PDA

View Full Version: Rezolvate Schimbarea limbii în usercp, dar păstrează în legătură într-url după



Cybershaolin
16-11-09, 06:03
Atunci când schimbarea limbii pe forum pentru în usercp la o altă limbă, să zicem acest exemplu:

Acum: engleză
Schimbarea de franceză
Schimbarea înapoi în engleză

Atunci când salvate, URL-ul browser-ul păstrează adăugând vechi lang = fr la sfârşitul sau la oricare URL-ul (sau în acest caz, aici pe forum, pastrand aceasta: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/fr/usercp. php

Este aceasta o problemă?

BTW de ce este diferit aici? Aici ajungem pe forum pentru / fr si pe forumul meu vom ajunge lang = fr la sfârşitul URL-ului?

vBET
16-11-09, 10:52
Atunci când schimbarea limbii pe forum pentru în usercp la o altă limbă, să zicem acest exemplu:

Acum: engleză
Schimbarea de franceză
Schimbarea înapoi în engleză

Atunci când salvate, URL-ul browser-ul păstrează adăugând vechi lang = fr la sfârşitul sau la oricare URL-ul (sau în acest caz, aici pe forum, pastrand aceasta: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/fr/usercp. php

Este aceasta o problemă?

BTW de ce este diferit aici? Aici ajungem pe forum pentru / fr si pe forumul meu vom ajunge lang = fr la sfârşitul URL-ului?

Eu va verifica nu este ceva, dar cu cookie-uri - mulţumesc pentru anunţ.

Despre formă de URL - du-te la Admin CP -> vBET -> principal şi a vedea ce aţi setat pentru tipul de Traduceri link-uri

vBET
16-11-09, 17:55
Rectificat - vor fi incluse la punctul 3.1.3

Cybershaolin
28-11-09, 20:30
Ei bine, se confruntă în continuare această problemă folosind 3.2.2. Deci, vă păstraţi prbably această deschis în loc de închis ...

vBET
28-11-09, 21:16
Ei bine, se confruntă în continuare această problemă folosind 3.2.2. Deci, vă păstraţi prbably această deschis în loc de închis ...

Îmi pare rău că a fost corectat şi testat la punctul 3.1.3, poate că am corectat ceva similar.

Vă rugăm să-mi spuneţi nu vedeţi acest bug pe serverul nostru. Dacă nu vă rugăm să PM-mi adresa dvs. URL pe forum.

Cybershaolin
29-11-09, 07:40
Nu pare a fi OK aici, dar să utilizaţi linkurile de vbSEO directoarele aici asa ca nu pot compara cu adevărat, deoarece pe partea mea, eu folosesc "limbajul = ro" model.

vBET
29-11-09, 16:05
Şi aceasta este o informaţie foarte utile pentru noi. Vom testa nici o configurare acest lucru din serverul nostru de testare.

De asemenea, - vă recomandăm să schimbe modelul dvs. pentru a adecvate pentru consens SEO. Vă rugăm să notaţi că NU trebuie să utilizaţi vBSEO - vBET acceptă, chiar şi pentru link-uri prime vBulletin (şi în 3.3.0 va sprijini, de asemenea, cu link-uri obţinute pentru GRATUIT SEO mod - Zoints SEO).

Cybershaolin
29-11-09, 17:48
Eu nu folosesc vBSEO şi setările mele reflecta acest lucru. Vă mulţumim pentru timpul să se uite la asta.

vBET
29-11-09, 18:03
Desigur. Încă o dată vă pot avea frumos SEO link-uri de traducere (de exemplu, / en /), fără vBSEO, am făcut configurabile pentru a vă face decizia:)

Cybershaolin
30-11-09, 02:50
Nu am nevoie de ea. Acesta este motivul pentru Eu nu-l utilizaţi şi de configurare a vBET reflectă acest lucru. Acesta este motivul pentru care am raportat problema reală cu "limbă = ro" în acest thread specifice. :)

vBET
15-01-10, 01:38
Rectificat - vor fi incluse în vBET 3.3.0

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1