PDA

View Full Version: vBET 4.4.0 Released



vBET
16-06-11, 18:09
Buna ziua:)

Aşa cum am promis, vă oferim suport pentru alte traduceri API-uri! Ca acum vBET acceptă nu numai Google, dar, de asemenea, Microsoft Traduceri API! :)

Această versiune este considerat BETA, din cauza schimbărilor mare pentru a sprijini alte API-uri de traducere, dar vBET4.3.0 versiunea anterioară este acum considerat stabil. În vBET4.4.0 exista doar 3 bug-uri puţin corectată de la versiunea precedentă, de asemenea, unele modificări făcute pentru vBulletin4.1.4 editor noi. Toate detaliile de mai jos.

NOTĂ: există un singur pas actualizare suplimentare necesare pentru:
- Încărcaţi în conţinutul serverului de director încărcaţi-o dată de la pachet vBET (include configurare pentru un suport mai multe API traducere)

BUGS corectat:

Traduceţi vBSEO mesaj
Eliminarea nu tradus comentarii zonă
Cuvintele cheie cu caractere speciale


Modificări pentru vBulletin 4.1.4 editor noi:

Wrap nou CMS în comentariu articol în lang bbcode pentru vB4.1.4
Conţinut de traducere Editor la pagina de tradus pentru previzualizare mesaj şi merge de la rapid la editorul avansat
Redirect pentru cererile ckeditor.php pe pagini traduse


Probleme cunoscute (l-am considera ca bug-uri vBulletin şi aşteptaţi pentru răspuns vBulletin pentru rapoarte de bug-uri oficiale):

Utilizatori online problemă (soluţie rapidă: (VBulletin bug report: vBulletin JIRA (http://tracker.vbulletin.com/browse/VBIV-12392))
Intrare de blog nou pentru eliberarea alte limbi (vBulletin raport de bug: vBulletin JIRA (http://tracker.vbulletin.com/browse/VBIV-12394))


Şi ca întotdeauna - Bucuraţi-vă de vBET! :)

wowglider.de
16-06-11, 19:14
SRY, dar ceea ce este "opace"?

Editare:
Încărcat "Încărcare" şi "încărcaţi o dată" la rădăcină meu forum. Instalate cele mai noi xml, dar bug-ul online încă mai există. Amendă.

vBET
16-06-11, 21:58
SRY, dar ceea ce este "opace"?

Editare:
Încărcat "Încărcare" şi "încărcaţi o dată" la rădăcină meu forum. Instalate cele mai noi xml, dar bug-ul online încă mai există. Amendă.

Am vrut "folie" - deja corectate

Despre problema on-line - desigur, încă există - aceasta este clar descris în secţiunea Probleme cunoscute în foarte fir vă răspuns:) Si tu a fost dat legătură într-raport de bug vBulletin şi să vBET fir unde puteti gasi de solutionare rapida si toate informaţiile despre această problemă . In acest moment suntem în aşteptare pentru un răspuns vBulletin în acest domeniu.

wowglider.de
16-06-11, 22:40
Bine, îmi pare rău, m-am gandit ca ar fi stabilit cu această versiune.

Editare:
lucru opac, de asemenea, este undeva în vBET dumneavoastră ... nu stiu unde dar am vazut acest lucru înainte de .. ;-)

vBET
16-06-11, 22:59
Bine, îmi pare rău, m-am gandit ca ar fi stabilit cu această versiune.

Ne-ar dori să-l rezolve, dar noi considerăm că nu vBET bug bug doar vBulletin. De asemenea, dacă vBulletin va rămâne cu schimbarile pe care le face în 4.1.4, atunci cel mai probabil, vom fi în măsură să nu mai acceptă această funcţionalitate special (care arată pavilion ghidul de pe pagina on-line). Noi trebuie să aşteptăm pe reacţia echipa vBulletin acum. Vor schimba nici o modificare pe partea vBET va fi necesar. Sau ei vor rămâne cu o soluţie reală şi ne-am Adevărata problemă să se ocupe de această funcţionalitate.

vBET
29-06-11, 19:21
Doar pentru a reaminti - nu de lucru on-line utilizatorii pagină este cunoscut aspect şi au repara uşor de rapid. Acum suntem în aşteptare pentru vBulletin să se ocupe de acest lucru ca acest lucru este bug lor (în acest moment cu statutul de "confirmat"). Amintim acest lucru, pentru că am obţine note de la utilizatorii care nu este de muncă - Da, am stiut:)

Repara rapid este trivial - vă rugăm să consultaţi în conformitate cu linkul de mai jos:

Utilizatori online problemă (soluţie rapidă: (VBulletin bug report: vBulletin JIRA (http://tracker.vbulletin.com/browse/VBIV-12392))

cevo
09-07-11, 09:27
Ai mesaje de eroare după acest upgrade la 4.4.0



Fatal error: Chemare la funcţia de vbet_isLangOn nedefinit () în / disk2/forum/includes/vbenterprisetranslator_functions_hooks.php on line 1002

http://i56.tinypic.com/2rxcnzd.png

vBET
09-07-11, 21:08
Ai mesaje de eroare după acest upgrade la 4.4.0



Fatal error: Chemare la funcţia de vbet_isLangOn nedefinit () în / disk2/forum/includes/vbenterprisetranslator_functions_hooks.php on line 1002

http://i56.tinypic.com/2rxcnzd.png

Vă rugăm să deschid subiect nou pentru această secţiune în Raport Bugs - vom fi capabili să-l gestioneze acolo.

dacho
12-07-11, 13:59
Există o dată destinaţie / în cazul în care versiune stabila ieşi? De luni de zile am descarcat de sistem şi aşteptaţi pentru o versiune stabilă şi valabilă dvs.

vBET
12-07-11, 15:31
In acest moment nu avem data de lansare pentru versiunea viitoare. De fapt la fel de stabil este considerat versiunea vBET4.3.0. vBET 4.4.0 adauga suport pentru Microsoft obţinute şi rezolvă bug-uri de la câteva 4.3.0. În acest moment foarte în 4.4.0 Avem 8 bug-uri - toate sunt deja corectate şi va fi inclus în următoarea lansare.

Pentru acest moment pot să spun că vBET4.4.0 este destul de stabil. Bug-uri Cel mai important pe care ar trebui să ia în considerare pentru a rezolva cu soluţie rapidă sunt:
- Grupurile de vBET suplimentare considerate ca fiind interzise
- Traducere de texte Microsoft, inclusiv "caracter
Vbet_isLangOn Nu a fost gasit () -
- was added into database for reported post (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-bug-reporting/2028-reported-posts-issue.html#post9189)
- Disappearing additional usergroups for users (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/1863-after-upgrade-rankbadges-gets-taken-away-2.html#post9012)

As I wrote those all will be included in next release. At this moment we are still waiting to see does something else will appear. If you are in hurry you can install vBET4.4.0 and do quick fixes.

dacho
13-07-11, 14:21
Deci, vă sugerez să mă aştepte pentru a elibera versiune stabila? Versiunea cea care a facut problemele mele cu serverul meu a fost 4.2.3 - şi sa oprit şi, deoarece eu sunt în aşteptare pentru a fi lansat versiune stabilă care îndeplineşte probleme cu serverul de utilizare anterioare făcut cele mai multe dintre problemele versiunea 4.2.3 utilizate toate resursele mele server dedicat

vBET
13-07-11, 15:43
Deci, vă sugerez să mă aştepte pentru a elibera versiune stabila? Versiunea cea care a facut problemele mele cu serverul meu a fost 4.2.3 - şi sa oprit şi, deoarece eu sunt în aşteptare pentru a fi lansat versiune stabilă care îndeplineşte probleme cu serverul de utilizare anterioare făcut cele mai multe dintre problemele versiunea 4.2.3 utilizate toate resursele mele server dedicat

Dacă aveţi problema, va rugam sa firul deschide noi pentru ea în secţiunea de depanare. Dacă aţi făcut deja - va rugam sa ne URL-ul la acest subiect.

Cred ca vom fi gata cu vBET4.4.1 de presă de la sfârşitul acestei luni. Acest lucru va fi doar bug-uri de presă de corecţie - nu noi caracteristici în funcţie de vBET 4.4.0

PS.
In acest moment, suntem, de asemenea, pregătesc să se mute pe forum pentru vBET la vBulletin 4

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Multilingual community supported by vBET Translator 4.10.1