PDA

Zobacz pełną wersję: Rozwiązany Wiele problemów z instalacją na vbulletin 5



rafail
30-09-15, 00:03
Witam mam pewne problemy z instalacją na vbulletin 5
Zostały przesłane pliki, ustawić mój klucz api google i wszystkie potrzebne ustawienia na admincp

Podczas ja wypróbowany wobec przywozu produktu vbenterprisetranslator.xml ja dostał ten błąd:

[CYTAT]
Import produktów, proszę czekać...

[:]
Ostrzeżenie: require_once(...//vbenterprisetranslator_functions_admin.php): zepsuty wobec otworzyć potok: nie ma takiego pliku lub katalogu w.../includes/adminfunctions_product.php(881): (eval) to kod na linii 2
Błąd krytyczny: require_once(): Nieudane otwarcia wymagany ' / home/forumsrv/public_html/core//vbenterprisetranslator_functions_admin.php' (include_path ='.: / usr/lib/php: / usr/local/lib/php ') w /home/forumsrv/public_html/core/includes/adminfunctions_product.php(881): (eval) to kod na linii 2
[/ QUOTE]

[/ QUOTE]

więc dodałem ten wiersz do mojego "+ core+includes+config.php" do decalre "["Misc'] ['admincpdir']"
[Cytat] $config ['różne'] ['admincpdir'] = 'admincp'; [/ QUOTE]
vBulletin 5.1.9 nie ma tej linii z domyślnego.

Jak ten xml można poprosić o zmiennej, która nie jest obecnie?

W każdym razie po to, że zainstalowany. Poszedł do wszelkie ustawienia i dodatkowy mój klucz api google i wszystkie potrzebne ustawienia.

Po edytowane mój .htaccess i dodane najpierw tej linii (dostarczonych na czy nie upload narzędzia + przekierowanie zasady):
[CYTAT] RewriteEngine On
Opcje FollowSymLinks

RewriteRule ^ /? (af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/archive/index.php/(.*)? $ archive/index.php?/$2 & language = $1 [L QSA]
RewriteRule ^ /? (af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi) / $ index.php?language=$1 [L, QSA]
RewriteRule ^ /? (af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)? $ $2? język = $1 [L, QSA]
[/ QUOTE]


Czy nie pracował w ogóle, wszelkie flagi język wybrany język był jeszcze po angielsku

następnie dodane linie reszta na .htaccess:
[CYTAT] RewriteCond % {QUERY_STRING}! Przekierowano =
RewriteCond % {QUERY_STRING}! =
RewriteCond % {REQUEST_URI}! (admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images|css|js|login|auth|ajax)
RewriteRule ^(.*) $ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1 [L, QSA] [/ QUOTE]

Pracował, po kliknięciu na flagę język zmienił język forum, ale... obraz załączniki nie były wyświetlane i nie może zalogować się na admincp,
Kiedy próbowałem się zalogować na admincp mam ten błąd:
[CYTAT] Nie określono pliku wejściowego. [/ QUOTE]


EDYCJA 2-10-15:

Proszę przeczytać mój ostatni post w tym wątku, aby uzyskać pomógł dla instalacji na vbulletin 5.1.9

Marcin Kalak
30-09-15, 08:10
Hi.
Dziękuję za informacje o pliku config.xml. Poprzednie wersje zawierają linię $config ['różne'] ['admincpdir'] = 'admincp';. Nie wiem, dlaczego został usunięty w najnowszej wersji programu vB.
Twój .htaccess powinna wyglądać następująco:


RewriteEngine On
Options FollowSymLinks

RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/archive/index.php/(.*)?$ archive/index.php?/$2&language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1 [L,QSA]

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On

#In some cases where you have other mod_rewrite rules, you may need to comment out the following line
#and change it to match your folder name. This resets the other mod_rewrite rules for just this directory
#If your site was www.example.com/forum, the setting would be /forum/
#RewriteBase /

# Send css calls directly to the correct file VBV-7807
RewriteRule ^css.php$ core/css.php [NC,L]

# Redirect old install path to core.
RewriteRule ^install/ core/install/ [NC,L]

# Main Redirect
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.(gif|jpg|jpeg|png|css)$
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ index.php?routestring=$1 [L,QSA]

# Because admincp is an actual directory.
RewriteRule ^(admincp/)$ index.php?routestring=$1 [L,QSA]
</IfModule>

<IfModule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE application/atom+xml \
text/javascript \
application/x-javascript \
application/javascript \
application/json \
application/rss+xml \
application/vnd.ms-fontobject \
application/x-font-ttf \
application/xhtml+xml \
application/xml \
font/opentype \
image/svg+xml \
image/x-icon \
text/css \
text/html \
text/plain \
text/x-component \
text/xml
</IfModule>

<IfModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresByType application/x-javascript A1209600
ExpiresByType text/javascript A1209600
ExpiresByType application/javascript A1209600
ExpiresByType text/css A31536000
ExpiresByType image/x-icon A2592000
ExpiresByType image/icon A2592000
ExpiresByType application/x-ico A2592000
ExpiresByType application/ico A2592000
ExpiresByType image/gif A2592000
ExpiresByType image/jpeg A1209600
ExpiresByType image/jpg A1209600
ExpiresByType image/png A1209600
ExpiresByType application/x-shockwave-flash A1209600
ExpiresByType font/ttf A2592000
ExpiresByType font/otf A2592000
ExpiresByType font/x-woff A2592000
ExpiresByType image/svg+xml A2592000
ExpiresByType font/truetype A2592000
ExpiresByType font/opentype A2592000
ExpiresByType application/x-font-woff A2592000
ExpiresByType application/vnd.ms-fontobject A2592000
</IfModule>

<IfModule mod_headers.c>
Header set Connection keep-alive
<filesmatch "\.(ico|flv|gif|swf|eot|woff|otf|ttf|svg)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000, public"
</filesmatch>
<filesmatch "\.(jpg|jpeg|png)$">
Header set Cache-Control "max-age=1209600, public"
</filesmatch>
<filesmatch "\.(eot|woff|otf|ttf|svg)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000, public"
</filesmatch>
# css and js should use private for proxy caching https://developers.google.com/speed/docs/best-practices/caching#LeverageProxyCaching
<filesmatch "\.(css)$">
Header set Cache-Control "max-age=31536000, private"
</filesmatch>
<filesmatch "\.(js)$">
Header set Cache-Control "max-age=1209600, private"
</filesmatch>
</IfModule>

RewriteCond %{QUERY_STRING} !redirected=
RewriteCond %{QUERY_STRING} !do=
RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images|css|js|login|auth|ajax)
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1 [L,QSA]

Podobać się posyłać mi PM szczegóły dostępu do Admin CP i FTP. Proszę sprawdzić ustawienia.

rafail
30-09-15, 11:59
gdy stawiam że htaccess, którego nie mogę się zalogować na admincp, ono mówi "nie ma pliku wejściowego"
wysłał Ci pm z hasła administratora
FTP jest wyłączona i uzyskać dostęp za pośrednictwem cpanel
Jeśli potrzebne to daj znać

rafail
30-09-15, 12:04
wysłał także logowania ftp pm

Marcin Kalak
30-09-15, 15:30
Aby wyłączyć Dodawanie kodu języka do zamocowania na waszym forum:
dodać do AdminCP -> vBET -> tłumaczenie Opcje -> ignorowanie adresów URL:

/filedata/
/fetch
/image.php.
Aby rozwiązać problem z AdminCP, spróbuj wyłączyć serwer ustawienia FastCGI.

rafail
30-09-15, 16:05
nie ma takiej opcji w admincp i fastcgi jest już wyłączony

Marcin Kalak
30-09-15, 17:11
Opcja ta powinna być w AdminCP -> vBET -> tłumaczenie Opcje -> ignorowanie adresów URL. Jesteś pewien, że można wyłączyć FastCGI?

rafail
30-09-15, 18:11
Dodałem adresów URL, dodaje htaccess podałeś i dostał białych znaków i nie może się zalogować do admincp. FastCGI nie jest jeszcze zainstalowany na moim serwerze

Marcin Kalak
30-09-15, 19:51
Czy masz włączony mod_rewrite? W phpinfo jest napisane, że FastCGI jest włączona.

rafail
30-09-15, 21:39
CGI jest włączona, nie FastCGI. Nie zainstalowano jeszcze FastCGi. phpinfor mówi cgi/fastcgi bo to oznacza jeden lub innych.
Próbowałem za pomocą DSO, otwiera cpanel, ale otrzymuję komunikat o błędzie na stronie głównej: Ostrzeżenie: nie można modyfikować informacje nagłówka - nagłówki już wysłane w.../includes/vbenterprisetranslator_functions.php na linii 223
również kiedy zwrócił się do dso i dodał treść htaccess mam białe znaki na forum (na domyślny język angielski)
Dodałem 3 linie na ignorowanie adresów URL.

Więc znów zwrócił się do CGI (nie FASTCGI) i usunięte linie htaccess, forum możesz pracować.
Nie można zastąpić tej sytuacji, jest jakiś sposób, to działa, czy nie? czy nawet próbowałem go na vbulletin 5.1.9? Potrzebuję pomocy tutaj, i pod warunkiem że z ftp i admincp poświadczenia co jeszcze należy zrobić, aby dostać pracę?

Marcin Kalak
01-10-15, 18:44
Tak my testowany vBET na vB 5.1.9. Podejrzewam, że jest to problem z konfiguracją serwera. Prosimy spróbować ponownie za pomocą DSO. Jeśli po zakończeniu .htaccess widać białe strony spróbuj wyłączyć tłumaczenie, które dostawców w AdminCP -> vBET -> tłumaczenie dostawców dostępności. Czy masz włączony mod_rewrite?

rafail
02-10-15, 07:08
Na dostawców Tłumacz tylko google był aktywny od początku.
mod_rewrite jest instalowany domyślnie przez apache
DSO z wyjątkiem białych znaków, daje mi błąd Ostrzeżenie: nie można modyfikować informacje nagłówka - nagłówki już wysłane w.../includes/vbenterprisetranslator_functions.php na linii 223

Marcin Kalak
02-10-15, 07:13
Sprawdzili swoje DSO po moim ostatnim postem? Poprawiłem trochę jeden plik vBET i chciałbym zobaczyć, czy zadziała DSO. To ostrzeżenie i białe strony są znane problemy, których rozwiązanie koła powinno być łatwiej.

rafail
02-10-15, 11:06
PRACOWAŁ.

jedno pytanie, może zostawić linie, które przesłał mi na ignorowanie adresów URL?
również Kiedy mogę wybrać język kodowania musi być ustawiona w przeglądarce na unicode aby wyświetlić odpowiednie znaki. Czy istnieje sposób aby wyświetlić tłumaczony język bez potrzeby, aby wybrać kodowanie w przeglądarce?

Marcin Kalak
02-10-15, 11:31
Nie należy usuwać ignorować URL. Pozwala to na twój załączników nie można przeanalizować. Jeśli widzisz biały strony nie zmienisz konfiguracji serwera, białe strony zazwyczaj oznacza problemy z połączeniem do dostawcy tłumaczenia.
Już patrzeć i badania problemów kodowania znaków.

rafail
02-10-15, 11:34
Również na przetłumaczonych stron nie są wyświetlane attachemnts obrazu. Proszę sprawdzić, czy też

rafail
02-10-15, 13:15
Uległy zmianie języków i zwroty > Menedżer języka > Edytuj ustawienia i edytowane "Zestaw znaków HTML" do "UTF-8" i kodowanie problem rozwiązany.
Jedynym problemem teraz jest, że załączniki nie są wyświetlane na przetłumaczonych stron

Marcin Kalak
02-10-15, 13:30
Czy można pokazać taki link gdzie załączniki są wyświetlane na stronie nie przetłumaczone, i gdzie one nie pojawiają się na stronie przetłumaczone?

rafail
02-10-15, 17:22
Poprawiłem załączniki wykonując naprawy na zajęcia tabel (admincp > naprawy/optymalizacja tabel)

Mój wniosek (dla wszystkich użytkowników vb5, które chce zainstalować ten plugin na ich forum):

Ten dodatek miał kilka problemów z instalacją, które zostały ustalone przy pomocy "Marcin stoją" (Dziękujemy)

Aby zainstalować go na Vbulletin 5.1.9 trzeba edytować "/ core/includes/config.php" dodając wiersz na końcu to:

$ Config ['Misc'] ['admincpdir'] = 'admincp ";

Procesor PHP musi być "DSO", nie "CGI". Więc jeśli masz "cgi" musisz chage go do "DSO" na serwerze. Na WHM cpanel mogą być zmieniane przez zamiar "usługa konfiguracji > Konfiguracja PHP reklama SUExec" i wybierz tam "PHP 5 obsługi" do "DSO"

. Htaccess powinien mieć na początku te linie:

RewriteEngine On
Opcje FollowSymLinks

RewriteRule archiwum / index.php? / $ 2 & language = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule index.php? language = $ 1 [L, QSA]
RewriteRule 2 dolary? Language = $ 1 [L, QSA]


I na koniec to linie:

RewriteCond% {QUERY_STRING}! Przekierowany =
RewriteCond % {QUERY_STRING}! =
RewriteCond % {REQUEST_URI}! (core|admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images|css|js|login|auth|ajax)
RewriteRule ^(.*) $ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1 [L, QSA]

Należy dodać dodać do "AdminCP -> vBET -> tłumaczenie Opcje -> Ignoruj URLs":

/Filedata/
/Fetch
/Image.php

I przejdź do "Admincp > języki i zwroty > Menedżer języka > Edytuj ustawienia" i edytować "HTML zestaw znaków" do "UTF-8"


I Tłumacz Vbet plugin zadziała na Vbulletin 5.1.9
Edycja 27-12-15: po trochę lepiej sprawdza, znalazłem wiele problemów, nawet nie przetłumaczone strony i wielu błędów db...

Marcin Kalak
02-10-15, 19:16
Cieszę się, że ci pomogłem. W następnym wydaniu vBET nie będzie trzeba zmienić plik konfiguracyjny.

rafail
02-10-15, 19:47
RewriteCond % {REQUEST_URI} należy dodać jeszcze jedno Marcin, na htaccess "|core"
tak to powinno wyglądać tak:

RewriteCond % {REQUEST_URI}! (admincp|modcpclientscript|cpstyles|images|css|js|login|auth|ajax|core) (edytowane mój poradnik powyżej)
avatary jeszcze nie będą wyświetlane (odmowa dostępu)

Dzięki

Marcin Kalak
02-10-15, 20:00
Dziękuję bardzo za informacje.

rafail
27-12-15, 14:45
Tylko do informujemy, że po takich zmian forum wykonywał bardzo zły, niektóre strony pracował dobrze, jak powiedziałem, ale zauważyłem, że wielu db błędy i problemy na tłumaczenia. Wiele stron nie zostały jeszcze przetłumaczone. Tak więc usunąłem vbet (bardzo trudne do zrobienia, ponieważ miał wielu entried na bazie danych).

Oczekiwanie na aktualizację, która będzie pełna praca na vb 5.1.9 i nie powodują takich problemów.

Marcin Kalak
28-12-15, 11:22
Bieżącej wersji vBET powinny działać dla vB 5.1.9. Nie tłumaczenie strony może być przyczyną wyczerpania limitów tłumaczenia. W powyższych konfiguracja testowałem vBET dla vB 5.1.9. Jeśli masz jeszcze jakieś problemy proszę Załóż nowy temat.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations delivered by vBET 4.10.1