PDA

View Full Version: Evitaţi greşelile de scriere



vBET
10-10-09, 00:44
Un lucru important este de a evita greşelile de scriere. Umane pot afla ce este scris în limba lui. Dar de boot obţinute (chiar de la Google;)) nu este atât de inteligent la ipotezele emise cu faptul că el ştie ce ar trebui să fie scris, dar nu este. Deci, ceea ce subliniază editori cuvintelor greşite sunt foarte utile pentru a menţine conţinutul la dispoziţia traduce în înaltă calitate:)

dai-kun
07-11-09, 09:55
Hm .. Cum faci utilizatorii de tip corect? Ştiu că unii dintre utilizatorii mei folosi cuvinte ca "ur" şi "afaik", etc .. Cred că ar fi greu să pună în aplicare ceva ce corectează asta.

vBET
07-11-09, 18:11
Nu e greu. Browsere deja corecta ortografia. Când am scris acest mesaj văd roşu subliniez fiecare cuvânt pe care este scris greşit. Şi am chiar şi sugestii pentru corecturi la fel ca în Word:)

Despre specifice "dialecte", sau sub-cultura cuvinte - la fel ca în fiecare cultură sub-oamenii invata cuvinte noi atunci când acestea devin parte a acestei culturi sub-(indiferent că acest lucru este în limba lor maternă sau nu). Astfel, utilizatorii straini vor recunoaşte astfel de cuvinte foarte repede - poate cere ceea ce înseamnă că la cersit, dar ei vor intelege:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Integration with translations by vBET Translator 4.10.1