PDA

View Full Version: Rezolvate problemă



Valdo
28-04-10, 12:52
vă în jurul valorii de o întrebare care le-am făcut pe forumuri şi eu "s-a întâmplat ieri, scris în limba engleză secţiunea adresându-se unei întrebare despre limba. Am scris în limba italiană şi eu, şi a "primit un răspuns nu ştiu ce ţară, în limba engleză. Aşa că am răspuns în engleză, apoi i-am trimis răspunsul pe forum, dar pagina este automat traduse în italiană. Deci, ma intreb acest lucru: 1. ceea ce "am scris în limba engleză este afişat în limba engleză, chiar dacă acea persoană le văd pe pagina tradusă în limba italiană? 2. "Ghidul de cauza care a scris în limba engleză şi văd răspunsul său în limba engleză? astfel încât răspunsul său nu este "a fost tradus în limba italiană? Mulţumesc în avans.

vBET
29-04-10, 01:03
Când soseşte un mesaj nou, apoi vBET determina ceea ce este limbajul său folosind strategia aleasă (configurabil de către "Detectarea Language Google"). În cazul în care este considerată ca fiind scrise în altă limbă care implicit pe forum pentru, atunci mesajul este automat marcat de lang bbcode. Cu alte cuvinte - vBET marchează mesajul adaugand informatii despre limba acestuia.

Acum, când pagina este afişat de fiecare mesaj este prezentată în limba de pagini întregi. Deci, daca eu ma uit la traducerea în limba engleză pe forum pentru italiană, atunci am vedea totul în limba engleză - chiar este o parte din mesaje sunt scrise în limba italiană, unele în limba engleză, unele în arabă, şi aşa mai departe. Privind pe pagină puteţi vedea tot ceea ce în traducere ales, indiferent în ce limbi sunt mesaje originale pentru această pagină.

Singura modalitate atunci când nu este de lucru ca această sale, atunci când un limbaj mesaj nu este marcat corespunzător (Cauza acestei diferă în funcţie de strategia aleasă de limbă determinare). În acest caz, un astfel de mesaj trebuie să fie editate şi lang BBCode trebuie să se adaugă / corectată manual.

Este acesta este răspunsul pentru întrebarea dvs.? :)

Valdo
29-04-10, 06:55
Cred că aşa mulţumesc

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vB Enterprise Translator 4.10.1