PDA

View Full Version: DBSEO suport



siparker
08-03-14, 11:59
Bună

Am folosit VBSEO până când a plecat offline recent şi nu va fi acceptat mai.

Acum am plecat pentru a utiliza DBSEO, se pare că numai bun alternator

Există o modalitate putem lucra împreună pentru a găsi o modalitate de a sprijini DBSEO URL-ul lui pentru VBET ca vreau să folosesc atât plugin-uri. Sunt fericit pentru a ajuta cu teste etc.

În VBSEO au fost multe modificări necesare pentru VBET să funcţioneze corect.

Va fi aceeaşi pentru DBSEO? Dacă aşa ar putea să-mi spuneţi ce principalele preocupări sunt atât pot încerca să facă modificări pe site-ul meu de încercare, astfel încât acesta va funcţiona.

mulţumiri

vBET
11-03-14, 12:44
Din moment ce ai VB4.x vă sugerăm să utilizaţi URL-uri friendly - acesta este inclus în vB si iti SEO prietenos link-uri care articole acceptate în vBET. Deci vă rugăm să configura doar vB ta pentru a folosi URL-uri prietenoase şi vBET va traduce automat cei :) Integrarea nu este necesar. De asemenea, vă rugăm să consultaţi noastre fişier readme, deoarece există unele informaţii despre configuraţia cu URL-uri prietenoase.

tavenger5
11-03-14, 18:35
Aş dori să văd această integrare.

siparker
14-03-14, 16:13
hi

am nevoie de a utiliza dbseo pentru a asigura structura de URL-ul existent a fost păstrat. Topul meu etc pentru site-ul sunt dependent de aceste URL-uri ţinute fie corect 301 la nou URL-uri. DBSEO face acest lucru şi ca atare trebuie să asigure sa-l folosesc.

Voi deschide un thread nou, acum ca am instalat doar vbet completă şi acum nici unul de muncă Traduceri la toate.

A fost parţial de lucru cu versiunea gratuită, dar nu pro pentru un motiv oarecare.

vBET
15-03-14, 11:32
In acest moment suntem nu de planificare pentru a integra cu dbseo. Am înţeles că doriţi să păstraţi structura de URL-ul dvs. Ai putut testa aceste URL-uri prietenoase păstraţi-l. Poate dbseo lucrări mod similar.

Dacă nu, atunci puteţi încerca să te integra pe propriul risc, dar să fie conştienţi că, dacă modificaţi codul de vBET apoi va trebui să-l schimbe din nou după fiecare actualizare de vBET.

Nu stiu exact cum dbseo de lucrări. Este de lucru de plugin-uri sau ca vBSEO adaugă controler de fata. În cazul în care este de lucru similar cu vBSEO atunci puteţi să bazaţi pe integrarea vBSEO ca exemplu. Oricum, dacă doriţi doar au de lucru SEO Link-uri acest lucru ar trebui să fie destul de uşor. Dacă doriţi tradus URL-uri - acest lucru poate fi mai dificil.

highlander29
23-05-14, 21:16
Există încă nu există planuri pentru a sprijini această integrare DBSEO? Vreau mod, dar nu pot instala it dacă nu.

vBET
24-05-14, 14:11
În acest moment, nu intenţionăm să o susţină. vBulletin are propriul său nativ friendly URL-uri. Aceasta este ceea ce terminat vBSEO şi cel mai probabil alte plugin-uri care oferă funcţionalitate, care este deja inclus va muri, sau va fi folosit foarte rar. Deci noi nu cred ca este nevoie de pe piaţă să o susţină.

highlander29
24-05-14, 20:36
Se pare a face mai multe URL-uri prietenoase. Am DBSEO instalat pe un forum destul de mari/ocupat.

Pentru oameni ca mine, care sunt în căutarea de soluţii tehnice pentru a creşte traficul, mai ales oameni care doresc să-şi petreacă un pic de bani, vom încerca ea oricum. Noi va, de asemenea, uita-te la lucruri de genul tau mod prea. Cu toate acestea, ele sunt incompatibile. Sunt destul de sigur vei pierde clienţii.

vBET
27-05-14, 17:01
Multumesc pentru opinia ta. Un acest moment ne-am nu plan pentru a sprijini DBSEO.

tavenger5
09-06-14, 16:52
am nevoie de a utiliza dbseo pentru a asigura structura de URL-ul existent a fost păstrat. Topul meu etc pentru site-ul sunt dependent de aceste URL-uri ţinute fie corect 301 la nou URL-uri. DBSEO face acest lucru şi ca atare trebuie să asigure sa-l folosesc.


Acest lucru. Deoarece vbseo nu mai este acceptat avem cel puţin nevoie de o modalitate de a 301 URL-uri traduse la cele noi după trecerea la DBSEO.

vBET
10-06-14, 17:10
Nu intenţionăm să sprijine DBSEO în acest moment. Noi sprijinim friendly URL-uri. Atât utilizatorii vBSEO pot sta cu vBSEO sau comutaţi la URL-ul prietenos. Redirecţionare după trecerea este fiecare problemă de utilizator pentru a rezolva pe cont propriu, deoarece acest lucru nu este problema de vBET şi fiecare utilizator vBSEO vechi pot avea diferite URL-uri anterioare, deoarece normele vBSEO a fost configurabile în acest domeniu. Deci nu intenţionăm să sprijine DBSEO, nici orice trecerea de la vBSEO la altă soluţie

vBET va funcţiona frumos trecut la friendly URL-uri. URL-urile vechi nu şi nu este cazul vBET - nu este problema noastră pentru a curăţa după moarte plugin. Noi sprijinim nostru produs, nu mort soluţie cuiva.

mykkal
09-03-15, 21:03
Acest lucru. Deoarece vbseo nu mai este acceptat avem cel puţin nevoie de o modalitate de a 301 URL-uri traduse la cele noi după trecerea la DBSEO.

DBSEO poate păstra structura VBSEO URL-ul vechi. Ea are o funcţie de import în versiunea plătit. Dacă încă aveţi vBSEO tabele în baza de date poate rula că actualizare. De asemenea, toţi utilizatorii VBSEO pe s-au mutat la DBSEO.

Fapt: DBSEO adaugă nu urmeze link-uri şi alte lucruri importante la vBulletin care ne ţine de la a fi penalizaţi în indexuri. vBulletin a făcut clar că SEO numai fac ei este legat de URL-uri şi acestea nu acceptă 301 de redirecţionări sau personalizat url structuri. ACEASTA ESTE O PROBLEMĂ URIAŞĂ.

oricum... la fel ca acest plugin face traduceri bine... vBulletin numai că software-ul forum bine... vBulletin nu face SEO bine nativ. Aceasta este o altă zonă de expertiză. Sper ca autorul plugin-ul ia notă de acest lucru.

Marcin Kalak
11-03-15, 14:37
Multumesc pentru opinia ta. Nu intenţionăm să sprijine DBSEO în acest moment. Noi sprijinim friendly URL-uri.

cuchuoi
15-03-15, 05:50
Buna ziua, imi puteti spune site-ul oficial al DBSeo?

Marcin Kalak
16-03-15, 09:08
DragonByte SEO - DragonByte Tech | vBulletin Mods & Addons (http://www.dragonbyte-tech.com/product/303-dragonbyte-seo/)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 enjoy automatic translations