PDA

View Full Version: Deja adoptată Suport pentru esclusions cuvânt!



mario06
08-06-10, 23:12
Site-ul meu nu este limba engleză, dar am folosi multe termeni în engleză tehnice pe care nu vreau tradus, puteţi face o cutie de excludere cuvânt, astfel încât pot adăuga cuvintele nu vreau tradus?


PS. Traduceri automate de lucru doar atunci când am stabilit -> întotdeauna încredere în Google

vBET
09-06-10, 11:34
Puteţi folosi codul BB notranslate în mesajele dvs. - acestea vor punctul care o parte din text nu vor fi traduse. Vă rugăm să spuneţi acest lucru nu va acoperi nevoile dumneavoastra.

Reţineţi, de asemenea faptul că o astfel de excludere la nivel mondial poate fi potenţial dăunătoare:
- Dacă modalitate face uşor se poate rupe mesaj dacă cuvântul excluse face parte din alt cuvant
- Dacă este făcut în condiţii de siguranţă pentru primul număr poate lua mulţime de resurse de performanţă

Despre traduceri de mesaje scrise în alte limbi - acestea sunt de lucru aşa cum ar trebui, trebuie doar pentru a afla cum:)
Vă rugăm să citiţi cu atenţie descrierea de alte opţiuni. De asemenea, a se vedea aici:


Este la fel de lucru ca acesta a fost proiectat:) Dacă aveţi orice întrebări vă rugăm să întreb doar:)

mario06
09-06-10, 14:24
Din moment ce am rula o pe forum pentru tehnică şi de unele cuvinte cum ar fi caseta de portocale şi / sau ucide instrument nu trebuie să fie tradus aceasta a devenit o problemă pentru mine, pentru membrii personalului nu este nici o problemă cu bbcodes manualul, dar care sunt utilizatori 143k ar trebui sa faca?

Cred că o casetă de excludere cuvânt este o necesitate.

Când spun Orange Box nu ma refer culoare, nici articol, ci numele său, John Doe nu se traduce pentru ca este un nume şi Google ştie.

În ceea ce priveşte traducere automată am dat seama de ce aceasta nu se traduce întotdeauna, doar noii utilizatori au traducerilor automate, deoarece acestea alege limba în timpul înregistrării, dar pentru utilizatorii vechi nu este aşa, acest lucru înseamnă nici o auto pentru ele. Acest lucru, de asemenea, trebuie să fie abordate.

Nu în ultimul rând, pentru BBCode manualul de ce să nu adăugaţi pictograma cu codurile de limbă în fereastra replică, astfel încât ar fi mult mai usor | intuitivă pentru utilizatorii n00b să faceţi clic pe ea alegerea înveliţi lor limba dorită.

Salutari

vBET
09-06-10, 17:14
Din moment ce am rula o pe forum pentru tehnică şi de unele cuvinte cum ar fi caseta de portocale şi / sau ucide instrument nu trebuie să fie tradus aceasta a devenit o problemă pentru mine, pentru membrii personalului nu este nici o problemă cu bbcodes manualul, dar care sunt utilizatori 143k ar trebui sa faca?

Cred că o casetă de excludere cuvânt este o necesitate.

Când spun Orange Box nu ma refer culoare, nici articol, ci numele său, John Doe nu se traduce pentru ca este un nume şi Google ştie.

Vom lua în considerare unele soluţii pentru faptul că şi check impactul este de performanţă. La sfârşitul impactul va fi 0, dacă nu sunt folosite;) Tot la acest moment văd mai multe probleme în acest domeniu.


În ceea ce priveşte traducere automată am dat seama de ce aceasta nu se traduce întotdeauna, doar noii utilizatori au traducerilor automate, deoarece acestea alege limba în timpul înregistrării, dar pentru utilizatorii vechi nu este aşa, acest lucru înseamnă nici o auto pentru ele. Acest lucru, de asemenea, trebuie să fie abordate.

Vă rugăm să citiţi cu atenţie toate opţiunile de detectare a cum a fost sugerat înainte. Nu este ca crezi. Utilizatorii nu trebuie să setaţi limba lor implicite dacă utilizaţi strategii de detectie adecvate (cei cu Google). vBET vă oferă mai multe moduri pentru detectarea şi-l va lucra cum îl alegeţi.
De asemenea, există o soluţie deja despre utilizatorii vechi - uite optiuni Misc pentru "Redirect pentru a edita mai multe date":)


Nu în ultimul rând, pentru BBCode manualul de ce să nu adăugaţi pictograma cu codurile de limbă în fereastra replică, astfel încât ar fi mult mai usor | intuitivă pentru utilizatorii n00b să faceţi clic pe ea alegerea înveliţi lor limba dorită.

Este deja efectuată în mod pic diferit:) În cazul în care au stabilit ghidul de limba sa implicit la alte că limbajul pe forum pentru el va vedea opţiune suplimentară în bara de instrumente editor care îi va permite să decidă face acest mesaj special, este în limba prestabilită lui sau nu.
SC pune acolo tot iconiţe - ne gândeam la asta, dar ea nu pare a fi necesară, cu posibilitatea de a folosi vBET detectarea automată a limbii şi utilizatorii vigoare pentru a seta limba lor implicite.

PS.
Vă rugăm să păstraţi o problemă pe fir-nu vom fi capabili să gestioneze problemele dacă nu va fi de 10 intr-un fir:)

mario06
09-06-10, 18:44
Ultimele 2 probleme rezolvate (problema mea)! :)

Să presupunem că problema originală (titlu filet) rămâne.
Din moment ce am rula o pe forum pentru tehnică şi de unele cuvinte cum ar fi caseta de portocale şi / sau ucide instrument nu trebuie să fie tradus aceasta a devenit o problemă pentru mine, pentru membrii personalului nu este nici o problemă cu bbcodes manualul, dar care sunt utilizatori 143k ar trebui sa faca?

Cred că o casetă de excludere cuvânt este o necesitate.

Când spun Orange Box nu ma refer culoare, nici articol, ci numele său, John Doe nu se traduce pentru ca este un nume şi Google ştie.


Vă mulţumim!

vBET
16-06-10, 20:00
Done:) Ignorarea cuvinte / Exemple vor fi adăugate în următoarea versiune (vBET 3.3.4). Acesta va automat opac ignorate Exemple în bbcode notranslate pentru mesajele primite. Acesta va avea niciun impact asupra zonelor din afara mesajelor (şabloane şi de conţinut fraze) - pentru cei care zona utilizare nu de traducere. Vă mulţumim că soluţia noastră nu va avea niciun impact asupra performanţei în timpul generării pagina. Vom crea, de asemenea, un fel de sarcini, care va automat opac ignorate cuvintele din toate mesajele deja existente.

mario06
17-06-10, 06:34
speranta noua versiune vine în curând:)

vBET
18-06-10, 20:18
Făcut deja cuvinte opace ignorate pentru mesajele deja existente. Încă o problemă pentru a rezolva - de aşteptare pentru chestii vBulletin de răspuns. În cazul în care se repede, este posibil ca noua versiune va fi în acest weekend:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1