PDA

View Full Version: Rezolvate Upgradat la ultima versiune acum pagini primi erori



dgparent
21-10-10, 00:32
Am urmat de ghidare acum aproape fiecare fir devine o eroare - am VBSEO, de asemenea, - dar de ghidare spunem doar de upload si de import, astfel încât este ceea ce am făcut

Firefox spune

Pagina nu este redirecţionarea în mod corespunzător

IE spune

Internet Explorer nu poate afişa pagina Web

De îndată ce am dezactivat vBET erorile plecat

kamilkurczak
21-10-10, 08:05
Buna ziua,
Dacă vBET este activată şi că sunteţi pe site-ul principal (fără traducere) de lucru site-ul sau nu? Dacă da, vă rugăm să activaţi vBET si da-mi o adresă URL pentru acest site.
Dacă nu, vă rugăm să trimiteţi-mi pe PM admin si acces FTP. Mulţumiri

Editat:
vă rugăm, încercaţi să dezactivaţi cache pentru clienţilor de admincp-> vBET-> cache şi să încerce să găsească din nou această problemă.

dgparent
21-10-10, 20:46
Acest lucru a fost deja dezactivat am pm'ed vă meciului mea

kamilkurczak
22-10-10, 11:45
Vă rugăm să te uiţi la PM dvs.

dgparent
22-10-10, 13:02
I-am răspuns la tine


Vă rugăm să te uiţi la PM dvs.

kamilkurczak
22-10-10, 14:27
ok.
Doar uita-te aici:
vBET url traduce bun (de exemplu - le puteţi vedea în pagina dvs. sursă după obţinute la PL)

http://.../forum/pl/introduce-yourself/390092-witam-y-all-post490968.html#post490968
dar atunci când faceţi clic şi du-te la acest subiect aveţi o redirecţionare la:

http://.../forum/pl/a/390092-witam-y-all.html#post490968
nu bună integrare cu vBSEO.
Am observat că aveţi un vBSEO 3.3.0. Aceasta este vechea versiune a acestui produs.
Versiune veche vBET (înainte de actualizare a) a lucrat, în conformitate cu vBSEO. a avut o bună integrare, dar după actualizare ar trebui să actualizaţi vBSEO la ultima versiune.
Editat:
după actualizarea vBSEO ar trebui să facă o integranion fişier din nou (pentru doua fisiere: root pe forum pentru / vbseo / include fisierul / functions_vbseo_url.php şi pe forum pentru root / vbseo / include / functions_vbseo_createurl.php fişier). Totul este descris în dosar readme.html - integrarea cu vBSEO în nu-folder-încărcare.
După această uptade trebui sa fie ok. Dacă nu - vă rugăm să scrieţi aici:)

dgparent
22-10-10, 15:13
Am de gând să dezactivaţi doar vBET - pe instrucţiunile de pe cum se face upgrade:

"NOTĂ IMPORTANTĂ PENTRU UPGRADE vBET 3.3.6 In timpul actualizării, va rugam sa produs fişier de import în primul rând, şi apoi încărcaţi fişierele care e tot - comutator doar ordinea celor 2 etape."

Ea nu spune nimic despre editarea orice fişiere - TREBUIE SĂ spune oamenilor înainte, dacă editarea fişierelor este necesar -

Din moment ce acest lucru este greşeala dumneavoastră ar trebui să fie un editarea fişierelor mele - aşa că acum am de gând să pierd tot ce-am pus în acest produs, deoarece instrucţiunile de dvs. nu sunt clare - datorită

kamilkurczak
22-10-10, 15:26
Ştiu că după upgrate în instrucţiunea nu aveti orice note cum să se integreze cu vBSEO, dar am scris despre integrarea cu fişierele vBSEO după upgrade vBSEO.

Acum aveţi fişierele vBSEO editate după instalarea în primul vBET şi acum după vBET actualizare nu trebuie să faci asta.

Dar, după upgrade de la 336 de vBET aveţi o versiune prea veche de vBSEO (numai 330), astfel încât să ar trebui să upgrate vBSEO la ultima versiune. După vBSEO de upgrade va fi avea un nou fisier (fără editare vechi), astfel încât să Va trebui să editaţi două fişiere vBSEO.

dgparent
22-10-10, 18:06
arata ca trebuie sa platesti pe cineva pentru a remedia forumuri mea din nou - acum nici una dintre paginile arată corect după actualizarea vbseo pe instrucţiunile dvs..

kamilkurczak
22-10-10, 18:23
Efectuat.
ai uitat de vBSEO integrare (fişier edit) am scris despre faptul că, în postul anterior.
în al doilea rând - ai avut o proastă în regulile dvs. htaccess -. acum aveţi un bun
totul este acum de lucru - poate ai confirma?

dgparent
22-10-10, 19:13
Nr stil CSS este dat peste cap toate inca - pagina principala este bine, dar fiecare pagină după care este dat peste cap, dar numai în limba engleză? Alte limbi sunt bune? Aceasta este ciudat

kamilkurczak
22-10-10, 19:58
Da, am vedea, dar dacă dezactivaţi vBET este încă rău. Dacă traduce pagina - totul e ok, deci acest lucru nu este problema vBET.
Dacă dezactivaţi vBSEO - totul este bun - îl puteţi încerca.
Deci, această problemă este vBSEO. Eu cant ajuta voi, deoarece vBET este de lucru bun (după totul este ok obţinute)
Editat:
Am observat că - dacă dezactivaţi vBSEO - ok stil, dacă activaţi vBSEO din nou în stil sunt încă ok, asa ca poate cache? (Încercaţi să-l singur - du-te la pagina cu stil rău, dezactivaţi vBSEO, refresh pagina, activaţi vBSEO din nou). Dacă utilizaţi cache - să încerce să-l clar

Aşa cum am scris inainte - aceasta nu este problema vBET

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1