PDA

View Full Version: Rezolvate 4.2 plasament vBET este greşită



Kolbi
14-03-10, 17:48
Am încercat doar plasarea de "Subsol-Top" din păcate Aceasta este sub bara laterală?Este, probabil, o eroare.

vBET
14-03-10, 18:14
Va rugam sa ne trimiteti legătură într-pe forum pentru dumneavoastră, sau captură de ecran din această situaţie.

De asemenea, - sunt folositi layout-ul implicit de unele modificări? Motivele act de faptul că poziţiile implicit va lucra în mod corespunzător pentru aspectul implicit. Pentru alte poate lucra bine sau nu - depinde cum a fost modificat aspectul. Pentru astfel de cazuri, îl poţi folosi întotdeauna loc particularizate.

Kolbi
14-03-10, 18:34
Aşa că am în prezent utilizaţi tema implicită de vBulletin.Hier link-ul: 2-wheel-planet - totul despre tuning de două roţi (http://www.2-wheel-planet.de/)

vBET
14-03-10, 21:08
Am verificat de ieşire în HTML şi este modul în care aceasta ar trebui să fie - steaguri vBET sunt doar înainte de subsol (chiar înainte de <div id = "footer"). Acesta este modul în care opţiunea "Footer-Top" este de lucru - a pune steaguri vBET chiar înainte de subsol. În cazul în care dumneavoastră aceste sunt afişate în coloana din dreapta, pentru că aspectul este modificat prin această coloană.

Este suficient dacă utilizaţi locul particularizate şi manual puse în interiorul div <id = "footer" bloc în şablonul subsol. Veţi găsi toate indicii în descriere parametru:) Dacă aveţi întrebări cu privire la aceasta adresaţi-vă doar:)

Kolbi
15-03-10, 17:36
Bine, poate e din nou o greşeală de vBulletin: (

vBET
15-03-10, 20:57
Nu, nu ar considera ca eroare. Dvs. suplimentare dreapta coloanei schimbă aspectul implicit în cazul în care este doar o singură coloană. Şi locuri de pavilion implicit va lucra pentru sigur pe aspectul implicit. Atunci când aspectul este schimbat, atunci rezultatele pot fi altele decât se aştepta - aceasta este doar simplă injecţie a conţinutului suplimentar orice nu algoritm inteligent, care ar costa mai multe resurse decât este în valoare de muncă şi nu pentru toate aspectele posibile, oricum.

Acesta este motivul pentru care sprijin loc personalizate pentru steaguri. Puteţi avea indicatorii oriunde doriţi. Doar folosi loc personalizate pentru ea:)

Kolbi
15-03-10, 21:02
Tocmai am pus acum înapoi Sfârşitul subsol. Ei bine, e mai mult sau mai puţin aspectul standard cu bara laterală activat.

vBET
15-03-10, 21:06
Da, şi această poziţie sidebar modificări de conţinut care se adaugă înainte de subsol:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1