PDA

View Full Version: Rezolvate Imposibil de a schimba limbi



Simon Lloyd
05-10-10, 13:25
Citat:
Iniţial Adăugată pe site de Simon Lloyd
Am urmat instrucţiunile dvs. instala la scrisoarea de acum nimeni nu poate accesa orice fire, la toate!

Mă puteţi ajuta?

Salutari,
Simon
Firele sunt acum vizibile (strange!), dar nu se poate schimba limba, dacă nu sunteţi redirecţionat la un mesaj standard de vbulletin spune ce aţi urmat un link incorect, contactaţi administratorul.

Singura modalitate de a ajunge înapoi la limba maternă forumuri este de a schimba în funcţie de limba în şi anume navbar / forumz / fr / pana la / forumz / ro /

Sunt 100% sigur că l-am urmat, verificate şi verificat din nou instructiunile dvs., am sitemap vbseo şi vbseo şi a făcut schimbările necesare.

Salutari,
Simon

kamilkurczak
05-10-10, 13:53
ceea ce despre regulile htaccess.?
ai face orice configuraţii în admincp-> vBET-> principal?

Simon Lloyd
05-10-10, 13:54
Configurat principală şi instalat 2 linii rescrie în ambele mele htaccess (una în afara rădăcină pe forum pentru şi unul interior).

Simon Lloyd
05-10-10, 14:42
Trebuie să plec în timp de 1 ora se va intoarce pentru a răspunde la orice întrebări în jurul valorii de 16:00 GMT

kamilkurczak
05-10-10, 14:42
aţi inserat incorect. normele htaccess.


corect formularul de mai jos:


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forumz/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/forumz/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages supported by vB Enterprise Translator 4.10.1