PDA

View Full Version: Rezolvate -Start-vBET-nu-traduse-zona-Sabine-f-end-vBET-nu-traduse din zona - u.html



StarBuG
10-03-10, 09:30
Bună

În meu Google Webmaster Central am în jurul valorii de 5000 erori Crawling pentru adresele URL membru ca aceasta:



Cred că există un bug;)

StarBuG

vBET
10-03-10, 17:42
Da - cu siguranţă arată. Poţi să determine, pe care pagina este generata o astfel de legătură? În locurile în care am verificat link-uri sunt bine. Deci, există unele vedere pe care ne e dor. Ar fi foarte, foarte util dacă aţi putea să ne URL-ul la prima pagină în cazul în care o astfel de legătură există membru rupte.

Vom lucra la acest lucru, dar oricum incurajam utilizatorii noştri pentru a bloca pagini traduse membru de pagini robots.txt astfel nu au nici un conţinut util, la toate si blocarea se va oferi o performanţă mai bună. Cu alte cuvinte, ceea ce pentru ai nevoie de pagini indexate membru? Şi pentru ce resurse liber serverul să-l traducă pentru roboti accesarea cu crawlere acele pagini? Deci, vă rugăm să caute aici, de exemplu, de conţinut fişier robot.txt lot de blocare pe care tu chiar nu trebuie să aibă indexate (cum ar fi: pagini membre, calendar, căutare):
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html # post1178

StarBuG
11-03-10, 01:35
Cum ar trebui să lokate astfel de link-uri?
Incerc sa-mi tin ochii deschis, dar nu pot promite nimic

vBET
12-03-10, 02:58
Localizarea este problema aici:) Poate că unii dintre utilizatori vor nota la tine, sau îl veţi găsi. Cautam prea desigur, dar vB este mare.

BTW - vă pot scăpa de această problemă dezactivând opţiunea "Nu traduce numele de utilizator" - aceasta este cauza.

StarBuG
01-04-10, 12:47
Dar traducerea numele de utilizator nu are niciun sens;)

vBET
01-04-10, 12:50
Nr special;) De aceea am adăugat această opţiune. După cum vom vedea aceasta provoacă unele probleme şi nu putem determina exact cum. Sper că vom găsi în cazul în care un astfel de lucru este generat:)

vBET
08-05-10, 10:34
vBET 3.3.2 nu sa schimbat tradus zonă - are această problemă încă se întâmplă în noua versiune? A trebuit să ceară din moment ce încă nu sunt capabile sa o reproduca (nu ştim pe ce pagini aceste link-uri sparte au fost generate).

vBET
09-05-10, 00:27
Pentru cei care nu cunosc zona noua nu este tradus ans mai scurt arată că: and

Deci, dacă aţi găsit ceva asemanator in Webmaster Tools erori, vă rugăm să apoi notaţi-l la noi. Noi nu sunt sigur nu există încă această problemă, pentru că am fost niciodată capabil să-l reproducă.

vBET
20-05-10, 21:54
Nr informatii despre eliberării efective - închidere. Va fi redeschide, dacă este necesar.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1