PDA

View Full Version: Pentru a explica Dezinstalare.



Taurus
28-10-10, 20:42
Poate, te rog să-mi dai instrucţiuni pas cu pas în dezinstalarea. De asemenea, există o modalitate de a scapa de coduri de limba care va fi lăsat în posturi după dezinstalare?

Mulţumesc.

kamilkurczak
29-10-10, 10:00
Pentru a dezinstala vBET:
1. Trebuie să editaţi fişierele vbseo la versiunea originală
încărca doar două fişiere de pe pachet vBSEO
pe forum pentru / vbseo / include / functions_vbseo_createurl.php şi
pe forum pentru / vbseo / include / functions_vbseo_url.php

2. editaţi vă htaccess.. şterge doar toate normele vBET
3. dezactiva vBET în Sistemul Plugin & Produse

Pentru a şterge un [lang] Tags adăugată de mână - ar trebui să îl ştergeţi de mână sau ..
aveţi posibilitatea să încercaţi să utilizaţi unele interogare MySQL prin phpMyAdmin dvs. pentru a edita texte cu acest [lang] interior.

Taurus
29-10-10, 11:42
Mulţumesc. Am mii de posturi cu tag-uri în limba, astfel încât o fac cu mana este iese din discuţie. Pot să te rog să-mi dai interogare MySQL am nevoie pentru a rula?

kamilkurczak
29-10-10, 12:17
hmm n-am făcut-o.
aici, aveţi o interogare mysql pentru a "lua" toate mesajele cu [lang =] tag-ul:
- SELECT pagetext FROM `mesaj` WHERE '% [lang =% "pagetext SIMILAR
Cum să ştergeţi această lang? Nu vreau să daune mesajele dumneavoastră,

kamilkurczak
29-10-10, 12:46
deci, aveţi o interogare pentru a lua toate posturile cu lang interior şi, dacă doriţi - îl puteţi edita cu mana.
dacă editaţi-l de mână, tot va fi avea posturi în altă limbă decât limba engleză.
(Fără informaţii despre limbă)

nu-l putem face pentru tine în mod automat, deoarece Google nu sunt de acord pentru a salva în cache rezultatele obţinute pentru prea mult timp. Este interzis să deţină traducerile lor în baza de date mai mult de 15 zile.
Deci, dacă doriţi să aveţi un posturi în limba engleză - ar trebui să îl traducă "de mână"
Mulţumiri

Taurus
29-10-10, 13:00
Am înţeles acest lucru. Tot ce vreau este sa scapi de tag-uri lang. Este OK dacă limbile sunt postate limba originală.

kamilkurczak
29-10-10, 13:03
Nu am nici un script php pe care le puteţi utiliza pe server-ul dvs. pentru a şterge acest tag-urile de aceea trebuie să o faci cu mâna. scuze

Taurus
29-10-10, 13:12
Kamil, cum pot face manual de către om? Acesta este de mii de posturi! Este posibil să se afle vă rog?

vBET
29-10-10, 19:28
Dacă aveţi într-adevăr mii de posturi scrise în diferite limbi, apoi m-am sfătui să aşteptaţi pentru cel puţin câteva zile şi să aştepte pentru reacţia de utilizatorii dvs. pe faptul că acum acestea trebuie să scriu într-o singură limbă.

Oricum - eliminarea bbcodes vBET va necesita script PHP. Vom pregăti astfel. Vă rugăm să aşteptaţi câteva zile pentru el (acum este week-end şi apoi de vacanţă). Deoarece aceasta nu este ceva urgent speranţa că mica intarziere este acceptabil aici pentru tine:)

Kamil - vă rugăm să pregătească astfel de script-ul php şi AM pentru Taur. De asemenea, sa adaugati in pachet vBET în directorul instrumente.

Taur - pentru siguranţă înainte de a folosi script-ul va rugam sa:
1. închide pe forum pentru dvs.
2. face copie de siguranţă completă PB

După folosindu-l:
1. verifica unele fir ştiţi că este cu bbcodes vBET
2. deschide pe forum pentru dumneavoastră totul nou, în cazul Wen bine sau pentru a restaura PB de la spate şi să ne contactaţi dacă nu.

Kamil - instrucţiuni de utilizare vă rugăm să includeţi în scenariu ca în comentariu.

Taurus
07-11-10, 16:38
Sunt încă în aşteptare pentru acest script. Orice actualizare va rog!?

kamilkurczak
08-11-10, 10:13
Buna ziua Taur
Tu mi-a scris săptămâna trecută în urmă cu PM, care va fi utiliza în continuare, aşa că am vBET
M-am mutat de sarcini pentru mai târziu. Ai nevoie de încă?

Taurus
08-11-10, 10:15
Din păcate, eu nu Kamil. Am doar nevoie să multe probleme cu acest lucru. Te rugăm să-mi spuneţi, atunci când va fi capabil să-l facă. Vă mulţumesc foarte mult!

kamilkurczak
08-11-10, 13:30
ok, asa ca am face acest fir "pentru a explica" din nou

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1