PDA

View Full Version: Deja adoptată Descrieri Limbile care urmează să fie tradus, precum şi



Cybershaolin
28-11-09, 20:24
Când se utilizează ca limbă franceză implicit, de ce nu vedem descrierile din limbile în franceză?

De exemplu, aş dori am fi putut descrieri în limba maternă noastre proprii, astfel încât în loc de "francez", eu ar trebui să vedeţi "Français" ad toate descrierile alte limbi ar trebui să aibă o traducere franceză, nu?

A se vedea imaginea.

vBET
28-11-09, 21:48
Vă rugăm să reţineţi că toate frazele implicit pentru vBET sunt în limba engleză. Tot ce trebuie sa faci este de a traduce fraze limba dvs. (în CP Admin).

Cybershaolin
29-11-09, 07:32
Am încercat traducerea frazele de limbi, pentru ca aceştia să afişeze în limba mea proprie şi nu funcţionează.

De exemplu, am tradus aceste:
vbenterprisetranslator_cache_fr şi vbenterprisetranslator_flag_fr dar nimic nu sa schimbat oriunde, fie pentru steaguri sau în profil şi de înregistrare.

Ce trebuie să utilizaţi pentru a le traduce, în scopul de a avea de pavilion descrieri traduse în limba mea proprie?

De asemenea, la lucru nu înţeleg. Aici, pe site-ul dvs. atunci când fac trecerea de la limba engleză în franceză, în descrierile usercp sunt traduse în limba franceză! (Deşi acestea nu sunt sortate în ordine alfabetică mai corect). Ai să le traducă sau este făcut de către Google? Pentru că, de partea mea, ele nu sunt traduse atunci când fac trecerea de la o limbă la alta.

vBET
29-11-09, 16:00
Aveţi dreptate. Imi pare rau pentru dezinformare. Traducerile sunt efectuate de Google atunci când pagina este tradus. În cazul nostru aceasta se face pentru că ne trimite în limba engleză şi ne spun că este în limba engleză. În cazul în care dumneavoastră nu funcţionează, pentru că vă spun că Google este în limba franceză şi nu este.

De ao accepta ca cererea de schimbare, pentru a sprijini nume de limbi şi în alte limbi pentru steaguri.

Încă o dată scuze pentru confuzie şi vă mulţumim pentru timpul dvs.:)

Cybershaolin
29-11-09, 17:50
Multumesc vBET. Cu adevărat apreciat. :)

vBET
25-12-09, 17:13
Adoptat - vor fi incluse în 3.3.0

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 brings automatic translations