PDA

View Full Version: Rezolvate Dezactivarea unele funcţionalităţi

moman
09-12-09, 05:38
Să presupunem că am vrut pentru a dezactiva mesaj / PM caracteristici obţinute, BBCode langtitle, şi lang BBcode. Ce plugin-uri ar trebui să dezactiva?

De asemenea, nu vreau nici un comentariu vBET de conţinut meu post, dacă este posibil.

Multumesc pentru orice ajutor!

vBET
10-12-09, 22:15
În acest caz puteţi folosi doar gratuit ultima versiune - nu are astfel de performanţă, dar este încă rapid şi a făcut doar traduceri.

Dacă doriţi caracteristică nouă în vBET 3.x pentru a face lang şi langtitle configurabile bbcodes suport - vă rugăm să filet deschide noi în http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/feature-requests/

moman
11-12-09, 20:54
Am nevoie de performanţă pe forum pentru meu este destul de mare. De asemenea, nu ştiam că versiunea gratuită utilizate produse!

vBET
11-12-09, 23:07
Atâta timp cât nu aveţi încă nicio posturi în alte mesaje, apoi bbcodes lang langtitle şi nu sunt utilizate - au deci nici un impact asupra performanţei.

Reţineţi, de asemenea că, în 3.x am facut multe îmbunătăţiri de performanţă şi următoarea versiune 3.3.0 va fi plin de îmbunătăţiri de performanţă.

Avem întreg sub-forum despre versiune gratuită şi în anunţuri ai lipit thread care descrie diferenţele dintre versiunea gratuită şi comercială.

Dacă sunteţi deja proprietarul de vBET 3.x apoi downgrade la vBET 2.x va dezactiva lang şi bbcodes langtitle, dar de asemenea, va folosi cel mai rău structura PB mai lentă şi fără codul de îmbunătăţiri ale performanţei multe.

Vă recomandăm să faceţi câţiva paşi tunning performanţă. Aici veţi găsi câteva sugestii (a se vedea, de asemenea, mesaje mai jos de aceasta pentru mai multe informatii):
Indicii de performanţă (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/140-cpu-usage-doubled.html # post479)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.9.99