PDA

Zobacz pełną wersję: Rozwiązany Zakupione, ale nie klucz licencji i nie pomocy z vBET - bardzo zadowolony



evankreiner
24-04-12, 15:46
Hi I ostatnio zakupione vBET klienta forum, ale otrzymane nie klucz licencyjny w każdej wiadomości e-mail. Skontaktować się z obsługi (contact[at]vbenterprisetranslator[dot]com) i otrzymali nie pomoc w tej sprawie. Mogę skontaktować je trzykrotnie, a nikt nie ma odpowiedzi. Istnieje również nie telefonu # w tej witrynie.

Jest to produkt, produkt miejsce do spania lub coś? Jak I nie można osiągnąć wsparcie, nie ma żadnego numeru telefonu i noone mnie ponownie kontaktowania? Jak mogę nie był podany klucz licencji? Ten produkt jest bezużyteczny na moje forum bez niego.

Jeśli noone chce skontaktuj się ze mną o tym, kto powinien I skarżyć się? Better Business Bureau? Już nigdy nie został uruchomiony na te problemy przed więc jestem utracone. Bardzo niezadowolonych jakby.

r.dziadusz
24-04-12, 22:39
Cześć
Należy pamiętać, że wszystkie vBET wsparcia odbywa się na naszym Forum. Jesteśmy głęboko Przepraszam, że nie jesteś zadowolony z naszej pomocy technicznej. Robimy wszystko, co wsparcia w naszych maile becouse vBET może być accidentaly oznakowane jako spam. Swój pierwszy post rozwiązywania problemów, jest więc teraz na robimy nasze najlepsze rozwiązania problemu.

Widzę, że mamy swój klucz licencji. Należy znaleźć klucz licencji w korespondencji, który powinien otrzymać po zakupie naszych produktów.
Teraz będzie sprawdzić dlaczego użytkownik nie otrzyma on

r.dziadusz
24-04-12, 23:08
Może użytkownik proszę sprawdzić poza tym http://www.vbenterprisetranslator.com/downloads.php w pierwszej kolumnie o nazwie
Licencja Key / URL - wcześniej nazwaną licencji # / URL - firma uległa zmianie nazw, aby wyszukiwanie klucza licencyjnego łatwiejsze, po blogu, który po raz pierwszy tego rodzaju problemu:)

Przepraszamy, że już napotykanych tej niedogodności.

Proszę dać nam znać, jeśli jesteś w stanie znaleźć go:)

evankreiner
17-05-12, 16:07
Hi Dziękujemy za odpowiedzi. I miał oddanego przez krótki czas ponieważ nikt nie było odpowiadanie na jedną z moich e-maili i był to dlaczego była rozstroju. Do kontaktu za pośrednictwem poczty e-mail dla każdej pomocy i wysłał kilka wiadomości przed księgowaniem na forum.

Co to jest zwykle opóźnienia dla wiadomości uzyskać zaksięgowane na forum? I sprawdzone na kilka dni po wysłaniu tego stanowiska i go nie są księgowane na forum, tak byłem give up i pliku zażalenia na produkt, ale Dziękujemy za pobieranie wstecz do mnie! Będzie tylko wysłać pytania na forum teraz.

r.dziadusz
24-05-12, 23:52
Hi jego często następnego dnia, ale mamy są tylko ludzi i można przegapić coś:(bardzo przykro, w tym.

evankreiner
18-06-12, 19:55
Hi - tutaj witryny została w dół i Włącz lub bardzo powolne za kilka tygodni, więc został trudno odpowiedzieć.

Problem został rozwiązany i wszystko jest Instalator-, ale mam nowych zagadnień, które będzie utworzyć ogłoszenie o teraz. Dziękujemy!

m_jankowski
18-06-12, 21:17
Hi,
Pracujemy nad problem w sieci innego wątku.
O awaria serwera, przeczytaj ten wątek: http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet-announcements/3110-vbet-server-updates.html

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations delivered by vBET 4.10.1