PDA

View Full Version: Rezolvate Întrebarea despre setarea "Limbă prestabilită".



moman
24-01-10, 06:37
Când m-am instalat vBET, am avut deja despre utilizatori pe forum pentru 18000, dintre care majoritatea nu au stabilit încă setarea lor "limba maternă" în ghidul de CP lor. Nu vreau să solicite acest lucru, deoarece acesta va duce la noobs multe tech cerându-mi de ce sistemul nu se va lasa-i vedea subiectele.

Astfel, întrebarea mea este aceasta ceea ce-interogare MySQL ar trebui să rulez manual pentru a actualiza toate "Nu a fost setat" valori doar pentru a "engleză"?

vBET
24-01-10, 19:30
Mai întâi de toate - atunci când limba maternă sau ghidul nu este setată, atunci vBET presupune că este acelaşi ca limbă implicită pe forum. Deci, nu trebuie să-l setaţi la toate:)

Dacă totuşi doriţi în acest context este interogare (NOTĂ: add prefix tabel dacă îl utilizaţi înainte de nume de tabel):


UPDATE user SET vbet_def_lang='en' WHERE vbet_def_lang IS NULL OR vbet_def_lang='';

moman
26-01-10, 08:47
Multumesc foarte mult!

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1