PDA

View Full Version: Rezolvate Interzis de la Google?



tavenger5
18-01-10, 17:39
Am fost probleme cu procesele apache blocati in starea de lucru după modernizare aseară. In momentul de fata nu pot obţine nimic pentru a traduce. Chiar i-am încercat revenind la 3.2.2. Procese doar stau acolo până când am obţine o eroare de timeout 504 gateway-ului.

Este posibil ca Google a interzis prin IP? Dacă aşa cum pot spune?

Totul a fost bine pana cand lucru cache mea a fost eliminat cu update: (

tavenger5
18-01-10, 18:15
S-au găsit răspunsul: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/6-faq.html # post9

Problema este serverul meu este da doar un raspuns de "timeout 504 gateway-ului". Altele decât cele pe care le văd o mulţime de procese de Apache în W (de lucru), limba de stat, care au URL-uri. Nu există date se introduse în cache. : (

tavenger5
18-01-10, 18:57
Bine - Cred că am dat seama. Undeva am fost complet trecute cu vederea. Firewall-ul meu!
Eu ar trebui să-am cunoscut ca 1000 e un minim de cereri s-ar fi declanşat o condiţie în firewall mea. Ca urmare, serverul meu blocat Google din rezultatele se întorc! DOH!

Cred că totul este de lucru bine acum.

vBET
19-01-10, 20:22
Mare pentru a auzi:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vB Enterprise Translator 4.10.1