PDA

View Full Version: Rezolvate 2 vBET Bigs cauză trebuie să fie soved cât mai curând posibil



cevo
30-11-10, 13:11
1. Performanţă.
Sunt folosind versiune plătită. [YES]
Am analizat stabilirea mea si reconfigurate cu scenariul de multe. [YES]
Am optimizat mysql folosirea acestui http://www.day32.com/MySQL/ un [YES]
Am crescut RAM [YES]
Sunt folosind cache-ul lui vBET + Memcache de VB [YES]


dar se pare ca ea inca lag serverul meu. A se vedea sarcina procesorului de pe ecran-shot de mai jos:

[REMOVED ADMIN IMAGE rupt]

Am constatat că în mysql-slow.log, există multe interogări lent (776 apariţii) a venit de la produs vBET. După cum arată de la comanda de mai jos



$grep "vbenterprisetranslator" /var/log/mysql/mysql-slow.log |wc
776 170475 3149151




2. Cauză Title Tag duplicate

Înainte de a: Am folosind acest mod, titlul tag-ul duplicat am avut a fost în jurul valorii de 1xx-1xxx la cel mai mult.
După: 5xxx-1x, xxx sau mai mult

După cum puteţi vedea din imaginea de mai jos:
Acest lucru este cu adevărat problemă serioasă în loc de a face site-ul dvs. obtinerea de conţinut bun şi rang, Google va pedepsi orice site rău că am prea multe tag-ul titlu duplicat. Dacă această problemă nu poate fi rezolvată. Toate aceste caracteristici obţinute minunat nu înseamnă nimic.
[REMOVED ADMIN IMAGE rupt]

[REMOVED ADMIN IMAGE rupt]




Performanţă întrebare:

Ar trebui să reconfiguraţi aceste valori?
Valoarea curentă este
HTML Dimensiune: punctul de taiere = 100000
HTML Dimensiune: de tăiere a începe = 150000

mateuszr
30-11-10, 15:24
Dacă vorbim despre performanţă, aici este un link, puteţi citi şi a învăţa despre posibile optimizări de vBET:

http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html


Observaţi, că, dacă utilizaţi un maximum de potenţial de vBET prin care să permită tuturor 52 de limbi, veţi avea un conţinut de 52 de ori mai mult şi trafic - indiciu: pentru a limita numărul de limbi la aceste cele mai populare.


Duplicat tag-ul titlu - vom testa şi a răspuns cu rezultate mai repede

vBET
30-11-10, 15:50
Vă rugăm să da câteva exemple exacte de interogări, care sunt considerate ca fiind cele lente - cu log întregi MySQL.

vBET
30-11-10, 18:47
Răspunsul la întrebarea dvs. despre reconfigurarea parametrilor de subliniat - nu-l numai dacă vă puteţi verifica timpul de generare exact înainte şi după schimbări. Puteţi verifica prin adăugarea unor menţiuni busteni si verificarea modul în care aceasta afectează timpul de generare pe server. Fără a analiza rezultatelor, vă rugăm să nu modificaţi aceşti parametri.

vBET
30-11-10, 18:58
Din păcate, eu nu pot vedea la oricare dintre imaginile incluse de tine (nu de încărcare). Poate vă vă rugăm să scrieţi conţinutul acestor sub formă de text?

Avem nevoie de URL-urile exacte exemple pentru paginile dvs., cu titlu duplicat pentru a vedea ce se întâmplă acolo. Presupun că este tradus şi ca urmare obţinute Google vă oferă acelaşi text (în exemplu, este un cuvânt de construcţii cum ar fi numele companiei, care nu ar trebui / nu poate fi tradus), dar eu nu pot confirma că, fără adresele URL cu pagini exacta. Nu se poate confirma, dar se asteapta ca vBET este de lucru bine aici şi ne-am descris situatia. Vă rugăm să URL-uri astfel vom fi capabili să-l verifice.

Mateusz - vă rugăm să găsească firul similare în cazul în care am descris cum să adăugaţi limba de traducere în titlu tag-ul astfel încât fiecare obţinute vor fi diferite, chiar dacă rezultatul Google obţinute se vor întoarce acelaşi text. Găsiţi-l şi vă rugăm să oferiţi aici legătură într.

cevo
01-12-10, 01:45
http://img830.imageshack.us/img830/3430/duplicatedtitletag.png
http://img87.imageshack.us/img87/8096/duplicatedtitletagtotal.png

Rezultatul Textul va fi postat în curând

vBET
01-12-10, 21:42
Multumesc. Nu am nevoie de rezultate mai textul pentru această problemă. Văd ceea ce este cauza. Ai mare problemă cu redirectionarea URL-uri. Aşa cum am vedea pentru aceeaşi limbă aveţi URL-uri diferite - acest lucru ar trebui să fie redirecţionat către un caz. Acesta este motivul pentru care vedem această suprapunere tag-uri.

Vă rugăm să spuneţi aţi efectuat modificări de cod în fişierele vBET? Dacă da - care anume?

Asiguraţi-vă că aveţi de integrare corespunzătoare cu vBSEO!

Aceasta într-adevăr ar trebui să fie rezolvate rapid! Asa ca te rog prima sa se concentreze pe acest unul. După ce se rezolvă vă rugăm să dea mai multe detalii despre aceste quries lent.

vBET
01-12-10, 22:03
Tocmai am fost pe forum pentru dumneavoastră şi văd că redirecţionarea este de lucru ... Sunteţi sigur că avem de-a face cu emisiunea existente? Care sunt datele de recunoaştere a acestei probleme? Vă rugăm să ţineţi cont de faptul că Webmaster Tools prezinta date istorice.

cevo
02-12-10, 07:35
Tocmai am fost pe forum pentru dumneavoastră şi văd că redirecţionarea este de lucru ... Sunteţi sigur că avem de-a face cu emisiunea existente? Care sunt datele de recunoaştere a acestei probleme? Vă rugăm să ţineţi cont de faptul că Webmaster Tools prezinta date istorice.

Nu am făcut nici o modificare în codul vBET la toate.
Această problemă se întâmplă în prezent, chiar acum.
Am văzut ceea ce vezi. Google s-ar putea vedea link-ul de diferenţa sau ceva.
Într-adevăr ciudat

vBET
02-12-10, 09:33
Nu am făcut nici o modificare în codul vBET la toate.
Această problemă se întâmplă în prezent, chiar acum.
Am văzut ceea ce vezi. Google s-ar putea vedea link-ul de diferenţa sau ceva.
Într-adevăr ciudat

Poate că aţi actualizat vBSEO recent şi nu a făcut integrarea deplină imediat. Aşa cum am scris acum redirectionare este de lucru pe forum. Deci, această ceea ce vezi nu se poate întâmpla acum. Vă rugăm să verificaţi-l singur şi Set 2 URL-uri diferite pentru acelaşi fir în aceeaşi limbă (o pereche din lista de instrumente pentru webmasteri) - acest lucru ar trebui să fie redirecţionate către URL-ul corespunzător, astfel încât nici o suprapunere de titlu va apărea. Vă rugăm să verificaţi-l. Dacă este aşa cum am descris, atunci aceasta este o problemă istorică pe care nu se intampla mai (vă rugăm să verificaţi datele de probleme - de instrumente pentru webmasteri întotdeauna spune atunci când a aflat despre această problemă, şi prezintă aspecte istorice). Este este OK - atunci este rezolvată. Aşa cum am scris acest lucru ar putea fi cauzate, în exemplu, din cauza vBSEO actualizare fără o integrare corespunzătoare. Dar eu nu pot fi sigur că această problemă dacă este deja rezolvată.

În cazul în care nu este - şi veţi vedea că într-adevăr încă nu redirecţionări, vă rugăm să apoi să EXACT 2 adresele URL pe care aţi testat - da ca texte. Deci, vom fi capabili să-l verifice şi să lucreze pe ea.

IF rezolvate - vă rugăm să oferiţi aceste busteni de lent interogări care a fost scris despre - vom vedea în acest sens.

cevo
17-12-10, 03:04
Niciodată nu am actualizare vBSEO de instalat VB.
Chiar acum problema este încă persistă şi se pare ca si cum as provoca două probleme mari
1. FOARTE Inaltime CPU load @ mysql
2. TONE de tag-ul titlu duplicat (ultima dată acum aproximativ 10k 40k)> _ <

mateuszr
17-12-10, 13:58
1. Ai mai mult trafic, mai multe postari, fire, şi conţinutul de 52 de ori mai mult, dacă aveţi toate limbile activate.
Aici (http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html) puteţi găsi mai multe sugestii pentru a îmbunătăţi performanţa. Noi sfatuim sa cititi acest lucru.
O altă soluţie este de a limita limbile acceptate la aceste cele mai utile până la cache-ul se va umple, apoi adăugaţi limbi viitoare a lungul timpului.
Ce este mai mult, puteţi încerca să "cache-ul clienţilor", care scuteşte de la MySQL interogări, astfel te face sa CPU mai puţin încărcat.

2. ca de la ultimul post:
În cazul în care nu este - şi veţi vedea că într-adevăr încă nu redirecţionări, vă rugăm să apoi să EXACT 2 adresele URL pe care aţi testat - da ca texte. Deci, vom fi capabili să-l verifice şi să lucreze pe it.Please da EXACT 2 URL-urile pe care aţi testat ..

vBET
18-12-10, 09:59
Niciodată nu am actualizare vBSEO de instalat VB.
Chiar acum problema este încă persistă şi se pare ca si cum as provoca două probleme mari
1. FOARTE Inaltime CPU load @ mysql
2. TONE de tag-ul titlu duplicat (ultima dată acum aproximativ 10k 40k)> _ <

Încă o dată - vă rugăm să ofere informaţii exacte.
1. Vă rugăm să oferiţi interogări lent busteni de care a fost scris despre.
2. Vă rugăm să da câteva exemple de URL-uri exacte care au duplicat titluri (ca text, nu imagini).

Noi vom verifica şi lucrez la el.

mateuszr
30-12-10, 08:40
nici un răspuns în acest subiect pentru o lungă perioadă de timp - marcate ca fiind rezolvat pentru moment.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1