PDA

Zobacz pełną wersję: Rozwiązany Więcej problemów obciążenia



Snake
16-03-10, 11:54
Ok, więc zrobiłem mnóstwo badań.

W ciągu 24 godzin moje obciążenie wzrasta stopniowo do 30.00 's

Ponownego uruchomienia serwera w nim poprawki dla innego 24 godzin.

Jeśli i wyłączyć mod i nie dostaniesz tego problemu.

Nie mów, że z mod niepełnosprawnych jest mniejszy ruch, jak nie jest prawdą, google nadal wysyła ten sam ruch z mod osób, według moich statystyk.

Proszę wyjaśnić, obciążenia doprowadza mnie do szału.

tavenger5
16-03-10, 19:32
Brzmi jak boty trafiają do przetłumaczonych stron, kiedy mod jest włączony. Należy spojrzeć na optymalizację apache lub uzyskanie serwer z większą mocą procesora. Czy masz uruchomione vboptimise lub dowolnego rodzaju mechanizm buforowania, jak memcached?

Snake
16-03-10, 21:35
Faktem jest, moim forum dostaje 30.000 unikatów dziennie, o ile i wyłączyć obciążenie mod spada natychmiast, a boty i użytkowników nadal pokazują strony tak nadal wymagających zasilania serwera, jest to po prostu, że pokazywanie przetłumaczonych stron użyć 10x zasobów niż standardowych stron czas od normalnej bazy danych. To źle napisany kod i trzeba naprawić! Innych modów nigdy nie zrobił, tylko vBET, chcą i nigdy nie zmieniał się, ale powrót jest już za późno. : Mad:

moman
16-03-10, 22:21
To naprawdę brzmi jak używasz na słaby serwer. Jestem na 8-rdzeniowe maszyny Nehalem (tak patrzymy na 8 więcej rdzeni wirtualnych ze względu na HT, w sumie 16). Ja również w znacznym stopniu zoptymalizowane urządzenia za pomocą własnej techniki, jak również wskazówki od ludzi w vbulletin.com.

vBET budzi moje obciążenia od około 2,5 do 3,0-3,5, w zależności od liczby użytkowników, co oczywiście rośnie w zależności od wielkości pamięci podręcznej. Jednak nie sądzę, że szkoda w ogóle, jak mój jednoczesne zakresie użytkowników z 800 dość wysoko na jeszcze wyższy 1200.

vBET
17-03-10, 00:38
Witam:) Oczywiście tłumaczenie musimy podjąć jakieś środki - nie ma magii. Tłumacz oznacza strony mają wynik produkcji i jej zmiany. Ze względu, że tłumaczenie będzie zawsze trwać dłużej niż zwykle strony.

Rozumiem, że nie jesteś zbyt szczęśliwa, że większe obciążenie serwera, ale należy pamiętać, że vBET bierze zasobów tylko do tłumaczenia. W normalnych stron dodaje tylko flagi. Więc wszystko to dodatkowe obciążenie wynika z dodatkowego ruchu do przetłumaczonych stron. Jak napisał ruch nie zejść natychmiast po wyłączeniu vBET (jeśli masz go chwilę potem będzie to spadek po wyłączeniu - trust me) i obciążenia serwera jest niższy - to oczywiste - roboty są jeszcze indeksowania adresów URL do przetłumaczonych stron, użytkownicy nadal znaleźć w Google linki do przetłumaczonych stron. Więc nadal mają ten sam ruch, ale teraz pod przetłumaczone łącza jest po prostu zduplikowana treści - normalna strona która nie jest tłumaczeniem. Jeśli chcesz pozostać z niepełnosprawnymi vBET zalecamy, aby dodać reguły w pliku. Htaccess, który przekieruje wszystkie przetłumaczonych stron do normalnej, w przeciwnym razie można utracić SEO, ponieważ powielanych treści.

Proszę pamiętać, że mamy już zaplanowane wspieranie innych systemów pamięci podręcznej i nasze algorytmy tłumaczenia są tam optymalne. To znaczy, że właśnie odkrył, jak drastycznie zmniejsza PHP wydajność podczas pracy na dużych ciągów i zmodyfikowaliśmy nasz algorytm. Jest już wydany w vBET 4.2.0 dodatkowe opcje konfiguracyjne. I będziemy poruszać wszystkie usprawnienia także vBET 3.x, która jest nadal obsługiwane:)

Rozumiem, że Twoim zdaniem nasz kod jest słaby. Nie wiem, na co są w oparciu Twoje oczekiwania. Mamy najszybciej mod tłumaczenie dla BB - nie ma nic, co działa lepiej. Tłumaczenie zajmie trochę zasobów i modzie bierze mniej niż inne. Możesz zobaczyć, jak szybko vBET może pracować na wielu forach. Jeśli masz problemy na serwerze, a następnie należy rozważyć zmiany w konfiguracji lub dodawanie zasobów serwera. Nie wprowadzi 20 litrów wody na 10 wiadro litrów.

Nasze opracowanie jest: "Mamy dużo zmienić". I dlatego eksperymentują, zmiana algorytmów, profilowanie i spędzają dużo czasu na szukanie rozwiązań, które wymagają mniej zasobów. Wciąż nie znamy mod, który może być żadnej konkurencji do vBET i są też inne modyfikacje tłumaczenie. Dokonaliśmy wiele zmian algorytmu, który musieliśmy trow dala, bo nie pomaga, w trakcie tego procesu odkryliśmy również wiele usprawnień. Możesz mieć wrażenie, opierając się na problemy z serwerem, ale zastanów się czy masz jakieś lepsze rozwiązanie? Co może dać wskazówkę, która może vBET nie jest złe rozwiązanie, ponieważ działa na tysiącach forów, być może to tylko dążenie do 20 litrów wody na 10 wiadro litrów. Still - mamy wiele do zmiany i wielkie listę TODO w sekcji optymalizacji (około 70% do eksperymentu to pomoże, czy nie):) I masz 100% rację - możemy to zrobić lepiej, my i robimy wszystko czas:) Po prostu czekać, aż nam przenieść wszystkie usprawnienia, które zrobiliśmy w trakcie realizacji vBET4.x:)

Jeśli mogę ci dać kilka wskazówek - proszę sprawdzić w jaki sposób można zoptymalizować vBET: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html
Szczególnie rozważyć wyłączenie niektórych językach i blokowanie nieodpowiednich stronach przez robots.txt

Czym jest czas odpowiedzi dla przetłumaczonych stron? Co to jest użycie procesora? Jakie jest twoje zużycie pamięci? Jeżeli to jest dopuszczalne wtedy masz się czym martwić. Ludzie często boją się poprzez zwiększenie obciążenia serwera i nawet nie wiem, co to oznacza. 10 razy większe obciążenie serwera nie oznacza 10 raz więcej środków. To po prostu oznacza, że więcej wątków czeka w kolejce, co jest zupełnie normalne, ponieważ właśnie teraz swoje wątki muszą czekać na odpowiedź Google, jeśli niektóre tłumaczenie nie jest jeszcze w pamięci podręcznej. Więc wątek czeka na odpowiedź Google i zajmuje NO CPU AT ALL w tym czasie. Ze względu, że obciążenie serwera będzie większy nawet jeśli vBET może trwać bez środków na wszystkich (co oczywiście nie jest możliwe).

O awarii serwera - jest to oczywiście problem serwera. Zdarza się okresowo. Miałem podobny problem na moim serwerze. Było to spowodowane przez jakiś błąd Apache tak jeden wątek Apache rośnie i rośnie z wykorzystania pamięci do całej pamięci spłonął ans serwer pamięci podręcznej. Tylko jeden wątek, który zachowuje się jak - inne wątki Apache było normalne. Grałem z konfiguracji serwera Apache i problem jest rozwiązany. Myślę, że Apache tylko miał kilka wycieków pamięci - jak pamiętam umieścić niższą wartość wniosków, które można trzymać w jednym wątku. Były też inne zmiany. Proponuję, by sprawdzić zużycie pamięci i monitorowanie go przez pewien czas. Również może być pomocne, by sprawdzić średnią ilość pamięci używanej przez jeden wątek Apache, dokonał obliczeń i ustawić odpowiednie wartości wątki max dla Apache.

Jeśli masz jakieś pytania proszę zapytać:)

vBET
18-03-10, 09:21
Hey - I tak było na forum to się przekłada ULTRA FAST ... Więc co się twierdząc, i dlaczego tak zły stosunek do vBET, gdy masz super szybkie usługi tłumaczenia? ...

Proszę rozważyć, co oznacza obciążenie serwera. Zrozumienie jej znaczenie może być bardzo pomocne w zrozumieniu, co dzieje się na serwerze i jak może być związane z wątków, które czekają w kolejce nie dlatego, że nie masz środków, ale czeka na odpowiedź od innego serwera (Google w tym przypadku).

Moim zdaniem masz super szybkie tłumaczenia i nie masz się czym martwić:)

Snake
18-03-10, 12:49
I zostały budowach 10 lat, jestem w pełni świadomy 10x obciążenia nie oznacza 10x zasobów, przestać traktować mnie jak idiotę i łyżka karmienia mnie śmieci. Zimne fakty są z tym mod vs inne mod darmo swój ładunek jest mega. A w godzinach szczytu mojej stronie jest teraz powoli i nie odpowiadać. Tak, strony przetłumaczyć szybko poza szczytem, ale kosztem wolnego serwera w ciągu dnia. Mam czterordzeniowe, rajdy 15k SAS serwera, który jest zoptymalizowany dobrze, to uruchomić 0,50 cały dzień na długo przed tym z dużym ruchem. Jest to vBET kod, który dodaje obciążenia i sprawia, że serwer wolno w godzinach szczytu, to fakt, nie jest wzrostu ruchu, i miały ten sam ruch i boty przed i serwer poradził sobie dobrze, to jest produkt tłumaczenie. Okresie. Pospiesz się i go naprawić, i naprawdę nie chcesz płacić innym £ 300 miesięcznie za aktualizacji serwera tylko do uruchomienia MOD lol.

tavenger5
18-03-10, 16:03
Jak wiele języków masz włączony? Ile postów masz? Czy masz vbseo i sitemap generator zainstalowany? Ile boty trafiają do strony dziennie?

Snake
19-03-10, 00:11
Hi!

32 językach włączone.

100.000 postów.

vbseo i mapa zainstalowana.

mapa strony wtyczki mówi 1000.000 stron indeksowanych dziennie.


Faktem jest, że jeśli i wyłączyć mod i ponownie uruchomić serwer, bot i użytkowników nadal uderzenie mojego serwera tak samo jak wcześniej, te same strony są w dalszym ciągu w indeksie google, a tym samym i dostać ten sam ruch, włączone czy nie.

Jedyną różnicą jest to, że z modem wyłączony boty i wyszukiwarki Google się angielska strona, więc ruch jest identyczna, z tą tylko różnicą, że nie widzą przetłumaczone na stronę, co pozwala uniknąć problemów modyfikacje bazy danych.

To jasne jak słońce dla mnie ten mod został wydany bez odpowiednich badań i wyraźnie właściciel nie jest zainteresowany w rozwiązywaniu problemów.

Fail.

Snake
19-03-10, 00:19
Michael, jesteś w błędzie, obciążenie to nie jest spowodowane przez wzrost natężenia ruchu, jest to spowodowane przez czytanie i pisanie tłumaczenia mysql.

Jeśli zespół vBulletin może odczytywać i zapisywać do mysql z niskim obciążeniu Dlaczego nie można?

Zły kod mojego przyjaciela.

vBET
19-03-10, 02:43
I zostały budowach 10 lat, jestem w pełni świadomy 10x obciążenia nie oznacza 10x zasobów, przestać traktować mnie jak idiotę i łyżka karmienia mnie śmieci. Zimne fakty są z tym mod vs inne mod darmo swój ładunek jest mega. A w godzinach szczytu mojej stronie jest teraz powoli i nie odpowiadać. Tak, strony przetłumaczyć szybko poza szczytem, ale kosztem wolnego serwera w ciągu dnia. Mam czterordzeniowe, rajdy 15k SAS serwera, który jest zoptymalizowany dobrze, to uruchomić 0,50 cały dzień na długo przed tym z dużym ruchem. Jest to vBET kod, który dodaje obciążenia i sprawia, że serwer wolno w godzinach szczytu, to fakt, nie jest wzrostu ruchu, i miały ten sam ruch i boty przed i serwer poradził sobie dobrze, to jest produkt tłumaczenie. Okresie. Pospiesz się i go naprawić, i naprawdę nie chcesz płacić innym £ 300 miesięcznie za aktualizacji serwera tylko do uruchomienia MOD lol.

Rozumiem, że był już zaznajomiony z informacjami o obciążenie serwera, które dałem wam. Należy pamiętać, że nie mam wiedzy na temat zaawansowanych każdego z tysięcy naszych użytkowników i za każdym razem dam dupy pełnej informacji, ponieważ może być pomocne. To nie oznacza, że jestem traktują cię jak idiota - to znaczy, że zależy mi daje informacje, które mogą być przydatne dla Ciebie i oceny stanu serwera. Proszę wskazać mi inne wolne mod co mówisz Chętnie wprowadzić pewne porównanie:) Również w dowolnym momencie mogą swobodnie wybrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Sprawdziłem swoim forum znowu i znowu wydaje się reagować bardzo szybko. Proszę podać mi najlepsze ramy czasowe do możliwości obserwatora, co piszesz o powolny odpowiedzi w peak time.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak ruch zmienić ze względu na vBET - proszę generować raport, który pokaże wszystkie ruch do przetłumaczonych stron - jest to, co uzyskał dzięki vBET.

Masz całkowitą rację, że tłumaczenia potrzebuje dodatkowych środków - nie ma innej drogi i nigdy nie znajdziesz produkt, który będzie tłumaczył swojej stronie bez żadnych kosztów. Jak już wspomniałem większość czasu wymaga oczekiwania na tłumaczenie Google, gdy nie są buforowane, a w tym czasie swoje wątki muszą czekać na odpowiedź, co ma największy wpływ na obciążenie serwera. Można ustawić większy czas cache żyć - to często wymagane tłumaczenia będą już w pamięci podręcznej. Ale nie buforowane tłumaczenia dowolnego produktu będzie musiał czekać na tłumaczenie. Nie ma innej drogi.

Należy pamiętać, że myśli, że muszą być podzielone, aby móc to naprawić.

Jak już napisałem do was, doskonalimy vBET wydajności. A ja już napisałem do was, że mamy gotowe wydajności, które są obecnie na etapie beta w vBET4.x. Dziś wydamy nową wersję vBET4.x z dodatkową poprawę wydajności. A gdy błędy w tych (jeśli jest) zostaną poprawione będziemy poruszać te ulepszenia vBET3.x nie jest konieczne do pchania.

Również nikt nie zmusza Cię do płatnego innego £ 300 miesięcznie za serwer - można tworzyć własne decyzje i masz dużo opcji tutaj. W tym zmniejszenie liczby obsługiwanych języków, a nawet przejście na inny produkt, który wspomniał Pan jest dużo lepiej. W pełni rozumiemy, że rozwiązania, które używasz muszą pasować do Twoich potrzeb i możliwości. Cieszymy się, aby dać naszym klientom coraz lepszych produktów. I mamy świadomość, że w sytuacji, gdy żądanie musi czekać na formularzu odpowiedzi innym serwerze swoje obciążenie serwera będzie większy bez względu na to rozwiązania, których używamy. Chętnie jeśli pobyt z naszego produktu i skonfigurować tak, aby dopasować yo swoje możliwości. I chętnie dają ci do ręki w tej dziedzinie:)

Należy pamiętać, że po prostu dał nowe rozwiązanie do integracji z Sitemap Generator. Jeśli są zintegrowane - zobacz nowe instrukcje integracji tutaj:
To znacznie zwiększa prędkość generacji mapa (na naszym forum ponad 12 razy).

vBET
19-03-10, 02:55
To jasne jak słońce dla mnie ten mod został wydany bez odpowiednich badań i wyraźnie właściciel nie jest zainteresowany w rozwiązywaniu problemów.

Fail.

Jeśli masz wątpliwości co do prawidłowego testowania proponuję sprawdzić historię vBET - był testowany przez setki prawdziwe forum, zanim awansował do płatnej wersji:)

O zajęcie się problemem. Przykro mi. I błędnie założyć, że dając w pierwszej odpowiedzi te informacje, to było jasne, że mamy rozwiązanie tego problemu:

Proszę pamiętać, że mamy już zaplanowane wspieranie innych systemów pamięci podręcznej i nasze algorytmy tłumaczenia są tam optymalne. To znaczy, że właśnie odkrył, jak drastycznie zmniejsza PHP wydajność podczas pracy na dużych ciągów i zmodyfikowaliśmy nasz algorytm. Jest już wydany w vBET 4.2.0 dodatkowe opcje konfiguracyjne. I będziemy poruszać wszystkie usprawnienia także vBET 3.x, która jest nadal obsługiwane:)

...

Nasze opracowanie jest: "Mamy dużo zmienić". I dlatego eksperymentują, zmiana algorytmów, profilowanie i spędzają dużo czasu na szukanie rozwiązań, które wymagają mniej zasobów. Wciąż nie znamy mod, który może być żadnej konkurencji do vBET i są też inne modyfikacje tłumaczenie. Dokonaliśmy wiele zmian algorytmu, który musieliśmy trow dala, bo nie pomaga, w trakcie tego procesu odkryliśmy również wiele usprawnień. Możesz mieć wrażenie, opierając się na problemy z serwerem, ale zastanów się czy masz jakieś lepsze rozwiązanie? Co może dać wskazówkę, która może vBET nie jest złe rozwiązanie, ponieważ działa na tysiącach forów, być może to tylko dążenie do 20 litrów wody na 10 wiadro litrów. Still - mamy wiele do zmiany i wielkie listę TODO w sekcji optymalizacji (około 70% do eksperymentu to pomoże, czy nie):) I masz 100% rację - możemy to zrobić lepiej, my i robimy wszystko czas:) Po prostu czekać, aż nam przenieść wszystkie usprawnienia, które zrobiliśmy w trakcie realizacji vBET4.x:)

Jeśli mogę ci dać kilka wskazówek - proszę sprawdzić w jaki sposób można zoptymalizować vBET: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/general-discussions/243-vbet-performance.html
Szczególnie rozważyć wyłączenie niektórych językach i blokowanie nieodpowiednich stronach przez robots.txt

Czuję się w pełni odpowiedzialny za to nieporozumienie. Jeszcze raz bardzo przepraszam. Proszę nam powiedzieć, w jaki sposób musimy powiedzieć, że jesteśmy poprawy vBET cały czas, i jak możemy was zapewnić, że ponownie vBET3.x będzie miał kolejną poprawę wydajności, aby można stwierdzić, że mamy rozwiązanie tego problemu? Zawsze będziemy z radością poprawy naszego sposobu komunikacji z klientem:)

vBET
19-03-10, 03:02
Michael, jesteś w błędzie, obciążenie to nie jest spowodowane przez wzrost natężenia ruchu, jest to spowodowane przez czytanie i pisanie tłumaczenia mysql.

Jeśli zespół vBulletin może odczytywać i zapisywać do mysql z niskim obciążeniu Dlaczego nie można?

Zły kod mojego przyjaciela.

Jesteś już zauważyć, że mamy zaplanowane wsparcie systemów pamięci podręcznej (plik i istniejących silników). Proszę zastanowić się, jakie są Twoje intencje w tej dyskusji i to idzie w kierunku poprawy stanu serwera tour - jeśli jest jeszcze punktu.

Twoje pytanie zakłada, że obciążenie jest spowodowane przez komunikację z mysql. Czy możesz podać nam źródła tej diagnozy? Chętnie ją studiować:)

sarangan
22-04-10, 09:31
Miałem ten sam problem, serwer przeciążenia. Wreszcie mam wyłączone vBET z mojego forum i wszystko jest normalne teraz. :)

vBET
22-04-10, 14:52
Miałem ten sam problem, serwer przeciążenia. Wreszcie mam wyłączone vBET z mojego forum i wszystko jest normalne teraz. :)

Która wersja jest używany? Prosimy o aktualizację do ostatniej wersji - zrobiliśmy wielki wzrost wydajności. Wielu użytkowników napisał podziękowania za to, widząc wielką różnicę - zwłaszcza w obszarze obciążenia serwera:)

EDITED:
I tylko sprawdzeniu forum i vBET pracuje tam - proszę nie pisać nieprawdziwych oświadczeń o vBET stanie.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vB Enterprise Translator 4.10.1