea redirected=/forum/index.php şi Redirecţionat = / Forumul /$ 2

badawidollah
26-03-10, 16:18
i dont a se vedea normele la vbseo.php mea

badawidollah
26-03-10, 16:20
<? Php
error_reporting (0);

include_once (. dirname (__FILE__) '/ vbseo / include / functions_vbseo.php');
include_once (vBSEO_Storage:: cale ("vbinc ')" / "VBSEO_VB_CONFIG..);

vbseo_requested_url ();

$ Vbseo_fullurl = VBSEO_TOPREL. $ Vbseo_url_;
$ Vbseo_url_suggest ='';

switch ($ vbseo_url_)
{
caz "vbseo.php":
ieşire;
pauză;

caz "vbseo_sitemap.php":
caz "vbseocp.php":
caz "cron.php":
caz "cron.html":

includ $ vbseo_url_;

ieşire;
pauză;
}

/ / VBSEO - start versiune completă \\ ************************************--
dacă (VBSEO_IN_PINGBACK & & ($ vbseo_url_ == 'vbseo-xmlrpc / "))
{
dacă (definit ("THIS_SCRIPT")!)
@ Define ('THIS_SCRIPT', 'newreply');
includ dirname (__FILE__). "/ La nivel mondial." . VBSEO_VB_EXT;
vbseo_extra_inc ("LinkBack ');
vbseo_xmlrpc_proc ();
ieşire;
}

dacă (VBSEO_REDIRECT_PRIV_EXTERNAL & & ($ vbseo_url_ VBSEO_REDIRECT_URI ==))
{
$ Uredir = $ _GET ['redirecţiona'];
/ / $ = Uredir urldecode ($ uredir);
$ Uredir = preg_replace ('#&(?![ a-z0-9 \\ #]+;)# si ',' & ', $ uredir);
$ Uredir = str_replace ('"', '"", $ uredir);
/ / $ Uredir = str_replace ('', '% 20', $ uredir);
if (preg_match ("# ^ https:? \\ / \\ / # '!, uredir $) & & $ preg_match ('#["<>]#', uredir))
{
echo '<html> <head> <meta http-equiv="refresh" content="0;url=' $uredir'"> </ head> <body> </ body> </ html>.. ";
ieşire;
}
}

şi mai mult
nu există RewriteCond

vBET
26-03-10, 22:18
i dont a se vedea normele la vbseo.php mea

Regulile sunt în htaccess.. Instrucţiunea nu spun pentru a edita vbseo.php - se spune pentru a edita fişiere haccess şi să pună conţinut suplimentar înainte de NORME DE vbseo.php.. Vă rugăm să mergeţi la fişierul htaccess şi veţi găsi acolo reguli pentru vbseo.php:.)

badawidollah
27-03-10, 06:48
mea httaccess în rădăcină pe forum pentru meu. (în http://www.nusantaraku.org/forum/.httaccess

i trebuie să urmeze de mai jos asta?

Acum, - dacă dumneavoastră pe forum pentru utilizarea subdirector în URL-ul, schimba apoi 2 primele reguli adăugarea directorul dvs. pe forum pentru conducere cu "/" doar după redirecţionat =. Deci, de exemplu, dacă pe forum pentru dumneavoastră este, în directorul pe forum pentru atunci va trebui redirecţionat = / forum / index.php şi redirecţionat = / pe forum pentru / 2 $

** Fără a adăuga că, pe forum pentru meu poate traduce prea (dar nu mai multe limbi de sprijin)

badawidollah
27-03-10, 08:01
Regulile sunt în htaccess.. Instrucţiunea nu spun pentru a edita vbseo.php - se spune pentru a edita fişiere haccess şi să pună conţinut suplimentar înainte de NORME DE vbseo.php.. Vă rugăm să mergeţi la fişierul htaccess şi veţi găsi acolo reguli pentru vbseo.php:.)

există norme de vbseo.php?
Cred că mulţi utilizatori noi se gândeşte vbseo.php în rădăcină forut lor
mai bine ai spus ca regulile de vbseo în. htaccess

badawidollah
27-03-10, 11:21
RewriteEngine On

RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / forum / [L, QSA]
RewriteRule vbenterprisetranslator_seo.php vbet_lang =? 1 dolar = & redirecţionat / pe forum pentru / $ 2 [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | vbseo_sitemap / | cron)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} ^! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L, QSA]

RewriteBase / forum /

RewriteCond% {} ^ HTTP_HOST www \\!. Nusantaraku \\. Org
RewriteRule (.*) http://www.nusantaraku.org/forum/ $ 1 [L, R = 301]

RewriteRule ^ ((urllist | sitemap_) .* \\ (xml |..? Txt) (\\ GZ))? $ Vbseo_sitemap / vbseo_getsitemap.php sitemap = $ 1 [L]

RewriteCond% {REQUEST_URI}! (Admincp / | modcp / | cron | vbseo_sitemap)
RewriteRule ^ ((arhiva /)?(.* \\ php (/.*)?))$. Vbseo.php [L, QSA]

RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-f!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME}-d!
RewriteCond% {REQUEST_FILENAME} /! (Admincp | modcp | clientscript | cpstyles | imagini) /
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L, QSA]

Sunt folosind vbseo
şi eu sunt, folosind vbseo Generatorul de Sitemap-2.6

vBET
27-03-10, 14:34
Sunt folosind vbseo
şi eu sunt, folosind vbseo Generatorul de Sitemap-2.6

Descrierea nostru spune foarte clar să se stabilească norme vBET chiar înainte de norme care să vbseo.php Ai pus prea devreme. Rugam, duceti-l. Ai nevoie de mai mult ajutor în această problemă? :)

Am scris descriere suplimentare despre aceasta pentru a pune mai multă atenţie asupra chiar înainte de o parte;)

precylnet
25-04-10, 20:28
Cum este integrarea de instruire vBSEO lighttpd +? Al tău.

vBET
25-04-10, 20:37
Cum este integrarea de instruire vBSEO lighttpd +? Al tău.
Vă rugăm să trimiteţi actuale regulă, lighttpd, se va trimite actualizat:)

precylnet
25-04-10, 20:48
La început a fost o bază a rescrie vBSEO lighttpd arată cam aşa:

$HTTP["host"] == "DOMENA" {
server.document-root = "SCIEZKA DO /HTML/"
url.rewrite-once = (
"^/(sitemap.*\.(xml|txt)(\.gz)?)$" => "/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1",
"^(/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images|customavatars)/.*)$" => "$1",
"^(/favicon\.ico|/robots\.txt|.*clear\.gif)$" => "$1",
"^/(.+)\?(.*)$" => "/vbseo.php?$2",
"^/(.+)$" => "/vbseo.php"
)
}

M-am uitat pe acest forum şi în prezent, TOATA rescrie arată astfel:

$HTTP["host"] == "SCIEZKA DO STRONY" {
server.document-root = "SCIEZKA DO /HTML/"
url.rewrite-once = (
"^/(sitemap.*\.(xml|txt)(\.gz)?)$" => "/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1",
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=",
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=$2",
"^/(.+)\?(.*)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?$2",
"^/(.+)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php"
)
}

Nu de lucru de curs-afişează o pagină goală la intrarea index funcţionează doar in engleza restul ca krzaczy forum:) Multumesc anticipat pentru sprijinul dumneavoastră, salut.

vBET
25-04-10, 22:09
Care este adresa de pe forum pentru dvs.? - Am nevoie să ştiu dacă pe forum pentru foloseste un subdirector in adresa, ca şi aşa, ceea ce

precylnet
25-04-10, 22:11
Bună,

Trimis prin PM

Salutari

vBET
25-04-10, 22:32
Văd că lipsesc "/" la sfarsitul a normelor. Utilizaţi această:

$HTTP["host"] == "PATH TO FORUM" {
server.document-root = "PATH TO /HTML/"
url.rewrite-once = (
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/",
"^/(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2",
"^/(.+)\?(.*)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php?$2",
"^/(.+)$" => "/vbenterprisetranslator_seo.php"
)
}

precylnet
25-04-10, 22:38
Din păcate, cu / fără - nu functioneaza la fel se comporta. Poate că acest cod trebuie să preceadă vBSEO regulă?

vBET
26-04-10, 03:25
Din păcate, cu / fără - nu functioneaza la fel se comporta. Poate că acest cod trebuie să preceadă vBSEO regulă?
Non-vBSEO reguli nu poate fi înainte de asta. Le-am niciodată redirecţionări vBET necesare sub să vBSEO. Cere rabdare-przyglądnę un pic regulile şi ce se întâmplă în fişierul vbenterprisetransaltor_seo (poate este o chestiune de unele zminenych).Edit: Acum bord este dezactivat, astfel încât nu pot vedea complet ce se întâmplă. Filme, se traduce cu mesajul corect ca adresa 2nd trimis la mine în PM nu este valid (mai degrabă decât ar trebui să fie forum. php/forum /)-modificarea şi acest lucru este de lucru corect de traduceri. Sunteţi sigur că există încă o problemă, sau mai, totuşi, aceste reguli sunt corecte?

precylnet
26-04-10, 20:31
Bună, eu încă mai au o problemă, informaţii cu privire la LP. Al tău.

vBET
26-04-10, 23:17
Bună, eu încă mai au o problemă, informaţii cu privire la LP. Al tău.

Mergând acolo.

roymogg
27-04-10, 21:19
Am gratuit ultima versiune de încercare privind mea vb3.8 pe forum pentru amendă de lucru şi-ar dori sa achizitioneze acest forum pentru VB4.02 principal în cazul în care VBSEO este instalat.

Una dintre problemele-am observat, este nevoie de pagina de start aliaises setat la gol întrucât am în prezent, pe forum pentru / index.php şi pe forum pentru / index.php? ca CMS este în domeniu rădăcină şi pe forum se află în directorul www-example-com/forum.

Este foarte uşor să şurub sus VBSEO şi-au plugin-uri cad peste tot pe forum asa ca ...

De ce sunt goale aliaises? - Se utilizează VBSEO aici şi-au portal din rădăcină - ceea ce sunt setările dvs.?

noroc

Roy

Sunt instrucţiuni precise de integrare aici astfel încât să putem recenzie înainte de a descărca?

vBET
27-04-10, 21:52
Am gratuit ultima versiune de încercare privind mea vb3.8 pe forum pentru amendă de lucru şi-ar dori sa achizitioneze acest forum pentru VB4.02 principal în cazul în care VBSEO este instalat.

Una dintre problemele-am observat, este nevoie de pagina de start aliaises setat la gol întrucât am în prezent, pe forum pentru / index.php şi pe forum pentru / index.php? ca CMS este în domeniu rădăcină şi pe forum se află în directorul www-example-com/forum.

Este foarte uşor să şurub sus VBSEO şi-au plugin-uri cad peste tot pe forum asa ca ...

De ce sunt goale aliaises? - Se utilizează VBSEO aici şi-au portal din rădăcină - ceea ce sunt setările dvs.?

noroc

Roy

Sunt instrucţiuni precise de integrare aici astfel încât să putem recenzie înainte de a descărca?

Vă rugăm să reţineţi faptul că aliasurile pagina de start NU sunt trebuie să fie gol mai - este, deoarece mai multe versiuni în urmă:)

Dacă vedeţi în continuare astfel de informaţii, în orice loc pe pe forum pentru out - vă rugăm să ne dea legătură într-si o vom corecta:)

roymogg
01-05-10, 18:31
Alliais Pagina care urmează să fie goală este în instrucţiunile de integrare VBSO indicat pe vbulletin.org.

acest lucru a fost version243 cred că - este prezenta instrucţiune nu mai sunt valabile?

noroc

RoyMogg

text pe vb.org

Am SEO link-uri de traducere, am folosi vBSEO şi pagina principală nu este traducerea - ceea ce este greşit?
În primul rând, asiguraţi-vă că regulile htaccess sunt OK. - În special pentru forumuri cu subdirector în URL-ul.
În al doilea rând, NU utilizaţi Definiţi Home funcţionalitate Alias din vbSEO (asiguraţi-vă că acesta este necompletată).

vBET
01-05-10, 21:52
Alliais Pagina care urmează să fie goală este în instrucţiunile de integrare VBSO indicat pe vbulletin.org.

acest lucru a fost version243 cred că - este prezenta instrucţiune nu mai sunt valabile?

noroc

RoyMogg

text pe vb.org

Am SEO link-uri de traducere, am folosi vBSEO şi pagina principală nu este traducerea - ceea ce este greşit?
În primul rând, asiguraţi-vă că regulile htaccess sunt OK. - În special pentru forumuri cu subdirector în URL-ul.
În al doilea rând, NU utilizaţi Definiţi Home funcţionalitate Alias din vbSEO (asiguraţi-vă că acesta este necompletată).

Da - acest lucru nu este valabil mai. Am făcut schimbările care permite de a avea alias-uri acasă acum. Mă duc acolo chiar acum pentru a elimina de date vechi. Vă mulţumim pentru îndreptat să ni-l:)

magmf
09-05-10, 13:50
şi despre legăturile vbseo pentru articole cms şi posturi pe blog?

este ceva avem nevoie de schimbare pentru a face posibil acest lucru?

vBET
09-05-10, 20:01
şi despre legăturile vbseo pentru articole cms şi posturi pe blog?

este ceva avem nevoie de schimbare pentru a face posibil acest lucru?

Acestea sunt traduse de vBET - vă rugăm să consultaţi instrucţiunile de integrare în readme.html in pachetul vBET:)

trevis
13-05-10, 23:05
Bună ziua, ştiu că vorbesc pentru a Adauga reguli htaccess înainte vbseo.php reguli, dar pentru multi oameni acest lucru poate fi confuz, deoarece există două linii cu "vbseo.php".Aici este original .htaccess vBSEO, aveţi posibilitatea să specificaţi linia exactă că vom Adauga reguli htaccess vBET?

1 RewriteEngine On
2 RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
3 RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
4 RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
5 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
6 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
7 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
8 RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

trevis
14-05-10, 14:21
Vă rugăm să poate cineva posta un exemplu complet de o ".htaccess", care funcţionează cu vBET şi vBSEO?Cred că suma de posturi (şi pagini) acest thread este un exemplu.[] s, Rafael.

vBET
15-05-10, 00:58
Bună ziua, ştiu că vorbesc pentru a Adauga reguli htaccess înainte vbseo.php reguli, dar pentru multi oameni acest lucru poate fi confuz, deoarece există două linii cu "vbseo.php".Aici este original .htaccess vBSEO, aveţi posibilitatea să specificaţi linia exactă că vom Adauga reguli htaccess vBET?

1 RewriteEngine On
2 RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
3 RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
4 RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
5 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
6 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
7 RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
8 RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

Este descrisă în mod clar de a adăuga reguli vBET chiar înainte de toate normele la vbseo.php Deci, "chiar înainte de toate normele la vbseo.php" înseamnă - înainte de prima, care este acela de a vbseo.php - nu mai devreme nu mai tarziu.

Nu ne-am dat seama că aceasta poate fi confuz. Cum aţi sugera că ar trebui să-l descrie? - Vom lua cu plăcere orice sugestie pentru a îmbunătăţi modul în care descrierea lui:)

vBET
15-05-10, 01:00
Vă rugăm să poate cineva posta un exemplu complet de o ".htaccess", care funcţionează cu vBET şi vBSEO?Cred că suma de posturi (şi pagini) acest thread este un exemplu.[] s, Rafael.

Vă rugăm să daţi dvs. real conţinut htaccess şi pe forum pentru URL-ul - va vom trimite înapoi norme cu modificările corespunzătoare:.)

trevis
15-05-10, 01:06
Site-ul este www [punct] mandela [dot] org şi meu ".htaccess" este aceasta:

RewriteEngine on

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^mandela\.org
RewriteRule ^(.*)$ http://www.mandela.org/$1 [R=permanent,L]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^.*$
RewriteRule ^404\.shtml$ "http\:\/\/www\.mandela\.org" [R=301,L]

#RULES for SEO translation links without any SEO engine (on raw vBulletin links)
#If you are using vB 'Mod Rewrite Friendly URLs' then put those rules JUST BEFORE vB rules
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|sq|ca|et|tl|gl|hi|id|lv|lt|mt|sl|uk|vi|cy|yi)/archive/index.php/(.*)?$ archive/index.php?/$2&language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1 [QSA]

#vBulletin Standard Rules
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^.*$ - [NC,L]

# Forum
RewriteRule ^threads/.* showthread.php [QSA]
RewriteRule ^forums/.* forumdisplay.php [QSA]
RewriteRule ^members/.* member.php [QSA]
RewriteRule ^blogs/.* blog.php [QSA]
ReWriteRule ^entries/.* entry.php [QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -s [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -l [OR]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

RewriteRule ^.*$ - [NC,L]

# MVC
RewriteRule ^(?:(.*?)(?:/|$))(.*|$)$ $1.php?r=$2 [QSA]

Eu sunt cu handicap cu vBSEO. Am încercat să pună normele sale înainte de toate vbseo.php, dar am avut rezultate bune.

trevis
15-05-10, 01:09
Este descrisă în mod clar de a adăuga reguli vBET chiar înainte de toate normele la vbseo.php Deci, "chiar înainte de toate normele la vbseo.php" înseamnă - înainte de prima, care este acela de a vbseo.php - nu mai devreme nu mai tarziu.

Nu ne-am dat seama că aceasta poate fi confuz. Cum aţi sugera că ar trebui să-l descrie? - Vom lua cu plăcere orice sugestie pentru a îmbunătăţi modul în care descrierea lui:)
De exemplu, instrucţiunile de lectură dvs. mi-ar pune detaliile sale htaccess între liniile de 3 şi 4, este corect? Dacă deja am încercat şi nu au de lucru: ()

Jesh
21-05-10, 15:21
Aici este meu htaccess in radacina., Cu FORUMURI în rădăcină (de exemplu, nu am forumuri în dosar sau ceva, numai ca rescrise astfel) Asigurati-va REGULA LUNGĂ nu este rupt (EG TURN OFF "WRAP Word în notepad).

RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

# Redirect coinforums.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?uscoininfo\.com
RewriteRule (.*) http://www.coinforums.com/ [R=301,L]
# End Redirect from CoinForums.com

# Redirect to WWW
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^coinforums.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.coinforums.com/$1 [L,R=301]
# End Redirect to WWW

# vbSEO Sitemap
RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]
# END

# vBET
# RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

# vBET End

# vBSEO Beg
#RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
#RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
#RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
#RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]
# vBSEO End

VGF
21-05-10, 16:22
Aici este meu htaccess in radacina., Cu FORUMURI în rădăcină (de exemplu, nu am forumuri în dosar sau ceva, numai ca rescrise astfel) Asigurati-va REGULA LUNGĂ nu este rupt (EG TURN OFF "WRAP Word în notepad).

Se pare ca ceva ce am putea încerca, dar ceea ce este această linie pentru?

RewriteRule / Galerie / 2 $? Limbă = $ 1 [L, QSA]

Încă nu am un folder / galerie la rădăcină.

vBET
22-05-10, 23:23
De exemplu, instrucţiunile de lectură dvs. mi-ar pune detaliile sale htaccess între liniile de 3 şi 4, este corect? Dacă deja am încercat şi nu au de lucru: ()

Aşa cum îmi amintesc problemă deja rezolvată prin PM - corectaţi-mă dacă greşesc:)

vBET
22-05-10, 23:25
Se pare ca ceva ce am putea încerca, dar ceea ce este această linie pentru?

Încă nu am un folder / galerie la rădăcină.

Există încă nici o problemă? Aşa cum îmi amintesc am fost o rezolvare de către AM, dar doresc să fie siguri că este OK:)

Taurus
01-07-11, 13:41
Am o problemă gravă aici. Vă rugăm să ajute.

Cred că ar putea avea ceva de-a face cu integrarea mea htaccess.. Aici este a mea, este corect, sau am facut ceva gresit?:

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^windows8theme\.org$
RewriteRule ^(.*)$ http://windows8theme.org/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 [L,QSA]

RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

# MONTH
<FilesMatch "\.(flv|gif|jpg|jpeg|png|ico|swf)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000"
</FilesMatch>

# WEEK
<FilesMatch "\.(js|css|pdf|txt)$">
Header set Cache-Control "max-age=604800"
</FilesMatch>

# DAY
<FilesMatch "\.(html|htm)$">
Header set Cache-Control "max-age=43200"
</FilesMatch>

vBET
01-07-11, 20:43
Este greşit. Vă rugăm să afişezi normele vBET ÎNAINTE vbseo.php regulă, chiar şi după regulă generator de sitemap. Deci, cu alte cuvinte, între normele pentru sitemap generator (la început) şi vbseo.php (la sfârşitul anului).

Am o problemă gravă aici. Vă rugăm să ajute.

Cred că ar putea avea ceva de-a face cu integrarea mea htaccess.. Aici este a mea, este corect, sau am facut ceva gresit?:

RewriteEngine On

#RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^windows8theme\.org$
RewriteRule ^(.*)$ http://windows8theme.org/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/index.php [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forum/$2 [L,QSA]

# MONTH
<FilesMatch "\.(flv|gif|jpg|jpeg|png|ico|swf)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000"
</FilesMatch>

# WEEK
<FilesMatch "\.(js|css|pdf|txt)$">
Header set Cache-Control "max-age=604800"
</FilesMatch>

# DAY
<FilesMatch "\.(html|htm)$">
Header set Cache-Control "max-age=43200"
</FilesMatch>

mykkal
26-08-12, 20:40
Hey guys,

i sînt having pãstrãv cu traducator. Eu am it a instala şi am inserat rewrite conducător în meu htaccess, dar primesc 404 erori când încercaţi să vizitaţi tradus URL-ul. Forumul meu este în subdirectorul este "locuri de muncă". Poate voi ajuta? Aici este meu htaccess.

RewriteEngine On
RewriteRule ^[^/]+-f([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=forumdisplay.php&f=$1&page=$3 [L]
RewriteRule ^[^/]+-t([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=showthread.php&t=$1&page=$3 [L]
RewriteRule ^[^/]+-f([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=forumdisplay.php&f=$1&page=$3 [L]
RewriteRule ^[^/]+-t([0-9]+)(p([0-9]+))?.html$ vbseo.php?vbseourl=showthread.php&t=$1&page=$3 [L]

#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbseourl=
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|chat|cron)
RewriteRule ^(.*\.php(/.*)?)$ vbseo.php?vbseourl=$1 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !\.(jpg|gif)$
RewriteRule ^(archive/.*)$ vbseo.php?vbseourl=$1 [L,QSA]

RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php?vbseourl=$1 [L,QSA]

php_flag magic_quotes_sybase 0
php_flag suhosin.cookie.encrypt Off
php_value suhosin.request.max_vars 2048
php_value suhosin.post.max_vars 2048
<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all
</Files>

deny from 41.
deny from 190.58.246.214
deny from 196.29.219.35
deny from 81.18.42.117

mykkal
26-08-12, 22:12
Hey guys,

având probleme cu obtinerea vbet pentru a lucra la mymodeltalk.com Site-ul meu. Tot ce am adăugat la fişierul htcaccess ca se vedea mai jos, dar atunci când fac clic pe o traducere I a lua eroare 404. Avem forumul nostru în subdirectorul locuri de muncă. Orice ideas de ce ar trebui să fac?

RewriteEngine On

#RewriteBase /

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/jobs/$2 [L,QSA]

<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all
</Files>

deny from 41.
deny from 190.58.246.214
deny from 196.29.219.35
deny from 81.18.42.117

Marcin Kalak
27-08-12, 14:27
Introduceţi-l la htaccess:

RewriteEngine On

#RewriteBase /
RewriteEngine On

<Files 403.shtml>
order allow,deny
allow from all
</Files>

deny from 41.
deny from 190.58.246.214
deny from 196.29.219.35
deny from 81.18.42.117

Posturi ar trebui să fie bine traduce şi link-uri ar trebui să funcţioneze, dar nu pot traduce link-uri. Atunci poate doriţi să ia în considerare actualizarea și formulează vBSEO integrarea deplină a vBET.

mykkal
28-08-12, 20:43
Bună acolo, eu nu înţeleg ceea ce spui? Ce vrei să spui prin plin VBSEO integrare cu VBET?
De ce nu este ea lucrează acum? Ceva nu este configurat corect? Am urmat instrucţiunile de instalare.

Posturi ar trebui să fie bine traduce şi link-uri ar trebui să funcţioneze, dar nu pot traduce link-uri. Atunci poate doriţi să ia în considerare actualizarea și formulează vBSEO integrarea deplină a vBET.

Marcin Kalak
29-08-12, 11:08
Dacă nu funcţionează acest .htaccess vă recomandăm să faceţi upgrade la cea mai recentă versiune de vBSEO și executarea completa configurația din nou, care este în vBET/do-not-upload/readme.html

marcostutu
27-09-14, 08:49
Cum se utilizează cu vBSEO cu Nginx?

Marcin Kalak
04-10-14, 19:15
vBET funcţionează cu nginx şi vBSEO, exemple de reguli puteţi găsi în fişierul:

Do-not-upload/Tools/Redirecting-Rules/nginx.txt

Fabiano
23-05-15, 23:41
Eu nu sunt capabil de a efectua procedura de scurt URL-uri, .htaccess meu ca aceasta:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.mysite\.com
RewriteRule (.*) http://www.mysite.com/$1 [L,R=301]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap|api\.php)

În cazul în care am stick cu regulile lungi se pot face de lucru, dar vreau să lucreze în cel mai bun mod posibil cu două litere www.mysite/XY/forum.phpVocês poate modifica aceasta pentru modul corect vă rugăm să?

Marcin Kalak
25-05-15, 09:08
Dacă nu utilizaţi link-uri cu 2-semne partea de exemplu: yourforum.com/XY/ apoi încercaţi acest lucru:

RewriteEngine On

RewriteBase /

RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(..|zh-CN|zh-TW)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

Fabiano
26-05-15, 01:56
Vă mulţumesc Marcin, acum a lucrat cu acest lucru. htaccessSugestão: includ. htaccess gata în "Alte" în cadrul zip. Acest lucru ar facilita foarte. vă mulţumesc.

Marcin Kalak
26-05-15, 11:57
Ma bucur ca te pot ajuta. Ne-am pus sfaturi si exemple în fişierul do-not-upload/tools/redirecting-rules/.htaccess şi do-not-upload/tools/redirecting-rules/short-redirecting-rules/.htaccess.

Fabiano
24-06-15, 00:56
Marcin, îmi dau seama acum că unele limbi nu sunt fiind redirecţionat. Link-ul este făcut redirecţionare, dar atunci când faceţi clic pe link-ul merge la domiciliu. Ce poate fi? Htaccess mea este ca ultimul post:

RewriteEngine On

RewriteBase /

Exemplu: http://www.xxxxxxx.com/iw/coroas-e-mulheres/2323/%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%94-%D7%A9%D7%95%D7%91%D7%91%D7%94-%D7%90%D7%91%D7%9C-%D7%90%D7%91%D7%90-%D7%9C%D7%A2%D7%96%D7%90%D7%96%D7%9C.html

Marcin Kalak
24-06-15, 08:20
Vă rugăm să trimiteţi-mi un PM detaliile de acces la Admin CP, vBSEO CP şi FTP. I se va verifica ce se intampla acolo :)

Marcin Kalak
25-06-15, 08:40
Trebuie să setaţi opţiunea AdminCP -> vBSEO -> Control Panel - > General Settings -> caractere de înlocuire -> înlocui caractere Non-engleză în URL-uri? pentru a păstra caractere Non-engleză în URL-uri.

yogasek
08-04-16, 17:51
Am o problema cu Forumul titlul traduce şi caractere în URL-uri.

1. am vedea că acest forum au acest aceeaşi problemă se poate pentru a rezolva?

Oferta sprzedaży domeny xxxx.pl (xxxx) (http://www.xxxx.pl/en/poczatkujacy/)
trebuie să fie:
Oferta sprzedaży domeny xxxx.pl (xxxx) (http://www.xxxx.pl/en/begginer/)

2.
Când am în jurnal, caractere non-engleză works fin şi poloneză cuvintele sunt exemplu înlocuirea: a -> o.
Din păcate, oaspeţii au o cuvinte şterse poloneză astfel vbet au un bad link-uri.
Cum se rezolva acest lucru?

După login:
Oferta sprzedaży domeny xxxx.pl (xxxx) (http://www.xxxx.pl/filtry-czastek-stalych/)

Invitaţi:
http://www.carcode.pl/filtry-cz-Stek-sta-Ych/

Marcin Kalak
09-04-16, 07:24
1. traducerea forum numele nu este posibil.
2. încercaţi să goliţi conţinutul unui folder vbet_guestcache/ro /.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.9.99