PDA

View Full Version: Rezolvate Htaccess probleme.



scottct1
03-12-10, 04:09
Sunt de funcţionare vBulletin 4.1 cu vbseo 3.5.2.

Am cumpărare VBT astăzi. :)

Mai jos se află dosarul meu htaccess. Care este de lucru ... www dot dot satelliteguys ne / htaccess.txt (Nu pot încărca fişierul txt meu spune că este o eroare de permisiunile pe server-ul dvs. şi eu nu pot posta URL-uri, până când am posta 15 ori.)

Am fost în imposibilitatea de a obţine VBT sugerat să se lucreze corect, atunci când am insera Primesc o eroare care spune ca pagina nu este redirecţionarea în mod corespunzător

Firefox a detectat că serverul este redirecţionarea cererea pentru această adresă într-un mod care nu se va finaliza. Când m-am încercaţi să mergi la pagina mea de start.

Pot să vă rog să-mi spuneţi corect. Htaccess, aşa că am putea obţine acest lucru? Multumesc!

scottct1
03-12-10, 17:35
Am comandat servicii de instalare noaptea trecută. Eu va lasa figura pro-l ca eu sunt sigur că ceva sa simplă. :)

kamilkurczak
03-12-10, 19:19
Asta e drept.
Îmi cer scuze pentru întârziere noastre.

Vă rugăm să trimiteţi-mi prin PM dvs. admincp, FTP şi detalii vBSEO.

Acum avem un week-end. vom face pe luni. Este potrivit pentru tine? Îmi cer scuze pentru întârziere.

scottct1
04-12-10, 02:02
PM trimis.

Multumesc!

vBET
04-12-10, 11:23
Acest week-end a Kamil liber. El va fi capabil să-l rezolve şi să răspundă la tine luni. Sper că acest lucru este în regulă:)

kamilkurczak
06-12-10, 11:08
. Pentru că eu nu pot edita fişierul dvs. htaccess - vă rugăm să înlocuiţi dvs. htaccess cu aceasta:.

DirectoryIndex cmps_index.php index.php cmps_index.php index.html index.htm

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.satelliteguys\.us
RewriteRule (.*) http://www.satelliteguys.us/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

#************************************************************************--
#RULES for SEO translation links with vBSEO (have to be included before all rules to vbseo.php)
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

#************************************************************************--
#RULES for pages outside forum directory handled by vBulletin

#Those rules have to be in domain main folder
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
#RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

#This rule must be in each directory which have to be supported (without forum directory itself)
#RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
#RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]


RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.satelliteguys.us$

kamilkurczak
06-12-10, 15:44
Efectuat.
-Am editat fisierele tale vbSEO (integrarea cu vBET)
-Am editat dvs. htaccess (acum aveti un regulile de bună).
I-aţi setat opţiunile necesare în admincp-vBET şi admincp-> Setări generale
-Am testat site-ul tău şi tot ceea ce (şi obţinute pe forum pentru legături) fapte bune.

Poti sa testezi?
dacă ceva nu este de acord vă rugăm să scrieţi aici.
Dacă totul este ok Multumesc pentru cooperare şi noroc

scottct1
06-12-10, 17:41
Sunt având câteva probleme ...

1) În cazul în care dau click pe germană se traduce la amendă germană. Totuşi, dacă vreau să mă întorc la limba engleză şi faceţi clic pe pavilion engleză pentru a merge înapoi la limba engleză şi va rămâne germană.

În loc de a lua la mine satelliteguys.us / en-mă duce înapoi la satelliteguys.us

2) pagina mea de start este cmps_index.php dar din anumite motive, nu se încarcă în sus ca să-l folosească în schimb index.php se încarcă. Pentru a remedia această temporar am copii cmps_index.php mea index.php.

3) Unul dintre utilizatorii mei au raportat următoarea problemă ... "Caracteristica primul mesaj necitit pare a fi rupt Mă duc la primul post de fire, in loc de posturi noi.."

Vă rugăm să consilieze.

scottct1
06-12-10, 18:03
Probleme mai mult ...

Mergând în AdminCP apoi să VBT Instrumente, apoi la cuvinte opace ignorate primesc următorul mesaj de eroare.

Atenţie: require_once ([cale] / admincp / vbenterprisetranslator_ignoredwords.php) [function.require-o dată]: failed to open stream: Nu un astfel de fişier sau director în [cale] / admincp / misc.php (2067): eval () " Codul de d pe linia 4

Fatal error: require_once () [function.require]: Failed deschidere necesară "/ usr / home / Satelit / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_ignoredwords.php" (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / usr / home / Satelit / public_html / admincp / misc.php (2067): eval () "cod de d pe linia 4

Şi asta din mai curat cache-ul ...

Atenţie: require_once ([cale] / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php) [function.require-o dată]: failed to open stream: Nu un astfel de fişier sau director în [cale] / admincp / misc.php (2067): eval () " Codul de d pe linia 9

Fatal error: require_once () [function.require]: Failed deschidere necesară "/ usr / home / Satelit / public_html / admincp / vbenterprisetranslator_cachecleaner.php" (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / usr / home / Satelit / public_html / admincp / misc.php (2067): eval () "cod de d pe linia 9

kamilkurczak
06-12-10, 18:16
1) satelliteguys.us / este bine. de ce nu cu "/ en"? pentru că limba engleză este limba dvs. pe forum pentru principală şi atunci când faceţi clic pe steagul engleză aveţi o adresă URL pe forum original.
Unde te vezi germană? dacă dau click pe germani am o traducere germană. Dacă dau click pe engleză - Am o engleză.

Dacă doriţi să aveţi un forum mai rapid:
Aveţi posibilitatea să dezactivaţi unele traduceri la cerşit - atunci când cache-ul va fi completat puteţi adăuga altele noi din când în când. Începând cu toate cele 52 de traducerile înseamnă un conţinut de 52 de ori mai mult pentru utilizatori şi rădăcini. Unele forumuri pot manipula cu uşurinţă acest lucru, pentru unii este mai bine să începeţi cu puţine traduceri.
Pentru a face acest lucru: du-te la admincp-> vBET-> Steaguri

2) este de lucru acum?
3) Acum am un timp liber. O voi repara mâine. Dacă este Ok pentru tine.

scottct1
06-12-10, 18:21
1) satelliteguys.us / este bine. de ce nu cu "/ en"? pentru că limba engleză este limba dvs. pe forum pentru principală şi atunci când faceţi clic pe steagul engleză aveţi o adresă URL pe forum original.
Unde te vezi germană? dacă dau click pe germani am o traducere germană. Dacă dau click pe engleză - Am o engleză.

Din nou, nu este de lucru ... Dacă dau click pe Geman văd germană. Dacă dau click pe Traducere engleză-am vedea în continuare GERMAN. Din germană Pot să faceţi clic pe un alt fulger, cum ar fi Polonia, ANF a se vedea polonez, dar din nou, dacă fac clic pe ENGLEZĂ nu mă întoarce la engleză!

Un alt utilizator a raportat această problemă, precum şi mă întrebam dacă este vorba de o problemă vBulletin 4.1.


Dacă doriţi să aveţi un forum mai rapid:
Viteza destul de bine, nu are o problemă de viteză.


3) Acum am un timp liber. O voi repara mâine. Dacă este Ok pentru tine.
Mi-ar place fixe cât de repede se poate, deoarece cauzează o problemă pentru utilizatorii mei. Acesta este motivul pentru am platit pentru voi să-l instalaţi, astfel încât acesta să funcţioneze corect.

Şi ce mesaje de eroare despre care am postat si noi problema posturi.

Vă mulţumim!

kamilkurczak
06-12-10, 18:30
ok, voi analiza aceste erori şi le rezolvaţi mâine dimineaţă (ora poloneză). Vă rugăm să nu opriţi de acces mea.

Editat:
Despre acest traducere în engleză. Eu o pot vedea prin IE. Voi încerca să-l stabilească.

scottct1
06-12-10, 18:36
Ok.

Am fixat eroare pagina de start am fost având, am redenumit fişierul cmps_index la index.php apoi a schimbat pagina mea de start forum pentru a forum.php. :)

Sunt polonez, dar nu au fost niciodată în Polonia. Compania pentru care lucrez aici, în Statele Unite a început Polonii prima companie de televiziune prin cablu, care a fost numit @ divertisment. :)

kamilkurczak
06-12-10, 18:39
:) Bucur să te cunosc.

Despre acest traducere în engleză. Eu o pot vedea prin IE. Voi încerca să-l stabilească.
Ezitati sa fixeze punctul meu de vedere admincp pentru că pot vedea numai setările de forum:) mulţumesc, o voi repara mâine.

(Vă rugăm să încercaţi să importaţi fişierul din product.xml nu-nu-upload folder)

scottct1
06-12-10, 18:45
:) Bucur să te cunosc.

Ezitati sa fixeze punctul meu de vedere admincp pentru că pot vedea numai setările de forum:) totul set. :)

kamilkurczak
06-12-10, 18:48
hmm văd în continuare doar "Manager de pe forum" - vă rugăm să testaţi-l.

scottct1
06-12-10, 19:05
hmm văd în continuare doar "Manager de pe forum" - vă rugăm să testaţi-l.

L-am testat şi pot vedea şi accesa totul în admincp ... Poate log out şi înapoi din nou?

kamilkurczak
06-12-10, 19:15
Ai de testare în cu datele mele de acces de încercare? Văd încă manager de pe forum pentru numai. Poate fi puteţi face un cont nou pentru mine? Dacă da, vă rugăm să trimiteţi aceste date de către AM.
Mulţumiri

scottct1
06-12-10, 19:28
Da, l-am testat.

Aici este ceea ce văd ... http://www.satelliteguys.us/images/admincp.jpg

Poate Eu te neînţelegere.

kamilkurczak
07-12-10, 10:26
poate te uiţi în acest fir?
url:

ce versiune de calea către vB folositi? PL1? dacă da, vă rugăm să citiţi doar o formă fir această legătură într-şi încercaţi să actualizaţi calea vB la PL2.

Vă rugăm să confirmaţi-l.

Editat:
Noi folosim pe forumul nostru de testare o versiune 4.0.8 de vB. Voi actualiza şi voi încerca să reproducă această problemă pe forumul nostru de testare.

Vă rugăm să citiţi doar o formă fir această legătură într-şi încercaţi să actualizaţi calea vB la PL2.

şi eu încă nu au un acces la opţiunile de admincp (numai la managerul pe forum pentru). Vă rugăm să ştergeţi contul actulal şi să facă o nouă pentru mine, dacă poţi şi în continuare nevoie de ajutorul meu.

scottct1
07-12-10, 15:00
Sunt folosind vbulletin 4.1 PL 2.

Am PMed vă o conectare supleant la admincp. :)

Marţi fericit!

scottct1
07-12-10, 15:05
Eu doar re-activat VBT şi au rezolvat problema de a merge înapoi la limba prestabilită. :)

Spart acum sunt mesaje de eroare de la ambele vehicole în meniul VBT Unelte cp admin, şi goto rupt problema primul mesaj necitit.

Sunt ghicitul acest lucru este ceva de-a face cu vbseo, cu toate acestea a fost de lucru până nu aţi instalat ieri.

Vă mulţumim!

kamilkurczak
07-12-10, 15:19
Deci, problema cu spatele la limba principală este rezolvată acum?
Eu va stabili restul de probleme.

scottct1
07-12-10, 15:36
Deci, problema cu spatele la limba principală este rezolvată acum?
Eu va stabili restul de probleme.


Da înapoi de limbi principal este rezolvată acum. De fapt am actualizat pentru a PL2 noaptea trecută. :)

kamilkurczak
07-12-10, 15:48
ok, problema cu avertismente în admincp (curate cache şi cuvinte ignorat) este fix acum.
Am actualizat două fişiere în dosarul admincp

kamilkurczak
07-12-10, 16:06
ok.
a doua chestiune: Du-te la primul post.

Pot să-l reproduc pe forumul meu de încercare, aşa că am vor repara fără acces la FTP si admincp.

Vă rugăm să faceţi un thread nou cu acest bug (du-te la primul post nou) în această secţiune:
vBET4 Raportarea Bug - vBulletin Enterprise Traducator (vBET) (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-bug-reporting/), şi noi vom stabili pe forumul nostru de testare.

Ce zici de vBET? e lucru bun acum? orice aspecte noi? Vă rugăm să testaţi-l. Dacă nu, mulţumesc pentru buna cooperare şi bucuraţi-vă:)

scottct1
07-12-10, 16:15
Cu excepţia bug primul mesaj nou ... totul arata extraordinar. :)

Vă mulţumim!

kamilkurczak
07-12-10, 17:09
multumesc pentru confirmare - rezolvate aici. acum -> bug-ul cu noului post

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1