PDA

View Full Version: Respins folosind geolocalizare sau ip2location şi alte sugestii



yahoooh
13-12-09, 23:39
Am Fire Fox în arabă Asa ca atunci cand vizitati site-ul tău mă va redirectiona catre arabă lang>> acest lucru este OK
dar am de asemenea, folosind de exemplu, în versiunea engleză şi-l va folosi site-ul tău în versiunea în limba engleză
acolo este departe de a adăuga abilit pentru a face factor suplimentar la aceasta folosind geololcation sau ip2location care va creşte, de asemenea, cea mai bună alegere implicit lang pentru vistor că prima vizita site-ul principal de timp

un alt lucru:
Am requist la highlite imaginea de limba utilizată în pagină tradusă

de asemenea, ceea ce este important pentru mine:
atunci când utilizatorul alege limba implicită originală a site-ului
el ar trebui sa de către implicit atunci când utiliza site-ul fără nici o traducere şi vrea să răspundă sau să adăugaţi thread: Re: opţiunea de limbă este implicit pentru el: Nu adăugaţi bbcodes limbă

yahoooh
13-12-09, 23:45
de asemenea:
răspuns rapid în disscussion grup i-l vezi, nu este de sprijin

şi există unele bug-uri am scris despre asta:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/bug-reporting/220-group-disscussion-bug-url.html

vBET
15-12-09, 02:20
Vă mulţumim pentru opiniile si sugestiile dumneavoastra. Vă rugăm să păstraţi fiecare raport de sugestie / bug în thread separat - se va face mult mai uşor de gestionare respective. Şi, de asemenea, nu este nevoie să punct de pe alte fire de dvs. - vom vedea acele şi citim fiecare post in acest forum:)

Despre sugestiile dvs.:
- Locul de amplasare geologice: cum aţi observat deja suntem folosind setările browser-ului şi noi aceste lucru se potrivi mai bine, deoarece oamenii pot fi în afara de acasă şi, dacă aveţi de gând pentru 2 săptămâni, pentru alte ţări nu înseamnă că ştii automat limba lor; ) De asemenea, ar afectează performanţa nu numai, dar, de asemenea, luăm în considerare modul în care aceasta ar putea afecta roboţi de indexare pagina ta. După cum ştim roboţi nu utilizează cookie-uri limba, dar au IP, care la unele puncte de direcţie. Sunteţi sigur că doriţi robotul fiind redirecţionat?
- Imagini evidenţia: adăugat în lista de TODO:)
- Limba maternă ca limbă de pe forum pentru aceeaşi: în cazul în astfel de opţiuni pentru a adăuga Codul BB sunt afişate la toate da din cap (nu are sens, deoarece limba lui este aceeaşi pe forum pentru limba reclamei) - aşa că nu înţeleg problema. Puteţi descrie mai?
- Răspuns rapid pentru discutii de grup: adăugat în lista de TODO. Cred că ar trebui să fie deja sprijinit, dar pot exista unele bug-ul sau ne e dor undeva în discuţii de grup. Va fi OK în 3.3.0.

vBET
24-12-09, 09:45
Evidenţia pavilion Active făcut - vor fi incluse în 3.3.0

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1