PDA

View Full Version: vBET 4.2.3 si 3.3.6 Released



vBET
12-08-10, 10:45
Hi:)

Astăzi avem 2 versiuni.

NOTA UPGRADE IMPORTANT PENTRU vBET 3.3.6: În timpul actualizării, vă rugăm să fişier de import de produse în primul rând, şi apoi încărcaţi fişiere. Asta e tot - doar pentru a comuta din cele 2 etape:)

vBET 3.3.6 repede după 3.3.5 - rezolvarea doar o problemă mare cu memorie cache Comentarii - Asa ca acum este ignorat Cache Comentarii pentru IP-uri interzise şi, de asemenea, în cazul de alte erori.

Multe schimbări în vBET 4.x. A fost ceva timp de la ultima versiune, dar mulţumită că veţi obţine deja utilizat şi corectate soluţii. Cache Comentarii Cel mai important, dar este mult mai mult. De asemenea, mai multe bug-uri corectate şi unele optimizări. Vezi mai jos pentru detalii.

Noi:

Cache dosar complet pentru oaspeţi

Cel de sprijin Sectii CMS cu vBSEO, dar sprijină toate alte locuri, şi întregi vB atunci când sunt utilizate cu URL-uri prietenoase
Configurabil cache timp fişier să trăiască
Configurabil cache timp fişier să trăiască pentru pagini mai puţin relevante
Set configurabil de pagini mai puţin relevante
Set configurabil de pagini ignorate de către cache dosar complet pentru persoane cu nevoi
Sarcină programată pentru curăţarea cache clienţilor
Comentarii cache cache de ieşire atunci când ZIP vBulletin "GZIP HTML de ieşire" opţiune este activată

Instrument administrativ: Cache Cleaner - permite pentru a curata cache-ul selectat pentru limbile selectate
CSS sprite sprijin pentru steaguri - steaguri, acum, toate sunt luate cu doar o singură cerere
Opţiunea de a "Tradu" alt "atributele" în tag-uri img (imagini descriere)
Opţiunea de a nu traduce conţinut de cod etichetă HTML
Ignorat cuvinte / Exemple (acceptă: posturi, mesaje de grup, mesaje vizitatorilor, comentarii imagine, blog-uri, mesaje private)
Opac ignorate cuvintele din mesajele deja existente (acceptă: posturi, mesaje de grup, mesaje vizitatorilor, comentarii imagine, bloguri)


Optimizări:

Redirecţionări anterioare pentru URL-uri greşite vBSEO (pentru fire şi blog-uri) + pentru URL-uri prietenoase prea
Cache Comentarii (a se vedea detalii în secţiunea New)
Faster obţinute titluri pentru vBSEO


Bug-uri corectate:

Blocuri CMS arată titluri cu langtitle şi "..." în textul original
Link-uri cu caractere speciale cum ar fi + sau "
Curăţate nu tradus în zona de e-mailuri
Definit dir pentru vbseo
Crasch pentru vB fără drepturi de autor
de control de rupere unele aspecte
Traduceţi langtitle atunci când răspunde la mesaj
Salvarea câmpuri personalizate mai multe date în temeiul pagina tradusă
Langtitle intrerupt pentru titluri pe termen lung cu "Re:" auto opţiunea
Multi langtitle opac
Meta descriere cu "de conţinut
Dezinstalare cod
Analiza titlu la nivel global
Postare nouă redirecţionare


Şabloane schimbat (din cauza pofida CSS folosit pentru steaguri):

vbenterprisetranslator_inpost_translate
vbenterprisetranslator_inpost_translate_alreadyin
vbenterprisetranslator_flags

Kolbi
12-08-10, 10:54
Gab es Änderungen bei der Integration von vBSEO?

Bzw. muss ich die vBSEO Dateien beim Update von vBET 4.2.2 => 4.2.3 editare din nou?

bhanuprasad1981
12-08-10, 10:55
orice conflicte de cache clienţilor 4.2.3 cu vb mod vboptimize pro?

sergarch
12-08-10, 14:04
Buna ziua!
Nu sunt dosare noi în această versiune, comparativ cu versiunea anterioară.
Ce să fac cu folderele vechi în rădăcină pe forum pentru meu?

vBET
12-08-10, 16:12
Gab es Änderungen bei der Integration von vBSEO?

Bzw. muss ich die vBSEO Dateien beim Update von vBET 4.2.2 => 4.2.3 editare din nou?

Nr Atâta timp cât nu vă actualizaţi vBSEO (elimina astfel codul de schimbat) nu trebuie să se integreze din nou:)

vBET
12-08-10, 16:15
orice conflicte de cache clienţilor 4.2.3 cu vb mod vboptimize pro?

Noi nu avem nici conflicte observat. Vă rugăm să reţineţi că, în cazul în care aveţi orice notă - pur şi simplu dezactivaţi Cache clienţi şi să ne spui despre ea - vom lucra pe faptul că, în acest caz:)

vBET
12-08-10, 16:18
Buna ziua!
Nu sunt dosare noi în această versiune, comparativ cu versiunea anterioară.
Ce să fac cu folderele vechi în rădăcină pe forum pentru meu?

Nu fac nimic cu dosare vechi - încărcaţi doar Întregul conţinut al directorului upload. Aceasta va suprascrie fişierele vechi şi adăuga altele noi. De asemenea, în cazul în care doriţi să o utilizaţi Cache Comentarii - amintiţi despre setarea privilegii corespunzătoare pentru a folderul cache - veţi găsi toate indicii în descrierea de atribut de cotitură în Cache clienţi.

Kolbi
12-08-10, 16:22
Am găsit câteva bug-uri: am verscuht pentru a goli cache-ul:

Warnung: require_once ([cale] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [functio.require-o dată]: failed to open stream: Nu există un astfel de fişier sau director în [cale] / admincp2/misc.php (2067): eval () " d Cod (Zeile 9)

Fatal error: require_once () [function.require]: Failed deschidere necesară "/ admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php" (include_path ='.:/ opt/RZphp5/includes ') in / admincp2/misc.php (2067): eval ( code) "d pe linia 9
Folderul My admincp a fost redenumit.

Kolbi
12-08-10, 16:28
Cu cache gazdă activat:

2-Wheel-Planet - Alles rund um das Tuning von ZweirädernWarnung: filemtime (): Stat a eşuat pentru [cale] / vbet_guestcache/de/_index_php18.zip în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_guestcache.php (Zeile 53)

Warnung: Nu pot modifica informaţiile din antet - antetele deja trimis de (producţie a început la [cale] / include / class_core.php: 4551), în [cale] / include / functions.php (Zeile 4935)

sarangan
12-08-10, 16:58
I a lua această eroare după ce au suprascrise toate fişierele. Te rog ajută-ASAP:

Fatal error: Chemare la funcţia de vbet_global_start nedefinit () in / home / xxx / public_html / global.php (29): eval () "cod de d pe linia 25

sarangan
12-08-10, 17:00
I a lua această eroare după ce au suprascrise toate fişierele. Te rog ajută-ASAP:

Fatal error: Chemare la funcţia de vbet_global_start nedefinit () in / home / xxx / public_html / global.php (29): eval () "cod de d pe linia 25

Sunt folosind cele mai recente vbulletin 4 şi cea mai recentă versiune de vBET

sarangan
12-08-10, 17:07
I a lua această eroare după ce au suprascrise toate fişierele. Te rog ajută-ASAP:

Fatal error: Chemare la funcţia de vbet_global_start nedefinit () in / home / xxx / public_html / global.php (29): eval () "cod de d pe linia 25

Am fixat această problemă. Aceasta este ceea ce am făcut:

Nu am putut intra panoul de administrare din cauza acestei erori apoi m-am dezactivat toate plugin-urile define ('DISABLE_HOOKS ", adevărat); şi sa dus la panoul de administrare şi suprascris produsul xml prima şi apoi încărcat fişiere din folderul upload.

Aceasta funcţionează:)

linuxtuts
12-08-10, 18:15
Modernizate pentru a vBulletin Ultima şi cea mai mare ™ Versiunea 4.0.6
Upgradat la vBET 4.2.3.

Nr problemele găsite.

Folosind cele mai recente vbSEO şi vB Optimise.

Multumesc Mates,

Lissa
12-08-10, 20:03
Deoarece upgrade la 3.3.6 ieri Primesc o eroare de redirecţionare pe încercarea de a vizualiza posturi:



Pagina nu este redirecţionarea în mod corespunzător


Firefox a detectat că serverul este redirecţionarea cererea pentru această adresă într-un mod care nu se va finaliza.



* Această problemă poate fi uneori cauzate de dezactivarea sau refuzul de a accepta
cookie-urile.


Am încercat de compensare toate cookie-urile, am încercat diverse setări cu timpul cookie Limba de a trăi (3600 pentru ao face mai mari, -1 pentru a dezactiva presupune ca ea) şi funcţionează nimic cu excepţia ... pentru a dezactiva plugin-ul pe care am de acum. .. Mi-ar place foarte mult pentru a obţine acest fix ASAP lol

Eu folosesc vB3.8.6 cu vbSEO

Oh şi, de asemenea, ... când am încercat, de asemenea, curăţa cache-am primit, de asemenea, următoarele erori:



Atenţie: tipul ilegale de compensare în isset sau gol în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_lang.php pe linia 107

Atenţie: tipul ilegale diferenţa în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_lang.php pe linia 109

Atenţie: tipul ilegale diferenţa în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_lang.php pe linia 114

meto
12-08-10, 22:37
Cu cache gazdă activat:



Eu personal ar face o altă opţiune pentru fişierele cache gzip. I dont utiliza gzip in php, pentru ca serverul meu www (litespeed / nginx) are grijă de ea. Ea are loc de muncă mai repede şi, de asemenea, comprimaţi fişiere statice, cum ar fi CSS şi JS. Dacă gzip a fost transformat în cache-ul ar fi mult mai mici.

PS.
Wypas;)

kamilkurczak
13-08-10, 10:59
Sunt folosind cele mai recente vbulletin 4 şi cea mai recentă versiune de vBET

încercaţi această soluţie: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/929-big-mess-new-post.html

kamilkurczak
13-08-10, 11:09
Buna ziua Lissa,

te rog, Poţi să scrii şi să explicaţi problema dvs. în firul de bun, deoarece aici este greu să răspundă la toate posturile.

Propunem în Depanare vBET 3.x Plugin / Mod parte din forumul nostru

Mulţumiri

tsak76
23-08-10, 18:35
3.3.6 Avertizare: require_once ([cale] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-o dată]: failed to open stream: Nu există un astfel de fişier sau director în [cale] / adminxcvv / misc.php (1933): eval () 'd codul de pe linia 9


particularizate admincp dosar i utilizarea adminasdf0e3

vBET
24-08-10, 05:19
3.3.6 Avertizare: require_once ([cale] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-o dată]: failed to open stream: Nu există un astfel de fişier sau director în [cale] / adminxcvv / misc.php (1933): eval () 'd codul de pe linia 9


particularizate admincp dosar i utilizarea adminasdf0e3

Nu sa făcut instalarea completă. Vă rugăm să încărcaţi toate fişierele din directorul încărcaţi la server. Dacă acest lucru nu va rezolva problema - vă rugăm să filet deschide noi pentru că, în secţiunea de depanare.

basketmen
06-09-10, 04:25
3.3.6 Avertizare: require_once ([cale] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-o dată]: failed to open stream: Nu există un astfel de fişier sau director în [cale] / adminxcvv / misc.php (1933): eval () 'd codul de pe linia 9


particularizate admincp dosar i utilizarea adminasdf0e3
Eu am această problemă de asemenea, s-a întâmplat în cazul în care acesta este folderul dvs. panoul de administrare nu / admincp /

Pentru a remedia această i utiliza acest, dacă puteţi face acest lucru mai bine vă rugăm să parts prea

go to your admin panel --> Plugins & Products --> Plugin Manager --> căutare pentru plugin "Opac ignorate cuvinte în mesaje existente," fără ghilimele


în interiorul că plugin găsi 2 ori în acest


DIR. '/ Admincp /


înlocuiţi-le cu fiecare, acest lucru va da folderul corect panoul de administrare, dacă nu utilizaţi / admincp / folder


DIR. "/". $ VBulletin-> config ['misc'] ['admincpdir']. '/

basketmen
06-09-10, 04:32
Atenţie: tipul ilegale de compensare în isset sau gol în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_lang.php pe linia 107

Atenţie: tipul ilegale diferenţa în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_lang.php pe linia 109

Atenţie: tipul ilegale diferenţa în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_lang.php pe linia 114



Primesc acest mesaj de eroare prea după curăţarea cache-ului de la panoul de administrare, dar baza de date Cache Curăţătorie arată terminat curăţate, încă de supraînălţare a constatat cum pentru a remedia problema, sper că acest mesaj de eroare nu probleme mari sau nimic

vBET
06-09-10, 07:42
Primesc acest mesaj de eroare prea după curăţarea cache-ului de la panoul de administrare, dar baza de date Cache Curăţătorie arată terminat curăţate, încă de supraînălţare a constatat cum pentru a remedia problema, sper că acest mesaj de eroare nu probleme mari sau nimic

Vă rugăm să deschid subiect nou despre ea în secţiunea bug-uri. Vom fi capabili să gestioneze problema thiss acolo. Multumesc! :)

vBET
06-09-10, 07:45
Eu am această problemă de asemenea, s-a întâmplat în cazul în care acesta este folderul dvs. panoul de administrare nu / admincp /

Pentru a remedia această i utiliza acest, dacă puteţi face acest lucru mai bine vă rugăm să parts prea

go to your admin panel --> Plugins & Products --> Plugin Manager --> căutare pentru plugin "Opac ignorate cuvinte în mesaje existente," fără ghilimele


în interiorul că plugin găsi 2 ori în acest




înlocuiţi-le cu fiecare, acest lucru va da folderul corect panoul de administrare, dacă nu utilizaţi / admincp / folder

De asemenea, vă rugăm să hread deschide noi pentru această secţiune în bug-uri. Anterior, am crezut că numai si instalare greşit, dar văd că se întâmplă din nou. Vă rugăm să descrieţi în subiect nou cum se repdoruce problema.

kitawanita
06-09-10, 12:33
Buna ziua, am nevoie pentru a cumpăra de instalare pro.
Mă puteţi ajuta?
Plată tehnice?
THX

vBET
06-09-10, 20:36
Buna ziua, am nevoie pentru a cumpăra de instalare pro.
Mă puteţi ajuta?
Plată tehnice?
THX

Pentru a comanda servicii de instalare vă rugăm să mergeţi aici: http://www.vbenterprisetranslator.com/installation-service.php

Kolbi
10-09-10, 20:30
Compatibil cu vBulletin 3.5.2?

steve
11-09-10, 00:00
Compatibil cu vBulletin 3.5.2?

Asemenea, aş dori să ştiu dacă este?

basketmen
11-09-10, 00:56
Compatibil cu vBulletin 3.5.2?
nu există patch-uri de securitate vbseo lângă noua versiune vbseo dacă tu dont doriţi să faceţi upgrade vbseo, alte vbseo versiune prea sunt actualizate cu patch-uri

hm ma simt vbseo prea repede pentru a lansa noua versiune


vBSEO 3.5.2
Data lansării: 10 septembrie 2010

vBSEO 3.5.1 PL1
Data lansării: 02 august 2010

basketmen
11-09-10, 03:13
am decis utilizarea în continuare vBSEO 3.5.1 PL1, numai încărcat din nou, cu pachetul de patch-uri vBSEO PL1 3.5.1 din zona de descărcări vbseo.com


i dont doriţi să faceţi upgrade la vBSEO 3.5.2 şi dont au timp pentru că acum, aceasta poate fi o durere de a integra noi versiune vbseo cu vBET din nou, cum ar fi htaccess sau o anumită funcţie nu poate fi de lucru, actualizarea ei întotdeauna au versiune cât timp avem mereu nevoie să le urmeze şi reintegrarea cu alte Mod cum ar fi vBET, destul de mult timp pentru mine ca problema de securitate este de patch-uri cu vBSEO 3.5.1 PL1

CThiessen
12-09-10, 10:05
Buna ziua, am instalat vBSEO 3.5.2. Aceleasi modificari pentru vBET ca întotdeauna. Totul funcţionează fără probleme. Christian salut

vBET
12-09-10, 13:22
Buna ziua, am instalat vBSEO 3.5.2. Aceleasi modificari pentru vBET ca întotdeauna. Totul funcţionează fără probleme. Christian salut

Mulţumiri avantajos pentru confirmare! :)

Kolbi
12-09-10, 20:09
^ ^ Multumesc:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual forum supported by vBET Translator 4.10.1