PDA

View Full Version: Rezolvate . Htaccess este vBET vBSEO 4.2.1 şi 2.6B1



trevis
19-04-10, 18:17
Bună ziua, poate cineva posta un exemplu de o htaccess lucrează cu vBET şi vBSEO. folosesc "Mod rescrie Friendly URL-uri" în vB şi "Creaţi URL potrivit SEO link-ul de consens (adică" / en adresa")" în vBET. Când am muta mouse-ul peste steaguri în subsol, văd că link-ul este ceva de genul "mysite.com/pt/content.php" dar pagina afişată este "mysite.com/content". Dacă am schimba URL-ul pe parte la "mysite.com/pt/content" da eroare si arata nimic.Ma poate ajuta cineva? : confuz: [] s, Rafael Trevisan

VGF
19-04-10, 21:01
Bună ziua, poate cineva posta un exemplu de o htaccess lucrează cu vBET şi vBSEO. folosesc "Mod rescrie Friendly URL-uri" în vB şi "Creaţi URL potrivit SEO link-ul de consens (adică" / en adresa")" în vBET. Când am muta mouse-ul peste steaguri în subsol, văd că link-ul este ceva de genul "mysite.com/pt/content.php" dar pagina afişată este "mysite.com/content". Dacă am schimba URL-ul pe parte la "mysite.com/pt/content" da eroare si arata nimic.Ma poate ajuta cineva? : confuz: [] s, Rafael Trevisan

Poate că acest lucru ajută, dar nu sunt sigur.

Sunt ghicitul trebuie să aveţi instalat CMS.

Stiu pentru mine, am avut de a schimba numele fisierului index.php forum.php .. şi a avut grijă să-l schimbe, precum şi în setările Admin CP.

Am pagina mea de pe forum pentru ca pagina principala casa mea.

astfel cu CMS, CMS pagina implicit este index.php .... spre deosebire de versiunile anterioare cu vbulletin index.php în cazul în care ar fi în mod normal, pagina principala a forumului.

De fiecare data am descărca o nouă actualizare a vBulletin, am de a schimba manual forum.php la index.php de fiecare dată.

Acest lucru este SOOO rece. Am răspuns la cineva care tipurile din portugheză şi traducerea în limba engleză a venit prin intermediul perfect pe aici ..

trevis
19-04-10, 21:31
Dar există o index.php în directorul rădăcină al BB ... : (

VGF
19-04-10, 23:30
Dar există o index.php în directorul rădăcină al BB ... : (

Dacă aveţi forumuri de la directorul rădăcină (yoursite.com în loc de yoursite.com / forum /)

Apoi trebuie să modificaţi forum.php la index.php .. redenumi şi index.php pentru orice doriţi. Nu aveţi nevoie de index.php dacă nu sunt utilizaţi CMS.

Eu pe ale mele la redenumit "index-whatever.php" şi nu am folosi. Sale numai pentru CMS dacă dumneavoastră folosind.

vBET
20-04-10, 01:51
Bună ziua, poate cineva posta un exemplu de o htaccess lucrează cu vBET şi vBSEO. folosesc "Mod rescrie Friendly URL-uri" în vB şi "Creaţi URL potrivit SEO link-ul de consens (adică" / en adresa")" în vBET. Când am muta mouse-ul peste steaguri în subsol, văd că link-ul este ceva de genul "mysite.com/pt/content.php" dar pagina afişată este "mysite.com/content". Dacă am schimba URL-ul pe parte la "mysite.com/pt/content" da eroare si arata nimic.Ma poate ajuta cineva? : confuz: [] s, Rafael Trevisan

Va rugam sa trimiteti pe forum pentru conţinutul complet şi URL-ul real a htaccess.

vBET
20-04-10, 01:55
Dar există o index.php în directorul rădăcină al BB ... : (

Pleae să reţineţi că vBET nu are nevoie de a schimba orice nume de fişiere. Vă rugăm să consultaţi răspunsul anterior şi ne trimite informaţiile solicitate. De asemenea, vă rugăm să reţineţi că o versiune de vBSEO avut bug (nu ştiu în ta nu este deja corectată). Aici veti gasi descrierea emite cu vBSEO soluţie rapidă oficial:
vB4 link-uri CMS nu lucrează cu vBSEO3.5 - vBulletin SEO Forum (http://www.vbseo.com/f77/vb4-cms-links-not-working-vbseo3-5-a-41635/)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vBET Translator 4.10.1