PDA

View Full Version: Rezolvate Posturi nu traduse.



Taurus
27-09-10, 02:48
Chiar şi atunci când membrii au stabilit limbile lor implicite, nu este obtinerea tradus în posturi. Nimic, doar în limba originală străină.
Când m-am înfăşuraţi în jurul valorii de tag-uri limba textul manual functioneaza.

Ce este în neregulă?

Mulţumiri

vBET
27-09-10, 07:22
Ce strategie sunt utilizaţi pentru a determina limba mesaj? Vă rugăm să mergeţi la vBET opţiunile Google şi verificaţi-l.

Taurus
27-09-10, 07:38
Tocmai am dat seama că este o problemă de compatibilitate. Se pare că această [New Version 3/1/2010] MARCO1 Hide All Grupuri cu permisiune - Mesaje Manager - Forumul vBulletin.org (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=228228) a mod efectul asupra vBET. Când l-am dezactiva, vBET functioneaza bine din nou. Ştii de ceva pentru a le corecta poate?

Multumesc!

EDIT: Ce vrei sa spui? Vă referiţi la "Detectarea limbă Google"?
Aceasta este setat ca "ghidul Se acordă întotdeauna încredere"

vBET
27-09-10, 07:58
Dacă aveţi încredere întotdeauna ghidul, atunci ar trebui să fie în conformitate cu ghidul de opaqued limbă setare implicită.

Marii că aţi găsit motivul. Este unor probleme de integrare. Noi nu ştim acum ce anume este responsabil pentru asta. vBET face opac folosind cârlig newpost_process - vă rugăm să verificaţi nu MARCO1 plugin-ul se utilizează prea. Dacă da - vă rugăm să încercaţi pentru a modifica ordinea de execuţie, astfel încât se execută înainte / după vBET - se face doar la unul opus reale. Ar putea fi de ajuns - dacă nu vom căuta alte soluţii.

Taurus
27-09-10, 08:02
MARCO1 nu utilizează acest plugin.

vBET
27-09-10, 08:16
OK aşa. Vă rugăm să PM detalii de acces pentru Admin CP şi FTP. Eu va verifica-l pe loc şi să caute soluţii. Asemenea, puteţi contacta cu autorul mod pentru alte sugestii, dacă nu doriţi să trimiteţi detaliile de acces. Autor mod întotdeauna ştie cel mai bine cum funcţionează.

De asemenea, - vă rugăm să verificaţi din nou pentru a fi sigur că nu mod influenţa într-adevăr procesul de vBET opaquing.

Taurus
27-09-10, 08:27
Multumesc Michal. Plec pentru produsul MARCO1 este dezactivat pentru acum. Nu este, de asemenea, face ceea ce vreau să fac. Deci, dacă pot să o fac să funcţioneze corect, eu va permite apoi din nou, şi putem să-l lua în continuare. Vă mulţumim!

vBET
27-09-10, 14:21
Aşa cum am înţeles, în acest moment nu aveţi nevoie de mai mult sprijin în această problemă şi poate fi închis. Dacă nu - vă rugăm să furnizaţi mai multe informaţii:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET 4.10.1