PDA

View Full Version: Pentru a explica Limbi diferite, implicit pentru diferite Subforums



Lundgren
18-04-11, 20:12
Posibilitatea de a stabili limba implicită pe o bază pe forum. Similar cu ceea ce yak983 întrebat în zona de pre-vânzare.


Buna ziua Am o pe forum pentru a scrie într-un limbaj mai mult

Forum pentru lang 1
sub pe forum pentru lang 1
sub pe forum pentru lang 1
sub pe forum pentru lang 1

Forum pentru lang 2
sub pe forum pentru lang 2
sub pe forum pentru lang 2
sub pe forum pentru lang 2


Ca 4.3.0 va utiliza grupurile secundare membru pentru langauges (după cum am înţeles), şi dacă există sprijin să fie în grupuri lingvistice multiple, se poate presupune că dacă cineva este în acelaşi grup de utilizatori pe forum pentru ca apoi sub această limbă va fi utilizate, dacă nu, atunci se presupune că limba stabilite în profilul de utilizator este folosit.

kamilkurczak
19-04-11, 08:28
vă rog să îmi spuneţi versiune whitch de vBET sunt folositi? şi inseraţi aici pe forum pentru o adresă URL pentru dvs. - Eu va verifica o configuraţie.

Mulţumiri

Lundgren
19-04-11, 10:44
Nu am nici o versiune de vBET instalată (site-ul forum este încă în curs de dezvoltare / configurare). Recent, a aflat despre acest mod şi am realizat că mă va ajuta, probabil, immensly. Dar, aşa cum am putut găsi doar post yak983 lui pe această temă, şi nimic altceva, am pus-o ca o cerere de facilitate, chiar înainte de ao descărca.

Voi trimite un PM cu privire la modul meu de a ajunge la vBulletin-install. :)

kamilkurczak
19-04-11, 20:27
ok voi arăta, acest lucru este Michael FR

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1