PDA

View Full Version: Mai multe traduceri libere şi mai ieftin!



vBET
12-08-13, 16:50
Buna ziua.

In acest moment facem cercetare despre noi traduceri API-uri. Scopul este - mai multe traduceri libere şi mai ieftin pentru tine :)

Chiar acum puteţi utiliza taxa traduceri vBET. Acest lucru este dat de Apertium şi Microsoft APIs. Încă Apertium nu acoperă mulţime de perechi de limbi acceptate, şi Microsoft este gratuit cu limitări (pentru mai multe trebuie să plătească).

Oricum vBET permite utilizarea tuturor sprijinit motoare la o dată, pentru a minimiza traduceri vă costă (astfel încât utilizarea Apertium dacă este posibil, apoi utilizaţi Microsoft dacă încă mai au liber limită, apoi...), astfel încât dorim să adăugaţi noi API-uri pentru a face chiar mai ieftin.

Am deja sunt experimente cu BeGlobal SDL, care este încă în cutia cu nisip, dar în curând va fi complet deschisă şi sunt mai ieftine decât Google. De asemenea, am găsit unele alte API-uri gratuit (cu limitări, dar vBET va trece la un alt motor automat, atunci când va fi atins limitele).

Deci, presupunând că dreptul de acum am inceput unele teste cu:
-Yandex API (traduceri gratuit cu cote mari: 1 000 000 de caractere/zi! Pentru a compara Microsoft oferă gratuit 2 M caractere/luni)
-DetectLanguage API (limba liber detectarea cu limite mari, utilizatorul poate alege plătit limite mai mari)
-SDL BeGlobal API (traduceri, dar mai ieftin decât Google plătit)
-Gengo API (traduceri, nu este sigur că este plătit sau gratuit, sigur traducere uman este plătit, se trimite le e-mail cu întrebări despre machine traducere - în exemple este 0 costul, în rezultatul API nu există informaţii... - dar ne uitam aproape de asta)

Avem, de asemenea, încă unele alte API-uri pentru a verifica. Există o mulţime de altele. Din păcate, mulţi dintre cei care permite doar o traducere pe o cerere, ceea ce nu este acceptabil în noastre de utilizare, în cazul în care traducem mulţime de mici porțiuni de text dezbrăcat din HTML, dar dacă tu know orice traducere/limba detectarea API doar scrie aici. Vom verifica pentru posibilitatea de a utiliza în vBET :)

vBET
13-08-13, 21:17
Şi ne-am facut deja beta integrarea cu Yendex API. Chiar acum ea se execută pe acest forum, astfel încât am putea verifica eroare jurnalele dacă oricare apare şi corectarea înainte de eliberarea a făcut :)
Mâine vom mai întâi testaţi-l pe forum de testare vB3.x şi apoi pune-l pe forum vii cu vB3.x

vBET
15-08-13, 00:25
Tocmai am adăugat noi API pentru detectarea limbii numit: DetectLanguage. Opţiune, deoarece acesta oferă 5 000 gratuit cereri/zi şi recunoaşte toate susţinută de vBET limbi. Acesta permite de a cumpăra limite mai mari, dar vBET utilizează detectarea numai pentru mesaje noi, Deci, atâta timp cât forum nu au mai mult de 5 000 noua mesaje zilnic puteţi avea detectarea limbii complet gratuit.

In acest moment pe acest forum foarte suntem deja testare DetectLanguage, de asemenea, traducerile Yandex şi SDL BeGlobal API-uri. Astfel încât următoarea versiune va fi mare imbunatatire pentru toţi utilizatorii noştri :)
Cei care sunt de asemenea testate pe forum vB3.x reale.

Înainte de a ne elibera vrem să monitorizeze-l pentru un timp şi poate descoperi unele alte API care sunt capabili de a utiliza cu vBET :)

vBET
17-08-13, 14:52
De asemenea, jurnalele de anchetă a făcut şi a detectat că adaugă mesaje blocat de anti-spam-ul a fost folosit în detectarea limbii. Pentru unele forumuri acest lucru poate fi mulţime de trafic. Deoarece noua versiune vBET va utiliza limba de detectare înainte scriere mesaj nou în baza de date şi numai în cazul în care alte plugin-uri nu spun că ar trebui să abandoneze. Am folosit modul deja legat în sistem, astfel încât nici o integrare speciale vor fi necesare la toate. De exemplu am testat cu plugin-ul nr link-uri sau imagini permise pentru persoanele cu mai puţine...

vBET
18-08-13, 00:41
Serios investigăm acum unde traduceri provin de la şi am găsit o altă actualizare care va limita cheltuielile dumneavoastră. Am aflat că fiecare utilizator interzis produce noua traducere pe site-ul său de profil. Deoarece pentru multe forumuri spam sunt foarte mare problemă şi poate fi zeci de interzis utilizatori zilnic, ne-am facut un alt update. Noua versiune vBET nu se vor afişa pagini de utilizator pentru utilizatorii interzise, doar mesaj de eroare despre utilizator nu înregistrat. Mai întâi se va face o mai bună performanţă (ceea ce pentru profilurilor Arată interzise, în cazul în care ei pot încă mai Arată lor informaţii despre ICQ şi astfel de lucruri) şi nu vor produce noi traduceri (în pagina de descriere este schimbat textul atunci care este diferit pentru fiecare utilizator, astfel încât produce traducere nouă de fiecare dată).

Acest lucru va fi de configurabil şi nap on by lipsã.

tavenger5
26-08-13, 13:58
Vă mulțumim pentru actualizări!

tavenger5
19-09-13, 14:06
orice actualizare pe când 4.7 va fi lansat?

vBET
19-09-13, 23:07
Am fost de planificare pe la sfârşitul acestei luni. Totusi este cu presupunerea că SDL BeGlobal va actualiza API lor în următoarele zile şi permite pentru tabelul de traducere. Acest lucru-au planificat pentru Orientul Mijlociu din această lună, şi încă nimic - deci vom vedea.

Oricum in acest moment w deja au adăugat, de asemenea, alte API - Yandex şi DetectLanguage. Cabina gratuit cu cote mari. De asemenea, unele teste sunt realizate cu Let's MT, care este gratuit, dar pare să nu fie gata pentru trafic mare, aşa că am nu sunt sigur că va a fi inclusă în următoarea versiune, mai târziu sau vor fi unele probleme mai mari.

Încă o problemă de partea noastră, după unele optimizări de traducere în zona de traducerea nu numere, unele bug-uri apar în canale RSS şi acum nu tradus zona este tradus cu marcaje de spart. Deci, aceasta este una trebuie să faci partea ta.

Vă rugăm să reţineţi că timp de câteva săptămâni avem deja testa-l pe acest live forum şi jurnal fiecare noua traducere care se trimite la furnizor. În acest fel am găsit traduceri produs prin schimbarea numerele, şi cei de ambalare eliminat numerele de de exemplu, < i > marcare. Atât pe pagina de traducere astfel de text cu numărul în şablon/fraza este separat astfel încât merge traducere în părţi, şi numerele nu sunt traduse (atunci când setaţi opţiunea). De asemenea, opţiunea nu este de lucru corect în versiunile mai vechi, care este deja corectate.

Deci va fi într-adevăr mare îmbunătăţire şi costurile de traduceri va reduce drastic. Încă nu ne grăbim cu ea, pentru că am făcut mulţime de schimbări la nivel scăzut de integrare şi nu vrem să producă alte traduceri lipsite de sens (ca acum avem în RSS în nostru nu lansat versiunea).

Deci vă rugăm să fie răbdare. Dorim, de asemenea, pentru a o elibera, deoarece va da speranţă pentru mulţime de utilizatorii noştri care limitează traduceri din cauza costurilor.

vBET
21-09-13, 21:50
Şi problema RSS este deja corectate. In acest moment suntem în aşteptare numai pentru traduceri de matrice SDL BeGlobal. Pe lângă aceasta, suntem gata pentru producţie :)

vBET
05-10-13, 20:50
Azi am trimite întrebare pentru SDL BeGlobal, atunci când matrice traducere va fi susţinută. Ar trebui să fi făcut deja şi ne dorim cu adevărat să includă SDL BeGlobal în următoarea versiune (1/4 mai putin Pret decât Google pentru traduceri). Ne va permite să ştiu când am primi răspuns. Pe langa acestea suntem gata să-i elibereze.

vBET
16-10-13, 07:43
Am primit confirmarea de la SDL BeGlobal că au implementat deja suport pentru matrice traducere :) Nu este documentat încă, dar ne-au spus că vom lua exemplu de utilizare. In acest moment suntem în aşteptare pentru exemplu. Sper că ne va primi în curând, aşa că vom fi capabili să-i elibereze acest lucru sau săptămâna viitoare :)

Ne pare rău că durează atât de mult, dar aici aceasta nu depinde complet noi. De asemenea, va ai mai bine testat soluţia, deoarece este deja de lucru peste o lună pe forumurile noastre 2 live reale.

sergarch
17-10-13, 20:45
Buna ziua!
Suntem de aşteptare pentru o nouă versiune a vBet cu Yandex API!
;)

vBET
18-10-13, 11:17
Avem exemplul şi suntem de lucru pe acest drept acum :) Vom fi capabili să producă acest week-end sau săptămâna viitoare :)

vBET
18-10-13, 14:08
Ei bine... Deja am găsit unele bug-uri în lor nou API, deci din nou - nu ştim când va veni de presă. În acest moment traducerea matrice pauze URL codificat valori şi nu este compatibil cu soluţia anterioară. Suntem în aşteptare pentru răspuns de la furnizor.

sergarch
20-10-13, 23:05
Ei bine... Deja am găsit unele bug-uri în lor nou API

Yandex API?

vBET
21-10-13, 18:31
Nu în SDL BeGlobal. Aceasta este una care este exploataţia noi. În cazul în care problemele nu va fi rezolvată în curând, vom elibera fără SDL BeGlobal şi adăugaţi-l mai târziu, când va fi fără bug-uri.

vBET
21-10-13, 19:30
Am primit confirmarea că problemele de SDL BeGlobal stabilit deja am găsit :) Dacă va veni fără probleme noi, vom fi capabili să producă această săptămână :)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 gives automatic translations