PDA

View Full Version: Rezolvate Prea multe erori de accesare cu crawlere.



symbianist
15-12-09, 06:14
În contul meu de Google pentru webmasteri Am observat această pierdere de erori de accesare cu crawlere.
aceasta este de accesare cu crawlere link-uri de eroare de exemplu.

hxxp: (.) (.)? / / wwwww exemplu com / bg / tags.php tag = nebun

atunci când faceţi clic pe care mi-redirecţionare la această pagină

hxxp: (.) (.) / / wwwww exemplu com / tags / vbet_lang = BG & redirecţionat = / tags.php?

cu această eroare


Pagina nu este redirecţionarea în mod corespunzător

Firefox a detectat că serverul este redirecţionarea cererea pentru această adresă într-un mod care nu se va finaliza.

Te rog ajută-mă.

vBET
15-12-09, 23:28
Vă rugăm să PM-mi legătură într-exacta. In acest moment eu nu ştiu chiar sunt utilizaţi vBSEO sau nu.

symbianist
16-12-09, 06:55
im folosind vbseo. mine şi prietenii mei se confruntă cu această eroare.
dacă te duci la hxxp (.) de exemplu (.) net / TL / tags.php nu va vă va redirecţiona către
hxxp (.) de exemplu (.) net / TL / tags /

dar în schimb la acest url cu eroare
hxxp (.) de exemplu (.) net / tags /? vbet_lang = & tl = redirecţionat / tags.php

symbianist
16-12-09, 07:02
de fapt, frate, aceasta este doar întâmplă pe tags.php, dar pentru restul de php. ea funcţionează bine.

symbianist
16-12-09, 07:06
există regula de rescriere de furnici pentru a pune în htacces pentru a putea să-l lucreze corect?

Kolbi
19-12-09, 14:00
De altfel, am o mulţime de dublu-meta-titlu, etc, ar trebui să fie, de asemenea, fix. Sunteţi de asemenea, folosind Google Webmaster Tools? Atunci vă rugăm să se uite la statutul ori crawling.

vBET
20-12-09, 00:20
există regula de rescriere de furnici pentru a pune în htacces pentru a putea să-l lucreze corect?

htacces - nr. Dar am fixat acest lucru si va fi lansat în 3.3.0. Puteţi face soluţie rapidă pentru această - trebuie doar să adăugaţi această linie în vbenterprisetranslatoor_seo.php la sfârşitul prima declaraţie în cazul în care:


$_SERVER['QUERY_STRING'] = str_replace('vbet_lang='.$_GET['language'].'&redirected='.$_GET['redirected'], '', $_SERVER['QUERY_STRING']);

vBET
20-12-09, 00:21
De altfel, am o mulţime de dublu-meta-titlu, etc, ar trebui să fie, de asemenea, fix. Sunteţi de asemenea, folosind Google Webmaster Tools? Atunci vă rugăm să se uite la statutul ori crawling.

Va rugam sa deschis subiect nou pentru acest lucru si, de asemenea, furniza adresele URL exemplu

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vBET Translator 4.10.1