PDA

View Full Version: Deja adoptată Nu se traduce fire nimic nou, dar ţine link-uri de orice lucru care este tradus



tavenger5
19-02-13, 14:19
Vă permite să spun am x numărul de fire de tradus, dar nu vreau să traducă nimic la toate anymore. Acolo is nu way la spre nap off traduceri fără a scoate toate legăturile la acele pagini.

În acest caz, aş dori să-şi păstreze legăturile pavilion unde există traduceri, dar dezactiva link-uri pavilion astfel încât nimic nou este tradus.

Acesta este un caz în care un comutator intern pentru a spune "dacă acest thread este tradus complet în această limbă, afişa link-ul de pavilion"

Dacă cineva posturi în altă limbă, care ar trebui să fie încă traduse în limba implicită.



Îmi dau seama acest lucru este în contrast cu alte cererea caracteristică am creat (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-feature-requests/3326-only-translate-new-threads.html), dar cred că cea mai bună opţiune ar fi pentru a seta un interval de date de când firele sunt traduse.

vBET
22-02-13, 15:42
Intervalul de date este posibil să se facă. Noi nu suntem capabili să recunoască are firul este tradus deja sau nu-, chiar dacă ne-ar stabili unele pavilion şi actualiza cu fiecare modificare, acest lucru nu ar fi posibil, pentru că un fir poate fi în mai multe pagini, şi configurare despre cât de multe posturi pe o singură pagină este poate fi schimbat oricând. La scurt timp - am nu pot spune care pagină este tradus în 100%, până când vom încerca să-l traducă.

Încă mai putem folosi filtre şi traduce numai fire în anumite perioade de timp. Deci prea vechi nu va fi tradus. Cele mai noi, de asemenea. Doar cei care sunt definite în perioada de timp. Dacă unele fire din această perioadă de timp nu sunt complet traduse vor. Dar în acest caz ar trebui să privim pe fir momentul creării nu pe trecut timpul de răspuns. Astfel încât răspunsurile la aceste fire va fi tradus atunci când apare.
BBCodes sunt evaluate în mod separat, astfel încât scris în altă limbă va permite încă pentru a traduce în limba implicită. Va trebui să verificaţi-l pentru probleme dar se pare a fi greu de realizat.

Ce parere aveti despre astfel de soluţie?

tavenger5
25-02-13, 15:57
care ar lucra prea!

vBET
26-02-13, 20:25
OK - deci vom implementa în felul acesta și să includă în următoarea versiune.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations supported by vBET Translator 4.10.1