PDA

View Full Version: Cerere de ajutor pentru limba maternă



Cybershaolin
14-11-09, 08:26
Într-adevăr frumos produs. Vă mulţumim din nou pentru acest hack. :)

Mi-ar nevoie de ajutor sau care au o cerere de a face. Pentru utilizatorii noi pe forum,, e OK, deoarece acestea au un câmp pentru a selecta limba lor implicite, ci pentru toţi utilizatorii existente, nu există un set valoare, ci doar pune "Nu set". Puteţi să-mi dea o interogare pentru a executa, în scopul de a pune în mod automat o limbă implicită în loc de "Nu set" (in cazul meu este franceză pentru valoarea implicită)? Acest lucru se datorează faptului că, chiar dacă ai pus un fir pe forum, spunandu-a utilizatorilor pentru a merge modifice informaţiile lor, multe dintre ele nu va citi acel fir.

Ar fi frumos dacă am putea schimba acest lucru în mod automat pentru utilizatorii mele existente.

Multumesc.

vBET
14-11-09, 14:29
Nu trebuie să setaţi limba implicită pentru utilizatori. În cazul în care nici o limbă implicită este setată, atunci vBET presupune că este acelaşi ca limbă pe forum pentru şi să ia nici o acţiune atunci când mesajele noi provin (cauza sunt cele in limba forum):)

Cybershaolin
14-11-09, 17:50
OH, nu stiam despre asta, îmi pare rău. Vă mulţumim pentru răspunsul dumneavoastră.

vBET
14-11-09, 23:53
Nici o problema - eu sunt aici pentru a vă ajuta:) Adresaţi-vă ori de câte ori aveţi nevoie. De asemenea, pentru caracteristici noi sau integrare:)
Multumesc.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations