PDA

View Full Version: Deja adoptată Limbi

jorgejgm
21-11-09, 22:07
Buna ziua, am doar 3 limbi activate pentru utilizatori, dar vreau motoarele de căutare sunt disponibile în toate limbile. ¿Pot avea 3 limbi la dispoziţia utilizatorilor şi 52 pentru motoarele de cautare?. Am descoperit că limbile nu sunt activate pe steagurile nu funcţionează. Exemplu: Am activat limba engleză, catalană şi galiciană forum.com / ro forum.com / CA forum.com / gl şi funcţionează bine. Dar aş dori forum.com / cn forum.com / l forum.com / *.* continua să ruleze în fundal. Mulţumesc.

vBET
21-11-09, 23:48
Chiar acum dezactivarea pavilion înseamnă dezactivarea obţinute în această limbă. Este pentru a asigura pe forum pentru dumneavoastră împotriva solicitărilor de traduceri, care nu ar trebui să se întâmple pentru că nu aveţi astfel de pavilion, dar cineva ar putea crea URL-ul manual.

Vă rugăm să explicaţi Avantajul de a avea toate traducerile disponibile, dar acest lucru limitând pentru utilizatori? Chiar acum, în opinia noastră, acest lucru poate deruta pe unii utilizatori. Mai ales cei care au venit la dumneavoastră pe forum pentru traduse, pe care îl citiţi de sprijin comunitar multi language, face de înregistrare şi apoi pare că acestea nu se pot scrie în limba lor ...

Va rugam sa ne convinga ca este o idee bună, în anumite situaţii, care noi nu vedem acum. Dacă este, vom adăuga cu plăcere astfel de posibilitate, dar dacă nu, apoi adăugând mai multe opţiuni care nu sunt utilizate nu este bun pentru produs.

jorgejgm
22-11-09, 09:08
Salut, te voi da cele 3 motivele mele:@Foro meu @como @muchos #altul sunt dirijați o Țară, -n/în @mí țară se folosesc 4 #idiom și sunt cei care vreau să #trebui activați.@Foro meu nu-i util pentru străinii -n/în mod de participare, dar da la mod consultă.De exemplu, folosind opțiunile de: Redirect to user language vizitatorul străin ar putea să trebuiască tuturor @foro -n/în #idiom #lui.Beneficiile de #acest ar fi:A îmbunătăți timp de încărcătură de pagini (Cele 52 #idiom relantizan pagina)@Visualmente mai bine pentru majoritatea utilizatorii mei (De 52 #idiom, se trece 4, dar de-a dreptul toți ar urma #disponibil)Tuturor posibilitățile de vbet ar urma #disponibil (52 #idiom și #lui indexación -n/în @buscador).Cred că beneficiile sunt #mult ;)

vBET
22-11-09, 16:55
Da. Cunoscand punctul dumneavoastră de vedere, putem spune - aceasta este ideea cu adevărat mare:) Si vrem să vă mulţumim pentru atenţia noastră pentru a aduce această problemă. Noi pur si simplu nu l-am dat seama înainte.

Adăugat în lista de TODO, şi ar trebui să fie incluse în urmatoarea versiune:)

jorgejgm
22-11-09, 18:23
Sper ca noua versiune cu nerăbdare: D

vBET
16-12-09, 02:54
Pus în aplicare - vor fi incluse în 3.3.0:)

jorgejgm
16-12-09, 16:23
Multumesc :):):)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.9.99