PDA

View Full Version: Rezolvate Utilizatorii vor fi redirecţionat către Traducere spaniolă



Kolbi
14-01-10, 13:06
Buna ziua, am urmatoarea problema şi, deşi am un utilizator din Spania, care vorbeşte germana. Pentru ca el vrea sa te uiti la forumul în limba germană, nu spaniola (am ales să redirecţioneze la vBET userLanguage armat), în controlul are limba sa setat implicit în germană. Dar el este încă pe spaniolă, şi nu transmis traducere germană?

vBET
14-01-10, 13:53
Când redirecţionarea forţată este pe atunci se face înainte de utilizare este verificat - este pentru că el lucrează pentru prima cerere - înainte de utilizare este conectat inch Noi nu suntem capabili de a vedea ghidul de limba maternă, dacă utilizatorul nu este conectat încă, pentru că el acţionează ca un oaspete atunci.

Redirecţionarea forţată fabrică în funcţie de setările browser-ului de utilizator. Astfel, puteţi dezactiva redirecţionarea forţată sau cere acest utilizator pentru a modifica setările browser-ului limbă. De asemenea, redirecţionarea are loc numai la început - după ghidul de prima solicitare poate merge oriunde vrea.

Acesta nu este un bug - funcţionează doar în acest fel.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1