PDA

View Full Version: Rezolvate Oameni care vizitează site-ul meu în primul rând se cere o întrebare în limba rusă?



Simon Lloyd
02-01-12, 19:22
Bunã tot, atunci când oamenii din alte locuri din lume vizitaţi site-ul meu par pentru a obţine un pop sus pune o întrebare în rusă şi URL-ul este mysite.com/ru/ dacă acestea clic pe oricare din butoanele apoi ei a lua site-ul în limba lor, poate ajuta cineva?

Aici este un link la pic manifestare http://www.thecodecage.com/russian%20question.png messagebox

r.dziadusz
02-01-12, 21:18
Bună
Cele mai multe, probabil, ea nu este coused de vBET - vBET a face nu a instala orice ferestre pop-up, vă rugăm să asiguraţi-vă că acest lucru nu este o parte a altor plugin-ul sau mod

Simon Lloyd
02-01-12, 22:21
Niciodată nu am văzut-o, nu vBET întreabă utilizatorul dacă doresc să meargă la usercp lor pentru a seta limba lor?

Simon Lloyd
02-01-12, 22:52
Acest lucru este textul!
TRECE НА РУССКИЙ ПЕРЕВОД?
Acest lucru este traducerea
Du-te-Rusă Traducere?

Deci, este cu siguranta vBET doing it!

Editare: şi i a face have cea mai recentă versiune de vBET după cum ştiţi, toate accesul detalii that i pm ai avut o scurtă perioadă în timp ce în urmă ar trebui să funcţioneze încă dacă aveţi nevoie pentru a verifica lucruri.

r.dziadusz
03-01-12, 00:08
Bine
Un singur lucru a venit la mine. Ar putea vă rugăm să verificaţi valorile din două opţiuni:
AdminCP - > vBET - > Misc - > Redirect la spre user language
şi
AdminCP - > vBET - > Misc - > Redirect la spre user language
Vă rugăm să încercaţi să dezactivaţi l apoi chack din nou pentru pop-up

Simon Lloyd
03-01-12, 00:28
Mi-ar merge la acestei probleme, dar thats nu într-adevăr această problemă, este faptul că acesta este întotdeauna în limba rusă în primul rând!, un tip din india a vizitat site-ul astăzi şi am că în limba rusă, browser-ul său este setată pentru limba engleză, locaţia lui este New Dehli, el nu a fost un membru astfel încât nu a ales un forum înregistrare limba asa ca el ar trebui să aibă doar forum prezentate în limba implicită "Romanian"

Eu cred că există o problemă diferite altele decât redirecţiona utilizatorului, dacă acesta a fost că nu ar fi întotdeauna în limba rusă.

Simon Lloyd
03-01-12, 00:33
Pop sus este setată pentru:
Redirecţionarea pentru a edita profilul
Numai după Login
Redirecţionarea de limbi de utilizare
Întrebat - utilizator va cere vrea el să fie Redirecţionat

Simon Lloyd
03-01-12, 00:39
Am conectat doar din forumul meu (aşa cum im întotdeauna logat) şi caseta apărut, setările sunt "după logare" so de ce după log out atunci?, i was mirat ce au încetinit meu de membru şi au scăzut veniturile meu de anunţuri, am căutat pentru motive nici unul din care pot gasi dar odată pop sus acolo este site-ul nu încărca în cazul în care caseta este anulat sau ok'd nici unul din care un motor de căutare poate face!

r.dziadusz
03-01-12, 18:55
ok
Utilizând access aţi trimis eu am wil verificaţi-l acum

EDIT:
Ar putea vă rugăm să descrieţi eu pas by pas ce să facă pentru a vedea că pop-up,
Dacă este necesară ar putea aţi creat, de asemenea, non admin test cont.

Simon Lloyd
03-01-12, 21:17
PM trimis cu noi detalii utilizator înregistrat.

r.dziadusz
04-01-12, 17:27
Am login/logouat, răsfoiţi unele posturi şi nu am vedea orice pop-up. Ar putea vă rugăm să descrieţi eu pas by pas ceea ce pentru a vedea fereastra pop-up?

Simon Lloyd
04-01-12, 17:42
Cred că veţi avea de a şterge cookie-urile acum, dar atunci când a fost raportat pentru mine (şi am văzut câteva ori eu) i logged afară făcut clic pe link-ul pentru a reveni la pagina ultima am privit şi caseta popped sus şi site-ul nu încărca în mod corespunzător până când unul dintre butoanele a fost făcut clic, am experimentat-o în IE9 în utilizatorului care a raportat că a fost folosind Firefox

r.dziadusz
04-01-12, 17:48
OK I voinţă a voi test în acele browsere

r.dziadusz
04-01-12, 18:17
Încă nici o fereastră POP-up. Te rog dă-mi exactă "ce a face" lista, atunci când se afişează la tine. Exactă url, traducere exactă (dacă este necesar), atunci când (în care thread) pentru deconectare, în care încercaţi să login - totul poate contează

Simon Lloyd
04-01-12, 18:39
Paşii-am dat este cum se întâmplă, eu nu pot recrea o din nou, am reuşit să recreeze aceasta o dată după înregistrare problema aici dar nu din nou, utilizatorul didnt da un url altul decât cel el a fost redirecţionat către Справка по Microsoft Office - программирование Microsoft Office aceste - Excel VBA-программирование - доступу (http://www.thecodecage.com/forumz/ru/) şi când s-a întâmplat pentru el mă îndoiesc foarte mult că am reuşit să alegeţi firul exactă a făcut pentru a obţine redirecţionare mesaj.

Editare: el tocmai mi-a spus că el nu a fost autentificat, el pur şi simplu introdus URL-ul site-ul în browser-ul lui pentru a obţine-l acolo şi pop sus a apărut!

r.dziadusz
04-01-12, 19:14
Ştiu că aceasta este problema pentru tine, dar chiar acum este greu să ghicească ce ar putea couse it. Ar putea vă rugăm să cereţi-i ceea ce său user language s?

Simon Lloyd
04-01-12, 19:23
Ţi-am dat toate aceste informaţii la beginning fir, el nu a avut un forum limba de înregistrare ca el nu a fost semnat la, browser-ul său este setat să engleză şi el este indian trăiesc în New Dehli ******

r.dziadusz
04-01-12, 19:32
ok, mulţumesc. Va verificaţi-l din nou, dar cum am spus este greu să ghicească ce coused ea, vBET-Michal este în această săptămână, dar după ce el este înapoi vom vorbi despre această problemă. Dacă tu a lua orice informaţii suplimentare despre eroare vă rugăm să-mi spuneţi.

Simon Lloyd
04-01-12, 19:44
OK, dar am avut-o în mod constant un bun câteva săptămâni în urmă, apoi a dispărut când am făcut upgrade-ul, dar acum se pare că ea încă mai poate fi experimentat, am s-ar putea doar dezactiva limba rusă ca eu nu se bazează pe problema nefiind prezente și în cazul meu alexa ranking a trecut de la 79,000 la peste 300.000 atunci este gravă, clasament mea este de a începe să vină înapoi, dar cum am spus nu poate avea şansa astfel încât veţi dezactivaţi-l.

r.dziadusz
07-01-12, 19:45
În timp ce noi nu poate verifica acest pop la interiorul există o explenation ce apare în limba rusă (pentru a dezactiva it completat, cum am spus în post anterior, face: admincp - > vbet - > misc - > Redirect la spre user language: cu handicap):
-După logout - utilizatorul nu are setări sa - el este tratat ca Comentarii, popup citit cookie-uri din setările browserului

Simon Lloyd
07-01-12, 23:48
Thats nu explicaţia, browser-ul meu nu a fost setat la Rusă dar am văzut atunci când am conectat fel cum a făcut el, nu pot garanta că browser-ul lui nu a fost niciodată rus, dar el este indian, locuieşte în New Dehli şi tipuri şi vorbeşte în engleză, deci ce pe pământ ar fi cookie-urile noastre se citesc ca Rusă?

r.dziadusz
08-01-12, 20:11
mea cer scuze a citit anteturi, ai s-ar putea chiar niciodată set/utilizarea limbii ruse, dar browser-ul poate subţire ai au fost. Aceasta este tot pot spune fără a verifica it - imi pare rau nu pot vedea acest popup

Simon Lloyd
08-01-12, 22:05
Am dezactivat limba rusă, văzând pop-up nu va va ajuta sa ca o dată au respins-o, ea nu vine înapoi (cel puţin nu pentru un timp!), nu este posibil pentru browser-ul meu să se "gândească" am stabilit sau utilizarea limba rusă, limba numai că a fost vreodată stabilită în browser-ul meu este implicit englez UK, aşa cum am spus eu nu pot garanta pentru persoana care a raportat-o, am experimentat înainte şi im destul de sigur, altele sunt prea.

Pentru ca o greşeală de limbă să aibă loc mi-ar fi fie fizic schimbaţi, utilizarea software-ul pentru a schimba aceasta (vBET) sau ne un proxy Rusă (sau proxy configurat pentru a fake fiind rusă) numai una dintre care este posibil pentru mine şi thats vBET.

vBET
09-01-12, 13:24
VIP Eu nu înţeleg în cazul în care ai de gând să. Ai răspuns simplu - comportamentul este forţat de te - ai setat-o în setări.
Şi vă puteţi uşor nap it off în Admin CP - > vBET - > Misc - > Redirect la spre user language.
Du-te acolo şi setaţi cu handicap. vBET nu va cere sau redirecţionarea anymore.

Este minunat că vBET se comportă cum l-aţi configurat. Acesta ar fi rău dacă se ignoră setările. Pentru software-ul contează care limba utilizator vorbeşte sau ceea ce face el pretinde despre lui setările browser-ului. Pentru software-ul singurul lucru care contează sunt anteturile real care vine cu cererea. Şi cele sunt verificate cu setările noi discutăm despre. Nimic mai mult. Asta e modul în vBET funcţionează aici şi vă puteţi schimba cu uşurinţă că dacă doriţi. de configurația.

Vă sugerez să verificaţi setările browserului, atunci când se va întâmpla din nou (acesta veţi încă au întrebat redirectionarile activată). În cazul în care nu veţi găsi acolo în setările de limbă limba vi se solicită să fie redirecţionat, apoi verificaţi, de asemenea, ceea ce vine de la server (adăuga unele jurnale) - vă rugăm să reţineţi că Internetul este un loc mare şi pachete dumneavoastră vine prin mulţime de locuri - este posibil că unele server proxy adaugă propriile anteturi la cererea dumneavoastră. Oricum - nu există nici un magic. Dacă aveţi în cazul în care a cerut să redirecţioneze de vBET şi a fost redirect la limba rusă apoi a binelea solicitarea a avut în limba anteturile limba rusă pe partea de sus a toate limbile cunoscute de către vBET. Puteţi verifica-l singur dacă doriţi - doar du-te la /includes/vbenterprisetranslator_functions_lang.php dosar şi verificaţi funcţia vbet_getRedirectionLanguage. Aceasta este, de asemenea, un loc bun pentru a adăuga jurnalele dumneavoastră dacă vă lucru care avem bug şi doriţi să dovedim acest lucru pentru noi.

Dacă preferaţi să dezactivaţi aplicarea integrală în loc de un parametru (pe care aţi setat-te) - do what you think, cred că ceea ce faci... Acesta este forumul tau. Suntem bucuroşi să vă explice de ce acest lucru sa întâmplat şi cum se poate modifica. Dacă aveţi nevoie de mai mult ajutor vă rugăm să scrie doar:)

Simon Lloyd
09-01-12, 17:04
Michael, mulţumiri pentru răspuns, da am configurat vBET a cere şi vBET ar trebui să funcţioneze în acest fel fără probleme, însă problema a fost că neînregistrate sau persoane care log out au fost fiind întrebat la întrebarea de redirecţionare, vBET, în măsura în care ştiu că ar trebui să funcţioneze în acest fel, de asemenea limba este întotdeauna Rusă, deci aici 's două scenariul lui:
1. Neînregistrate utilizator din India vizitează site-ul, vezi lui pop (în rusă) întrebând dacă el vrea să setaţi limba sa-Rusă, el scade şi puteţi vizualiza site-ul ca de obicei în limba engleză, dacă el acceptă (dar vă rugăm să ţineţi cont de faptul ca el nu vorbesc rusa el nu poate citi pop sus) el este transportat la ajutorul Microsoft Office - Microsoft Office discuţii - Excel VBA programare - acces programare (http://www.thecodecage.com/forumz/ru)

2. Sa-a spus despre acest lucru (şi au experimentat-o eu însumi în trecut) şi log out of forum, selectaţi legătura pentru a ia-mă la locul i a fost vizualizarea înainte şi apoi primesc pop în limba rusă, acelaşi scenariu ca mai sus are loc

Dacă am făcut Log ce ar am prezentat cu pop sus? pop sus este doar pentru logat oamenii nu-i asa?

Acesta nu va fi serverul meu ca sa în Marea Britanie şi este dedicat, am control total asupra, aşa cum am sadi deşi, i-am oprit limba rusă acum, aşa că sperăm că se va opri problema.

vBET
09-01-12, 23:39
Dacă am făcut Log ce ar am prezentat cu pop sus? pop sus este doar pentru logat oamenii nu-i asa?
Nici aceasta nu se întâmplă pentru oameni cine începe noua sesiune:

Redirectare se va întâmpla doar la începutul noua sesiune (clientul trebuie să aibă cookie-urile activate sau va fi Redirecţionat de fiecare dată).
Şi acesta este recunoscut de cookie-uri.

De asemenea, aşa cum am scris înainte doar ceea ce contează pentru serverul este ce limbă antet vine cu cererea. Şi se pare că, în cabina ta antet de scenarii cu limba rusă a venit cu cererea. Vă rugăm să verificaţi configuraţia serverului - poate aţi parametrizat unele limba implicită a adăugat atunci când este setat nici un antet de limbă. Oricum, mă îndoiesc că avem bug-ul aici. Această funcţionalitate a fost modificat pentru foarte mult timp şi acesta este working fin. Ne puteţi verifica-l în cazul în care se va întâmpla din nou în jurnalele - cel mai probabil acesta va arăta ceea ce am scris - acel cod de limbă rusă a fost trimite în antet corespunzătoare. Dacă am greşit ne va corecta bug-ul, dar mai întâi avem nevoie pentru a confirma că nu există orice bug.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1