PDA

Zobacz pełną wersję: Rozwiązany VBET HIGH CPU / Memory użytkowania ze względu na mysql



magmf
04-06-10, 13:00
Chłopaki,

I naprawdę trzeba mieć vBET bardziej zoptymalizowany dla mojej stronie.

VBET robi mi dużo nowych użytkowników lubiłem narzędziem, ale używa zbyt wiele zasobów.


Moje obciążenia procesora przed vBET był poniżej 2 i teraz jest więcej niż 4 wszech czasów

teraz na przykład
08:32:18 do 11 dni, 2:27, 1 użytkownik, średnio: 7.45, 8.24, 8.26

dołączone kilka biletów przed i po vBET włączone w mojej stronie


Chcę podzielić się, że i wyskoczył z 70,000 strony są indeksowane w google ponad 500,000

ranga w alexa skoczył także
Pod-linux.org - Site Info from Alexa (http://www.alexa.com/siteinfo/under-linux.org)

i jestem otrzymujących więcej wizyt codziennego, ale nadal potrzebują lepszej optymalizacji jak vBET uchwyt z zapytaniami.

spójrz na moje najlepsze



top - 08:53:46 up 11 days, 2:49, 1 user, load average: 10.77, 9.81, 9.06
Tasks: 423 total, 5 running, 418 sleeping, 0 stopped, 0 zombie
Cpu(s): 15.7%us, 2.4%sy, 0.0%ni, 66.6%id, 9.8%wa, 0.1%hi, 5.4%si, 0.0%st
Mem: 12330536k total, 11619688k used, 710848k free, 24064k buffers
Swap: 995988k total, 994972k used, 1016k free, 2917568k cached

PID USER PR NI VIRT RES SHR S %CPU %MEM TIME+ COMMAND
29384 mysql 20 0 5722m 2.5g 4552 S 99 20.9 3661:46 mysqld



jak widać mysql na górze z powodu vBET


mysql pokazać processlist;



mysql> show processlist;
+********-+************+****************-+************+********-+****--+************--+****************************************************************************************************--+
| Id | User | Host | db | Command | Time | State | Info |
+********-+************+****************-+************+********-+****--+************--+****************************************************************************************************--+
| 3102552 | underlinux | localhost:49801 | underlinux | Query | 16 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102570 | underlinux | localhost:49843 | underlinux | Query | 12 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102597 | underlinux | localhost:49901 | underlinux | Query | 9 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102600 | underlinux | localhost:49907 | underlinux | Query | 9 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102617 | underlinux | localhost:49944 | underlinux | Query | 6 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102620 | underlinux | localhost:49953 | underlinux | Query | 6 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102632 | underlinux | localhost:49986 | underlinux | Query | 3 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102633 | underlinux | localhost:49988 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102636 | underlinux | localhost:49994 | underlinux | Sleep | 1 | | NULL |
| 3102639 | underlinux | localhost:50000 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102641 | underlinux | localhost:50005 | underlinux | Query | 0 | Sending data | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102648 | underlinux | localhost:50021 | underlinux | Sleep | 1 | | NULL |
| 3102649 | underlinux | localhost:50022 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102651 | root | localhost | NULL | Query | 0 | NULL | show processlist |
| 3102652 | underlinux | localhost:50027 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT translated FROM vbvbenterprisetranslator_cache_medium_vi WHERE originaltext='Cadastrar+200+cl |
| 3102660 | underlinux | localhost:50044 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT translated FROM vbvbenterprisetranslator_cache_medium_fa WHERE originaltext='BackTrack+4+%28F |
| 3102661 | underlinux | localhost:50047 | underlinux | Query | 0 | statistics | SELECT cache.originaltext as originaltext, cache.translated as translated FROM vbvbenterprisetransla |
| 3102663 | underlinux | localhost:50051 | underlinux | Sleep | 1 | | NULL |
| 3102664 | underlinux | localhost:50052 | underlinux | Query | 1 | end | UPDATE vbuser SET
profilevisits = profilevisits + 1
WHERE userid = 61484 |
| 3102666 | underlinux | localhost:50056 | underlinux | Query | 0 | update | REPLACE INTO vbdatastore
(title, data, unserialize)
VALUES
('cron', '1275652500', 0) |
+********-+************+****************-+************+********-+****--+************--+****************************************************************************************************--+
20 rows in set (0.16 sec)

mysql>




mysql i zużycie procesora przed i po vBET

http://under-linux.org/wiki/images/1/14/Mysql-vbet.png

http://under-linux.org/wiki/images/f/f0/Vbetmysql2.png

http://under-linux.org/wiki/images/6/65/Vbet-cpuusage.png

vBET
04-06-10, 14:34
Hello.

Jak napisał vBET dał wam wiele nowych ruchu. Więc porównywanie procesora i mem przed i po vBET, jest naprawdę porównywanie procesora i mem przed i po większy ruch ...
Więc to porównanie nie jest możliwe. Nie ma możliwości, aby tym samym większe wykorzystanie zasobów z ruchu. Ponadto należy pamiętać, że vBET praktycznie nie bierze środki na zwykłych stron (tylko generuje flagi), tak aby wszystkie dodatkowe wykorzystanie zasobów pochodzi z dodatkowego ruchu - ruch do przetłumaczonych stron. Większy ruch = więcej zasobów niezbędna

Należy pamiętać, że pytania vBET są zoptymalizowane, wszystkie są używaniu indeksów i wszelkie dane w kilka zapytań. Proszę sprawdzić wolne pytania dziennika ustalić, co naprawdę ma się większość czasu MySQL. Ponadto - zawsze można przebudować indeksy na wypadek gdyby coś uderzył w DB MySQL.

Proszę powiedzieć jaka jest wielkość tabel cache? Jeszcze powiedzieć, która wersja vBET używasz i podaj adres forum.

Proszę sprawdzić nasze wskazówki wydajność: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-general-discussions/408-vbet-performance.html

Oczywiście doskonalimy vBET ciągły. W następnej głównej wersji będziemy wspierać cache pliku:) Tak więc wzrost wydajności nastąpi:) Jednak należy pamiętać, że porównania sposób nie jest właściwe i nie pokazują, jak wiele innych zasobów odbywa vBET - pokazuje, jak wiele zasobów swoim forum zajmuje z większy ruch.

magmf
04-06-10, 20:49
vBET,

cache pliku lub mysql bez pamięci podręcznej zapytań używają dużo I / O co obciążenie urządzenia jest wysoka.

Moja sugestia dla Ciebie jest wykorzystanie Memcache do pamięci podręcznej zamiast o pliku i mysql lub podłączyć vBET z vboptimise, które mają już wsparcie dla wielu rodzajów pamięci podręcznej

przykład vboptimise korzystanie z vBET będzie coś takiego


if ($cache = vb_optimise::$cache->get('unique language key'))
{
***//use cache
}
else
{
***// get from elsewhere
***vb_optimise::$cache->set('unique language key');
}



dlaczego nie spróbować porozmawiać z Deceptor z DragonByte Tech Forum - DragonByte Technologies Home (http://www.dragonbyte-tech.com/)

mojej stronie internetowej to oszczędność ponad 10 milionów zapytań dziennie z vboptimise i jeśli z nim pracować, aby lepiej każdy vBET wsparcie może być szczęśliwy

spójrz
BB Optymalizacja - zasobów Statystyki (http://www.dragonbyte-tech.com/vboptimisesites.php)

vBET
04-06-10, 21:29
Dzięki za radę:) I umieścić ostatniego postu w listę TODO.

Prosimy o odpowiedź na pytania - co to jest adres URL forum i używane wersji vBET. Chcemy sprawdzić czy masz odpowiednią instalację - poprzednie wersje vBET używane podwójnego przekierowania, które nie jest już używany w przypadku vBSEO wymaga odpowiedniej integracji.

magmf
04-06-10, 21:38
mój adres url jest pod-linux.org
vBET 4.2.2
vBulletin 4.0.3
vbseo 3,5 końcowego

vBET
04-06-10, 21:49
OK - nie ma podwójnego przekierowania i ostatnia wersja vBET. W tej chwili mogę tylko doradzić do korzystania z naszych podpowiedzi wydajność (link w pierwszej odpowiedzi) - zwłaszcza bloku znaczenia treści w pliku robots.txt - jak strony członków, kalendarz i kilka innych (zauważ, że te strony zniknie z indeksów, ale jest dobre dla SEO, ponieważ są to w większości uważane za powielanie treści).

Również - jeśli serwer będzie gorąca obsługi wszystkich 52 językach - należy rozważyć, aby wyłączyć niektóre z nich. W tym momencie rozumiem, że obsługuje go, po prostu będzie bardziej szczęśliwy, gdyby mniej zasobów;)

Będziemy również pracować nad wspiera nie tylko pamięć podręczną plików, ale także istniejących bibliotek cache:) Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.

magmf
04-06-10, 21:58
VBET,

Jestem po prostu martwi się o przyszłość. Na razie moja witryna może obsługiwać ale ponieważ vBET działa mogę uzyskać wiele nowych użytkowników i to może mój serwer nie działa: (

także jestem już blokowanie znaczenia treści w robots.txt

vBET
05-06-10, 20:27
Hawing wielu nowych użytkowników będzie można myśleć o skalowalności, gdy masz vBET czy nie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że vBET daje Ci wiele nowych użytkowników i możliwe dochody reklamy:) Jak już pisałem poprawimy systemu buforowania:)

vBET
10-06-10, 22:45
Następna wersja będzie w pełni cache plików, które uczynią Państwa strony generują szybszy dla gości - nawet te nie przetłumaczone:)

bhanuprasad1981
14-06-10, 18:12
Następna wersja będzie w pełni cache plików, które uczynią Państwa strony generują szybszy dla gości - nawet te nie przetłumaczone:)

nadzieję, że się to wkrótce:)

vBET
14-06-10, 23:11
W tym miesiącu na pewno:) Pełna pliku cache dla gości działa dobrze na naszym forum, wystarczy dodać kilka innych nowych funkcji:)

bhanuprasad1981
20-06-10, 17:03
wszelkie aktualizacje:)

vBET
21-06-10, 14:50
Dzisiaj będziemy mieli dopuszczenia do vBET3.x - dla vBET4.x w pierwszym tygodniu przyszłego miesiąca:)

bhanuprasad1981
21-06-10, 18:53
ohhh nie 15 dni więcej: (

vBET
22-06-10, 22:32
Mamy wiele do zrobienia w przypadku vB4 (wsparcie Przyjazne URL + więcej rodzajów przetłumaczone linki do VBSEO). Również w tym czasie da nam informacji o tej nowej funkcji (to znaczy, że już mam pomysł dla każdego użytkownika pozwalają na wyłączenie go dla zwykłych stron). Tak więc to zajmie trochę więcej czasu, ale w końcu dostaniesz rozwiązanie, które jest lepiej przetestowane i dodatkowe funkcje:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translated to other languages thanks to vB Enterprise Translator 4.10.1