PDA

View Full Version: Rezolvate Comentarii cache-ul nu funcţionează şi atunci când moderarea au pagini albe.



Taurus
02-11-10, 09:46
În această etapă, după re-instalarea şi configurarea vBET-l exact în acelaşi fel l-am avut înainte, cache clienţilor nu este de lucru şi atunci când moderatorii mele sunt în mişcare posturi acestea devin pagini albe. Vă rugăm să ajute.

kamilkurczak
02-11-10, 11:02
Buna ziua Taur,
Aici aveţi un fir cu problema cache clienţi. Vă rugăm să citiţi-l.
(Aproape dublu GZIP).
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/troubleshooting/967-guest-cache-issue.html

despre al doilea. Voi incerca sa-l reproduca pe forum mea de test.

kamilkurczak
02-11-10, 11:51
Aşa cum îmi amintesc l-aţi stabilit cu furnizorul de gazdă, dar după actualizare Apache dumneavoastră poate avea un mod_deflate activat din nou. Deci, în cazul în care este edable -> aveţi o gdziped dublu. Vă rugăm să contactaţi furnizorul dvs. de găzduire şi dezactiva acest modul.

Aici aveţi o instrucţiune complet cum să-l verifice (din fir de dumneavoastră anterioare - scris de către Michał)

Când dezactivaţi vBulleitn GZIP de opţiunea AdminCP GZIP HTML de ieşire, atunci de ieşire este încă arhivat. O puteti vedea aici:
Gzip de încercare
NOTA: aceasta este clar descris în opţiunea vBulletin:

Dacă utilizaţi deja mod_gzip sau mod_deflate pe server-ul dvs., nu activaţi această opţiune.
Deci, în acest moment se pare că aveţi unul din cele pe, pentru că producţia este arhivat oricum. Şi acest lucru este cel mai probabil, cauza de probleme cu cache clienţilor vBET - este dublu fermoar atât de browsere te nebun cu ea.

Taurus
02-11-10, 11:56
Am dezactivat acum gzip în ACP mea, dar încă da aceste erori:

Atenţie: filemtime () [function.filemtime]: statistica nu a reuşit pentru [cale] / vbet_guestcache/en/_forums_dnp_news_php_content_3_id_8978.html în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_guestcache.php pe linia 53

Atenţie: Nu pot modifica informaţiile din antet - antetele deja trimis de (producţie a început la [cale] / include / class_core.php: 4598), în [cale] / dnp_news.php pe linia 320

Atenţie: filemtime () [function.filemtime]: statistica nu a reuşit pentru [cale] / vbet_guestcache/en/_forums_forumdisplay_php_f_8278.html în [cale] / include / vbenterprisetranslator_functions_guestcache.php pe linia 53

kamilkurczak
02-11-10, 12:18
Acest bug este rezolvat pe forumul nostru. Încercaţi:

Fişier 1.Just edit (vă rugăm să faceţi o copie a acestui fisier): include / vbenterprisetranslator_functions_guestcache.php
2find linie::

if ((time() - filemtime($vbet_readGuestCacheFileName) <= $timeAllowed) && !vbet_verify_ip_ban()) {
schimbaţi-l pe:

@$fileTime = filemtime($vbet_readGuestCacheFileName);
if ((time() - $fileTime <= $timeAllowed) && !vbet_verify_ip_ban()) {

Taurus
02-11-10, 13:25
Awesome Kamil. Care părea să fi făcut-o. Funcţionează mare acum. Vă mulţumesc foarte mult!

Eu va cere Moderatori meu pentru a verifica, de asemenea, acum, dacă altă problemă cu ei în mişcare posturi si obtinerea pagini albe sunt încă prezente.

vBET
02-11-10, 13:34
Nu sunt sigur că acest lucru este legat de Cache Comentarii - dacă moderatori dvs. sunt în mişcare fire, atunci ele nu sunt persoane cu ... Vă rugăm să verificaţi mai întâi nu-l încă se întâmplă atunci când cache-ul clienţilor este dezactivat. Dacă da, vom şti să verifice altceva. După cum văd eu acum nu este cel mai probabil, problema cache clienţilor - moderatorilor care nu sunt oaspeţii, cache-ul astfel încât clienţilor nu lucrează pentru ei ...

Kamil Vă rugăm să verificaţi cu Taurul nu cache clienţi este de lucru la toate. De asemenea, nu se întâmplă atunci când problema cache clienţi este dezactivat. Verificaţi puteti sa-l reproduce pe forumul nostru de testare.
Taurul - poti vedea pe server busteni de orice mesaje de eroare? Mă aştept ca unii fişier nu este inclus din greseala. Dacă da, în log-urile server vei avea comunică cu privire la funcţia de necunoscute - acest lucru ne va permite de a rezolva problema foarte repede.

Taurus
02-11-10, 13:38
Ne pare rau, nu am vrut să spun că a avut ceva de-a face cu cache clienţilor. Am menţionat doar două aspecte împreună, ca să nu deschidă un thread separat.

Prima problemă cu privire la cache-ul clienţilor este acum rezolvată. Cealaltă se întâmplă în timp ce memoria cache clienţilor a fost dezactivat, aşa că eu sunt sigur dacă nu, de asemenea, rezolvarea cache-ul clienţilor ar rezolva asta. Dar eu le voi spune sa incerce acum oricum. Eu va transmite un raport despre asta.

vBET
02-11-10, 13:42
OK asa - greseala mea. Am luat-o ca o problemă. Vă rugăm să păstraţi un fir de pe o problemă. Aceasta ne va permite să-l ocupe în mod corespunzător. Greşeala mea - pare rau pentru tine si Kamil.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Thanks to vBET 4.10.1 you can enjoy automatic translations