PDA

View Full Version: Folosind apertiumtest.php, ceea ce este pare ca lucrări şi nu funcţionează



basketmen
04-11-12, 13:04
Salut baieti, doar de testare folosind apertiumtest.php pentru testare, şi am primit acest mesaj, ce este acest lucru înseamnă, este se spune lucrări sau nu?


Plecare test traducere pentru Apertium
Rezultatul testului: {"responseData": {"translatedText": "salut adiï½s"}, "responseDetails": null, "responseStatus": 200}
Încercare de eroare:
Timpul de conectare (ms): 2646.09082031




vă mulţumesc înainte de

Marcin Kalak
05-11-12, 12:00
Acest mesaj spune că totul este OK şi Apertium traducere de lucrări.

basketmen
05-11-12, 17:54
-Am încercat unele deschide altă pagină limba, dar încă nu este tradus
cât de multe apertium max limita de fapt, permonth sau perday, oricine ştie?


-Am încercat eliminarea api-cheie din admincp > vBET furnizorii de traducere > Apertium traducere API-cheie
apoi a încercat deschiderea fişierului apertiumtest.php din nou, ei încă se afişează acelaşi mesaj


Plecare test traducere pentru Apertium
Rezultatul testului: {"responseData": {"translatedText": "salut adiï½s"}, "responseDetails": null, "responseStatus": 200}
Încercare de eroare:
Timpul de conectare (ms): 1141.77612305

Deci sa arata ca acest mesaj înseamnă său neactiv

pot să vă împărtăşesc ceea ce este mesajul apertiumtest.php pentru vbenterprisetranslator.com, şi este apertium lucrări aici?

basketmen
06-11-12, 16:01
Update, eu încă plecat gol în api-cheie din admincp > vBET furnizorii de traducere > Apertium traducere API-cheie

şi a încercat deschiderea fişierului apertiumtest.php din nou acum (câteva ore după ultimul meu post de mai sus), mesajul acum se schimbă la acest



Plecare test traducere pentru Apertium
Rezultatul testului: {"responseData": {"translatedText": nul}, "responseDetails": "nu este acceptat pereche", "responseStatus": 451}
Încercare de eroare:
Timpul de conectare (ms): 744.413085938

Marcin Kalak
07-11-12, 22:57
Apertium lucrează în prezent nu. Nu există nici o declaraţie oficială de la ei. Vom monitoriza situaţia.

Marcin Kalak
07-11-12, 23:30
Apertium acum este de lucru.




-Am încercat unele deschide altă pagină limba, dar încă nu este tradus
cât de multe apertium max limita de fapt, permonth sau perday, oricine ştie?
Apertium nu acceptă toate perechile de limbi. În plus, Apertium este un translator pentru a sprijini Microsoft şi Google, nu poate fi folosit pentru a traduce în mod eficient de pagini. Apertum acces depinde adesea de trafic pe server.



-Am încercat eliminarea api-cheie din admincp > vBET furnizorii de traducere > Apertium traducere API-cheie
apoi a încercat deschiderea fişierului apertiumtest.php din nou, ei încă se afişează acelaşi mesaj

Apertium acces nu necesită o cheie. Cu toate acestea, utilizatorii înregistraţi au o mai mare limită de interogări.


pot să vă împărtăşesc ceea ce este mesajul apertiumtest.php pentru vbenterprisetranslator.com, şi este apertium lucrări aici?
Am primit acelasi mesaj ca prima ta şi Apertium funcţionează.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1