PDA

View Full Version: Deja adoptată Mcached ca cache

meto
10-02-11, 20:30
Ştiu că a fost propus deja, dar as vrea sa scapam de acea idee. Pentru mine este absolut "must have" pentru astfel de facilitate pe forumuri mari. Am încercat să rescriu vBET să-l folosească, dar după o scurtă privire pe codul dvs. am renuntat. De ce nu utilizaţi programarea obiect? Este atât de mult mai uşor să modificaţi şi codul de script-uri cu ea. Cred că ar fi de 5 min. loc de muncă la un alt mecanism de caching cod atunci când acesta ar fi într-o clasă standardizată.

kamilkurczak
10-02-11, 23:29
Lucrăm acum pe aceasta optiune:)

vBET
26-02-11, 16:46
Aşa cum scria Kamil - suntem de lucru pe el:) Mai exact lucrez la ea în acest moment:) Vrem să sprijine:
- Memcache
- APC
- Xcache
- Eaccelerator

În cazul în care va fi inclusă în versiunea următoare, atunci definitiv vor fi marcate ca funcţionalitate BETA. Aceasta nu este decis încă va fi în următoarea versiune sau una după care. De asemenea, în cazul în care va fi inclus în următoarea lansare noi încă nu am decis vor fi suportate integral sau doar pentru cache-ul clienţilor pentru inceput.

În cuvinte scurte - vă vom oferi această funcţionalitate, încă nu sunt sigur va fi in urmatoarea versiune:)

meto
26-02-11, 16:56
Dacă aţi avut decent clasa obiect cache adăugarea de depozite lângă cacheing ar fi pace de tort.

Marcin Kalak
27-02-13, 11:28
Ne pare rău pentru întârziere răspuns. Această funcționalitate a fost adăugată în versiunea 4.3.0.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.9.99