PDA

View Full Version: Rezolvate Disabaling limba în. Htaccess

Simon Lloyd
25-05-11, 12:59
Bună, în htaccess mea atât în interiorul şi în afara pe forum pentru folderul. I-au normele vBET rescriere începerea care arata ca acest
RewriteRule ^ / (AF |? M² | AR | fi | bg | CA | zh-CN | HR | cs | da | nl | en | et | TL | FI | FR **********.. Limba mea pe forum pentru este. inglsh aşa ar trebui să i se înlăturarea "en", aşa se pare ca acest lucru?
RewriteRule ^ / (AF |? M² | AR | fi | bg | CA | zh-CN | HR | cs | da | nl | et | TL | FI | FR **********. Dacă i scoateţi "en" şi i vizualiza pagina mea de pe forum pentru pagina de index sau în afara de pe forum pentru într-o altă limbă say / pt / va ro / / pavilion de lucru pentru a mă înapoi la vizionarea pe forum în limba maternă?

Salutari,
Simon

kamilkurczak
25-05-11, 14:42
Buna ziua,

Codul-ţi limbajul principal ar trebui să rămână în. Htaccess, desigur pavilion engleză va funcţiona fără acest cod în. Htaccess.

De ce vă doriţi să ştergeţi această codul din. Htaccess?

Simon Lloyd
25-05-11, 15:30
Nu vreau neapărat să ştergeţi, am fost verificarea suma de întrebări pe care i-au atunci cand incarcatura meu pe forum pentru (23!) Şi a observat că a fost cu ajutorul tabelelor de limbi i. ....en / ro ********** scurt / mediu, etc .. cand de fapt nu ar trebui să fie caching orice tabele de limbă pentru mine, ca limba mea este pe forum pentru engleză, browser-ul meu este setat la engleză şi limba mea pe forum pentru a posta este setată la limba engleză, aşa că am gândit că poate am greşit ceva.

Am încercat să-mi reducerea încărcăturii server şi interogări.

Salutari,
Simon

kamilkurczak
25-05-11, 15:52
puteţi dezactiva sistemul de cache, pentru anumite limbi (de exemplu, în engleză) utilizând această opţiune:
admincp-> vBET Cache-> Baza de date Cache-> persoane Cache Detalii

Simon Lloyd
25-05-11, 15:58
Ok, multumesc:), i-au pus în aplicare acest lucru prea cum postat de Michal

Simon Lloyd
25-05-11, 16:07
Kamil, am dezactivat en în cache-ul de baze de date şi cache-ul clienţilor fugit apoi curat cache (care niciodată nu i face) şi a luat toate aceste erori?
Baza de date de curăţare Cache
Tabele închise pentru: en
DONE. Curăţate: 3 mese in 1 secunde (3 mese cache pe fiecare limbă)

Curăţarea Files Comentarii Cache

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-82-p-3_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-82-p-6_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-13_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-14_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-15_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-16_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-17_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-18_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-22_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-23_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-24_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-27_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-29_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_archive_index_php_f-87-p-31_html0.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

********************... Include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39

Atenţie: unlink ([cale] / vbet_guestcache/en/vbet_lessrelevant__forumz_showgroups_php9.html) [function.unlink]: Nici un fişier sau director în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_cachecleaner.php pe linia 39
Fişiere şterse pentru: en
DONE. Eliminat: 199 imagini în 2 secunde

Curăţate o limba (limbile)
Curăţarea terminat
Cei care nu sunt toate erorile, eu nu le-ar putea posta aici ca limita de caractere nu ar permite acest lucru şi nu am putut chiar încărca un fişier text simplu, deoarece sistemul dvs. de fixare nu este de lucru.

kamilkurczak
25-05-11, 18:07
ok,

vă rugăm să verificaţi chmod dvs. în fişierele din interiorul dosar vbet_guestcache
vă rugăm să verificaţi de chmod vbet_guestcache / en / folder (ar trebui să fie 777)

în al doilea rând, vă rugăm să verificaţi (şi lipiţi aici) Sediu vbet_guestcache pe server. Vă rugăm să verificaţi că în interiorul vbet_guestcache / ro / files încă există sau nu (şi check chmod de fişiere în interiorul - ar trebui să fie 777)

Simon Lloyd
25-05-11, 18:56
Toate fişierele din interiorul vbet_guestcache au fost chmod 755, dar acum sunt 777, dosarul se află aici / public_html / forumz / vbet_guestcache şi / public_html / forumz / vbet_guestcache / ro este gol, dar ar fi ca am realizat o memorie cache curat după cum se menţionează mai sus.

Sunt aceste acum corect?

EDIT: Pe-un alt fişier de verificare vbet_guestcache (să fie) mi se pare că totul în interiorul acel folder este chmod 644

kamilkurczak
25-05-11, 19:07
Ai nevoie de a face chmod 777 pe la toate folderele cache şi subfoldere în interiorul (utilizarea "chmod 777-R vbet_guestcache").

şi-l testaţi din nou.

în al doilea rând - avem: Nici un astfel de fişier sau director, aşa că va verifica calea voastra director

Simon Lloyd
25-05-11, 19:09
Toate dosarele vbet_guestcache şi sunt acum sub 777 voi pm te acces detaliu astfel încât să puteţi verifica:)

kamilkurczak
25-05-11, 19:13
Multumesc, voi verifica patha director cât mai curând posibil:)

Simon Lloyd
25-05-11, 19:20
am trimis:)

kamilkurczak
26-05-11, 22:31
Am verificat configuraţia în admincp - everythings bună,
Am verificat fişierele server-ul dvs. -, de asemenea, bună.

Am nevoie pentru a verifica cachecleaner dvs., dar nu am permisiunea de a cache pct. curat

Simon Lloyd
30-05-11, 18:48
Ne pare rău Kamil, am vazut doar acest lucru şi vor rezolva permisiuni (nu am ştiut că nu ai permisiunea), în AdminCp acum

Simon Lloyd
30-05-11, 18:49
Ai toate permisiunile acum:)

kamilkurczak
30-05-11, 20:15
mulţumesc, voi încerca să găsească ceva pe server-ul dvs.

kamilkurczak
31-05-11, 21:03
hei Simon.

Am verificat folderul cache şi permisiuni fişiere şi totul pare ok.
Am verificat curat memoria cache şi nu pot reproduce problema pe admincp dumneavoastră.

Puteţi verifica-l încă o dată şi confrim că această problemă există încă sau nu?
Multumesc:)

Simon Lloyd
31-05-11, 21:10
Eu va efectua o curata cache-ul în câteva momente şi să vă cunosc rezultatul

Simon Lloyd
31-05-11, 21:11
Kamil, nu exista alte aspecte, mulţumesc:)

Baza de date de curăţare Cache
Închise pentru tabele: fr
Tabele închise pentru: ms
Tabele închise pentru: lea
DONE. Curăţate: 9 tabelele de la 0 secunde (3 mese cache pe fiecare limbă)

Curăţarea Files Comentarii Cache
Fişiere şterse pentru: fr
Fişiere şterse pentru: ms
Fişiere şterse pentru: lea
DONE. Eliminat: 695 imagini în 6 secunde

Curăţate 3 limba (limbile)
Curăţarea terminat

kamilkurczak
31-05-11, 21:13
multumesc pentru confirmare:) problema este rezolvata:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.9.99