PDA

View Full Version: Rezolvate Padrão de idioma Convertendo



Fabiano
21-08-15, 02:13
Olá Marcin, Estou com Umm sério problema em meu Fórum e aconteceu repentinamente, padrão de idioma oana face meu fórum é Português e está setado vBET nu, porém repentinamente todos os usuários que escolheram oana idioma em português quando se entra na acasa face Fórum automaticamente o regasesti muda para inglês (www.xxx.com.br/en/forum.php) Se UE pentru em Masi preferências está como idioma padrão "Português" , não sei mais oana que csiszar e como disse, esse eroar aconteceu repentinamente, por favoarea ma ajude, estou te enviando os daniela face meu fórum por Mensagem Privada.

Marcin Kalak
21-08-15, 10:16
Partajate cont nu pot vedea problema. Utilizatorii în profil au stabilește limba implicită la portugheză? Încercaţi set vBET -> diverse -> Redirect la utilizator limba pentru persoanele cu handicap.

Fabiano
21-08-15, 12:22
Ne pare rau nu am înţeles ca "cont comun"? Am creat un utilizator numai pentru tine în care puteţi modifica dumneavoastră padrãoParece de limba, care este toate setările mele, a se vedea: http://s12.postimg.org/fpip8i231/imagem.png

Marcin Kalak
22-08-15, 09:18
Contul creat pentru mine, eu nu văd o problemă. Vă rugăm să descrieţi problema în detaliu.
Încercaţi set vBET -> diverse -> Redirect la utilizator limba pentru persoanele cu handicap. Setările sunt corecte, dar efectul pe care o descrieţi poate provoca opţiune vBET -> diverse -> Redirect la utilizator limba.

Fabiano
22-08-15, 18:34
Bem consegui resolver o problema da seguinte forma:

vBET -> Language Detection -> Detection API -> A fost ca Microsoft şi a schimbat în DetectLanguage, după această procedură, am eliminat cache-ul din nou şi din nou.

Fabiano
22-08-15, 19:10
Am observat, de asemenea, că vBET are probleme cu plugin-ul: Forum VSa-Login la User Socoteală-vBulletin.org (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=233350) Când intra la profilul unui utilizator şi retur, limba este aparţinând la mine.

Marcin Kalak
24-08-15, 09:03
Mă bucur că ai rezolvat problema.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1