PDA

View Full Version: Rezolvate Problemă Config după instalare ...



legendofmir
13-11-10, 21:20
Am instalat vBET 4.0.0 pe forumul meu si in limba EN, lucru foarte bine, ci în toate celelalte limbi să-mi spună:




Fatal error: Chemare la funcţia de curl_init nedefinit () în .... \\ pe forum pentru \\ include \\ vbenterprisetranslator_functions.php pe linia 647



Cred că trebuie să setaţi acest somewere produs, dar nu am înţeles ce să facă, în această lectură readme.html de la do_not_upload:





Unele măsuri sunt marcate ca fiind (NUMAI pentru UTF-8 charactersets) sau ca (Necesar pentru a nu UTF-8 charactersets) - înseamnă că va face acest etape, în conformitate cu al tau pe forum pentru CharacterSet (cum se verifica pe forum pentru CharacterSet meu).

(Obligatoriu) Set "Meta Description" - chiar dacă folosiţi unele mod care se schimbă meta description pentru fire, vă rugăm să setaţi o anumită valoare aici - altfel RSS poate fi spart.
(Obligatoriu) Set "Punerea în aplicare a URL-ul Canonical" la "Strict" - altfel vBuletinTM poate deteriora unele caractere ţinând mai mult de 1 octet (de exemplu, de la japoneză).
(Necesar pentru care NU UTF-8 charactersets) Set "Numărul de caractere înainte Încadrare text" la '0 '- altfel vBuletinTM poate deteriora unele caractere ţinând mai mult de 1 octet (de exemplu, de la japoneză).
(Necesar pentru care NU UTF-8 charactersets) Senin "Blank Stripper Caracter" valoare - altfel vBuletinTM poate deteriora unele semne japoneze (aceste semne sunt o parte din semne japoneze)


În cazul în care pentru a seta acest ... ajuta mult mai usor sunt pentru acest văr în LanguageManager mea dont apar:

Meta Descriere

numai limba engleză şi să editaţi / Traduceţi ....

Trebuie să se adauge toate limba în acolo, manuala?

Ce se poate face, de a lucra şi pentru limba altora, cum ar fi greaca, romana, ... mai mult?

La 647 linie sunt în această vbenterprisetranslator_functions.php:


$connection = curl_init();

PS: Nu vBSEO instalat, doar pe forum pentru şi număr redus de produse ... cu gazda mea (dedica)

vBET
14-11-10, 05:56
Vă rugăm să URL-ul nostru pe forum pentru - Vreau să văd acest comportament.

legendofmir
14-11-10, 18:52
Văr legătura directă i cant a scrie aici, văr i dont au suficienta fire, i se va scrie ca aceasta

pe forum pentru (myname).. ro

Atunci când încercaţi să schimbaţi limba în toate celelalte ... veti vedea eroarea. Pentru a reveni la limba maternă (ro) utilizarea HOME şi a schimba limba.

Multumesc.

kamilkurczak
15-11-10, 09:02
Buna ziua,
Eu nu pot reproduce acest subiect pe forumul mea de test. Dacă lipiţi aici pe forum pentru adresa dvs. URL şi legătură într-această problemă (a scrie cum sa-l reproduca), i se va repara-l pentru tine.

legendofmir
15-11-10, 10:05
I dont înţeleg ce vrei să spui, oricum ... cum spun legătură într-mele sunt pe forum pentru

http:// forum. legendofmir. ro
Eu scriu aici cant văr legătură într directe i dont fire suficienta aici, dar cred că ai înţeles această ... această legătură într-sunt una, dar fără spaţii:)

In mod normal, în engleză de muncă foarte bine, dar dacă doriţi să modificaţi la limba altora
şi va apărea această eroare ...



Fatal error: Call to undefined function curl_init() in ....\forum\includes\vbenterprisetranslator_functions.php on line 647



PS: Am dezactiva prin AdminCP / opţiunea pentru toate produsele (Hacks), dar eroare sunt aceleaşi.
Acest lucru apar în cazul în care sunteţi pe forumul meu, şi dacă vă schimbaţi pe limba altora.

Legătură într-sunt foarte simple.








================================================== ========================

Editat astăzi 17.11.2010

OK, deoarece acest mod de lucru dont pentru mine, eu decid pentru a dezactiva acest hack, deoarece nu sunt o opţiune bună, pentru mine ... asa ca link-ul de
pentru forumul meu sunt disponibile fără traducator limba ... oricum ai incerca sa faca ceva cu produsul.

Bucuraţi-vă de viaţă pentru ur,

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET Translator 4.10.1