PDA

View Full Version: Rezolvate după actualizare - nimic nu functioneaza mai



wowglider.de
12-04-11, 14:05
Bună, I sînt folosire: vBulletin 3.8. 7vBSEO 3.6.0 aur undvBet 3,4 BetaSeit care am actualizat vBet lucrat nici mai mult. (a se vedea fotografii)Album ImageShack - 2 imagini (http://img163.imageshack.us/g/90349832.jpg/), de asemenea, steagurile nu mai sunt reprezentate corect (sau mai mult la toate).Sunt pe cale să înceapă şi "vbenterprisetranslator.xml produs" importate, ar trebui să fac orice altceva?.Htaccess meu arata ca acest lucru:



RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.glider-forum\.de$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://wow.glider-forum.de/$1 [R=301,L]

#RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

wowglider.de
12-04-11, 14:20
De asemenea, vă Readme.html este amuzant, "găsi: $vbseo_gcache_thread ['seotitle'] = vbseo_filter_replace_text ($ ttl);" nu este.

Bine, am refăcut toate paşii de instalare (dar acestea au fost deja făcut în mod corect) am verificat pentru curl
additional .ini files parsed /etc/php5/apache2/conf.d/curl.ini, /etc/php5/apache2/conf.d/gd.ini, /etc/php5/apache2/conf.d/mysql.ini, /etc/php5/apache2/conf.d/mysqli.ini, /etc/php5/apache2/conf.d/pdo.ini, /etc/php5/apache2/conf.d/pdo_mysql.ini, /etc/php5/apache2/conf.d/xcache.ini şi pentru iconv
Registered Stream Filters string.rot13, string.toupper, string.tolower, string.strip_tags, convert.*, consumed, convert.iconv.*, bzip2.*, zlib.*

Pavilion, care nu sunt prezentate .. obţinute nu este de lucru ... ce să fac?

kamilkurczak
12-04-11, 14:48
ok, vă rugăm să actualizaţi toate fişierele din folderul vBET încărcaţi încă o dată:
- Vbenterprisetranslator_seo.php trebuie să fie în folderul principal

de import, încă o dată product.xml fişier de la nu-folder-încărcare.

htaccess ta arata bine, hmm vă rugăm să reeditaţi vbseo dvs. depuse la forma originală
şi după toate modificările - verifica vBET.

Dacă nu este încă de lucru, vă rugăm să trimiteţi-mi pe PM admincp dumneavoastră şi detaliile FTP si voi verifica

wowglider.de
12-04-11, 14:51
Am făcut deja acest lucru de 3 ori. Vă va trimite autentificare.

kamilkurczak
12-04-11, 22:47
ok eu sunt de aşteptare pentru datele tale.

wowglider.de
19-04-11, 17:08
cât timp trebuie să aştept? Site-ul meu este obtinerea deindexed, ive trimite toate informatiile!

Acest sprijin este obţinerea worser şi worser .... în cazul în care nu este fixă până vineri i se va elimina abonamentul.

kamilkurczak
19-04-11, 21:32
Am încărcat din nou toate fişierele vBET - încă nu de lucru, am verificat dvs. htaccess -. Totul este ok, dar încă nu funcţionează.
Am integrat fişiere vBSEO cu vBET - încă nu de lucru.
Toate configuraţiile fişierele arata bine. Acum am nevoie pentru a verifica configurarea în admincp, dar eu nu pot utiliza datele mele personale admincp de la PM - puteţi verifica datele mele personale de acces la admincp dumneavoastră încă o dată?

în al doilea rând, puteţi încerca să dezactivaţi vBSEO şi încercaţi să utilizaţi vBET, poate avem un conflict.
Am editat fişiere din planor-forum.de, este ok?
Steaguri de lucru sunt bine acum. (Traducere de URL-uri prea)

Am observat că, uneori, tot textul dispare şi, uneori, textul este tradus bine. Poate că avem o problemă cu conexiune la Google.

wowglider.de
20-04-11, 11:42
acum amenzii sale de lucru, am făcut aceleaşi lucruri ca şi tine, dar sale de lucru acum .. nu se utilizează fişiere beta?

wowglider.de
20-04-11, 12:24
dar ai putea îndepărta de branding din nou?

kamilkurczak
20-04-11, 16:04
informaţii vBET eliminate.
Deci, puteţi confirma faptul că acum totul este ok?

wowglider.de
24-04-11, 10:15
Chorme -> totul Ok.
Inet Explorer 9 -> sa intamplat lucruri ciudate cu steaguri ... dar bine de traducere. (După unele reîncarcă pare să funcţioneze .. poate cineva confirma acest lucru?)
Firefox 4 -> totul Ok.

vBET
25-04-11, 21:26
Chorme -> totul Ok.
Inet Explorer 9 -> sa intamplat lucruri ciudate cu steaguri ... dar bine de traducere. (După unele reîncarcă pare să funcţioneze .. poate cineva confirma acest lucru?)
Firefox 4 -> totul Ok.

În cazul în care reîncarcă după indicatorii sunt OK, atunci cred că această problemă a fost cache-ul pe partea de IE. Vă rugăm să reţineţi faptul că am adăugat noi steaguri in ultima versiune şi toate steagurile sunt într-adevăr într-o singură imagine (pentru optimizarea avantajos pe forum pentru dvs.), asa ca daca IE încă mai avea o cache vechi, atunci ai putea vedea lucruri ciudate (cum ar fi steaguri greşit pentru link-uri greşite, unele steaguri duplicat sau ceva de genul asta). Acesta este doar problema cu browser-ul fişier cache vechi, care în prezent este plecat pentru că nouă imagine a fost luată de pe server-ul dvs. - totul este ok:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 supports automatic translations