PDA

View Full Version: Rezolvate După actualizare, Google a inlaturat toate indicele



krwetatnt
27-01-11, 01:17
Bună,


După ce am upgrade la licenţă plătite cu Serviciul de instalare înainte de o lunar, am aflat ieri că google eliminate toate paginile taranslated sub formă de indice sale şi visitrs droped de la 45.000 la 12.000 de ieri.

Puteţi verifica pentru că în Google ex.




site:forum.krwetatnt.net/es/

site:forum.krwetatnt.net/en/

site:forum.krwetatnt.net/hu/

site:forum.krwetatnt.net/nl/

site:forum.krwetatnt.net/iw/

and all languge eccept arapic


vBET
27-01-11, 08:51
Ne pare rau, dar nu ştiu ce se scrie despre. Am verificat prima interogare:
site-ul: forum.krwetatnt.net / es / - aproximativ 10 700 rezultate

PS.
Vă sugerez să se mute în altă locaţie steaguri - utilizatorii nu le va vedea acum până când aproape adăuga dumneavoastră.

krwetatnt
27-01-11, 10:32
Toate alte întrebări, au dat mai mult de 100.000 de rezultate pentru orice limbă, iar acum este zero.

vBET
27-01-11, 14:49
Vă rugăm să oferiţi conţinutul dvs. robots.txt întregi.

vBET
27-01-11, 17:08
De asemenea, am vedea unele pagini nu sunt de lucru, cum ar fi: http://forum.krwetatnt.net/pl/thread135668.html
Se termină cu eroare baza de date. Vă rugăm să spuneţi ceea ce este mesajul de eroare care vine la tine in e-mailuri.

krwetatnt
28-01-11, 05:57
Vă rugăm să oferiţi conţinutul dvs. robots.txt întregi.




User-agent: *
Disallow:




De asemenea, am vedea unele pagini nu sunt de lucru, cum ar fi: Wyjaśnić zdjęcia rzucił urządzenie i ponownie zainstalować sistem Windows bez CD (http://forum.krwetatnt.net/pl/thread135668.html)
Se termină cu eroare baza de date. Vă rugăm să spuneţi ceea ce este mesajul de eroare care vine la tine in e-mailuri.


toate erorile sunt despre serverul MySQL a dispărut

ca aceasta




UPDATE session
SET lastactivity = 1296167072, location = '/showthread.php?p=1720707', inthread = 615608, incalendar = 0, badlocation = 0
WHERE sessionhash = '8ed2347f3982144802884331f96af458';

MySQL Error : MySQL server has gone away
Error Number : 2006
Request Date : Friday, January 28th 2011 @ 05:24:32 AM
Error Date : Friday, January 28th 2011 @ 05:25:14 AM
Script : http://forum.krwetatnt.net/thread615608-post1720707.html


kamilkurczak
28-01-11, 10:40
aici, aveţi o soluţie ce să faci atunci când ai această eroare MySQL:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post3105

vBET
28-01-11, 14:09
Kamil ţi-a dat răspuns cu privire la modul de a rezolva erori de baza de date. Cel mai probabil că a fost cauza eliberării Google. Ai plătit vBET mult de o lună pe forum cu erori de baza de date nu sunt corectate - asa ca a fost suficient de lung pentru Google pentru a vizita pagini şi a vedea că majoritatea dintre acestea sunt nu funcţionează. De aceea, cred că este cauza problemei.

Vă rugăm să instructiuni necultivate despre erorile de baze de date şi confirmaţi este este corectată.

Despre dvs. robots.txt - este arata bine - permite tuturor sa acceseze cu crawlere pe forum pentru dumneavoastră.

krwetatnt
28-01-11, 19:03
aici, aveţi o soluţie ce să faci atunci când ai această eroare MySQL:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq-2.html # post3105


Mi-ar crede În cazul în care problema a venit cu serverul mele anterioare înainte de 8 luni, dar acum mai putin de 30 de e-mail pe zi de pe toate site-urile mele.

Serverul meu este currnt procesor quad-core Xeon dual Westmere 5650 cu 4 *** DDR3 RAM şi 3 × 300GB SA-SCSI 15K RPM unitate hard disk.

De asemenea, am avea un alt pe forum pentru noi cu licenţă gratuită de vBET pe acelaşi server şi a paginilor sale indexate nu sunt îndepărtate.


site:rapiddownload.co/vb/af

kamilkurczak
31-01-11, 11:24
Şi ce despre această soluţie? puteţi confirma aceasta?

krwetatnt
31-01-11, 16:13
Şi ce despre această soluţie? puteţi confirma aceasta?

ce soluţie?
Dacă vrei să spui MySQL eroare, nu este nici o eroare

kamilkurczak
01-02-11, 12:04
Paginile dvs. nu sunt indexate, probabil, de această eroare MySQL.
După cum le-ai scris - pe forum, un alt funcţionează, vă rugăm să încercaţi să utilizaţi soluţia mea de la postul meu anterior şi să încerce să elimine această eroare MySQL şi după care - se confirma aici.
Multumesc.

krwetatnt
02-02-11, 03:01
Paginile dvs. nu sunt indexate, probabil, de această eroare MySQL.
După cum le-ai scris - pe forum, un alt funcţionează, vă rugăm să încercaţi să utilizaţi soluţia mea de la postul meu anterior şi să încerce să elimine această eroare MySQL şi după care - se confirma aici.
Multumesc.

L-am întrebat furnizorul meu de gazdă pentru a verifica
max_allowed_packet

wait_timeout
sau orice variabilă face MySQL server a plecat de eroare şi el a spus că totul este ok.

Am facut testul cu googletest.php fişier, iar rezultatul este




Starting translation test
Test result: {"responseData": {"translatedText":"mile widziane"}, "responseDetails": null, "responseStatus": 200}
Test error:
Connection time (ms): 39.6818847656

kamilkurczak
11-02-11, 13:06
Buna ziua,
Nu aveţi încă această problemă sau nu? Acum - firul este rezolvată. Dacă nu, vă rugăm să scrieţi aici şi voi deschide acest thread din nou.
Mulţumiri

krwetatnt
15-02-11, 10:48
Buna ziua,
Nu aveţi încă această problemă sau nu? Acum - firul este rezolvată. Dacă nu, vă rugăm să scrieţi aici şi voi deschide acest thread din nou.
Mulţumiri

mulţumesc, e rezolvat.

kamilkurczak
21-02-11, 09:17
mulţumesc pentru confirmare:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET translator 4.10.1