PDA

Zobacz pełną wersję: Czy to możliwe?



Manual
30-09-11, 00:05
Hi!

Mam kilka pytań przed sprzedażą ... Mam vBulletin 4.0.8 forum ... i jestem ciekawy kupić vBET ...

1. Tłumaczenie z Google Translate API v1 Microsoft Translate API?

Moje forum są w języku chorwackim (bardzo podobny do serbskiego lub język bośniacki).
Google Translate obsługuje chorwacki, serbski i bośniacki językach, ale Microsoft Translate API nie obsługuje tego językach ... : (

Mogę przetłumaczyć moje forum z Google Translate API v1 z języka chorwackiego na język angielski ... a następnie przetłumaczyć moją forum z angielskiego na wszystkich pozostałych Microsoft Translate API obsługiwanych języków?

2. Jeśli nie jest to możliwe ... Czy mogę zrobić to ręcznie z baz danych MySQL ... tłumaczyć tabeli DB danych z angielskiego na inne języki z MS Translate API ... Czy jest to możliwe z vBET?

Lub ... z inny skrypt ... lub ... w inny sposób to zrobić?

3. Google Translate API v2 jest bardzo drogie usługi dla mnie (i zapewne dla wszystkich tych, którzy mają średnich i dużych forum) .. GT_API_v2 ... 1 znaków M = 20 dolarów ... ?!?!? ... : Eek:

Mam w VB4 DataBase ... tylko w tabeli "post" ... w "pagetext" ... CHAR_LENGHT ... 330 znaków M ...

SELECT SUM (CHAR_LENGTH (pagetext))
Z postu

W innych tabel DB ... jak stół "wątku" ... tytuł ... słowa kluczowe ... tabeli "tag" ... tabeli "zwrot" ... inne wtyczki czas ...

Powiedzmy, że moje forum jest w sumie 500 mln znaków ... Google Translate API v2 ... tłumaczyć moje forum tylko do jednego innego języka ... To mnie będzie kosztować ... (1 M = $ 20) ... 500 M = 10,000 dolarów dolarów

Jeśli przetłumaczyć moją forum do TOP 20 językach ... To mnie będzie kosztować ... 20 x 500 M = 200,000 dolarów dolarów

Kto zapłaci tyle pieniędzy za to? ... Wiem, że ... I NIE BĘDZIE!


Conclussion: Google musi się zmienić to ... 1 znaków M = max 1 dolar dolar

Może się mylę?


4. Czy można tłumaczyć tylko niektóre fora ... nie wszystkie forum i wszystkich forach?


Dzięki odpowiedzi,

Ręczny

vBET
01-10-11, 00:06
Hi.

1. W vBET można skonfigurować dostawcę, który tłumaczenie, którego chcesz użyć dla każdej pary język tłumaczenia. Jeszcze vBET nie obsługuje podwójnego tłumaczenia w tym czasie. Tak więc, jeśli dostawca tłumaczenie nie obsługuje danego języka nie będziecie w stanie używać go do tłumaczenia z lub na ten język.

2. Nie teraz. vBET nie zmiany danych vBulletin. Stosujemy własne cache i to wszystko. vBET udostępnia narzędzia - takie jak dodawanie BBCode do wiadomości już istniejących. Ale nie mamy narzędzie, które zmieni dane i takie narzędzie byłoby potencjalnie niebezpieczne, bo stracisz oryginalnej treści.

3. 1M znaków oznacza 1 000 000 znaków. Należy pamiętać, że Google API v1 jest nadal otwarta, ale włożyli restrykcyjne limity, który kończy się bardzo szybko teraz. Również vBET obsługuje API Tłumaczenie Microsoft, która jest nadal wolne i mają też pewne ograniczenia. Jeśli znasz jakieś inne darmowe API, które Regulamin nie uniemożliwi jego wykorzystania w vBET proszę punkt to, a my chętnie dodać ich obsługę.

Należy pamiętać, że nie masz, aby włączyć wszystkich obsługiwanych języków. vBET pozwala skonfigurować języki, powinien być aktywny.

Należy pamiętać, że należy udać się z zawarciem w inne miejsce - do Google. Jesteśmy w pełni zgadzają, że byłoby lepiej, gdyby tłumaczenie Google będzie tańsza, a nawet lepiej, jeśli będzie jeszcze wolne. Wciąż nie jest do nas i nic nie możemy zrobić z nim. Prosimy o przesyłanie wniosków do Google - mamy nadzieję, że uznają to.

4. vBET pozwala na określenie stron, które powinny być ignorowane przez silnik tłumaczenia. Można określić, w drodze złożenia część URL - każdy UURL, który zawiera dany tekst zostanie zignorowany przez vBET.

Jeśli masz więcej pytań - proszę zapytać. Zdajemy sobie sprawę, że w tym momencie zakupu vBET nie jest tak łatwa decyzja, jak to było przed Google zarabiać.

Manual
01-10-11, 00:36
Tak ... Masz rację ... Pójdę do Google, aby umieścić ten conclussion ... ale Google cele nie jest forum ... tylko małych i średnich stron www i CMS blogi ...

Wiem, co zrobię ... najpierw ... przetłumaczenie forum 50 + języków ... do 01 grudnia 2011 ...

... sekund ... ręcznie z MySQL i kilka innych narzędzi ... przetłumaczyć wszystkie moje forum na angielski ... i przejść do MS Tłumacz API ... przełożyć do innych 35 językach ...

My członków z Chorwacji, Serbii i Bośni ... mogą nadal korzystać z Google Tłumacz (usługa bezpłatna) ... JavaScript na górze forum ... tłumaczenia z angielskiego na forum językach EXYU ...

Pytanie ...

5. Jak Google przetłumaczyć moją forum ... vBET wysłać słowa do google ... i otrzymywania przetłumaczonych słów i pamięci podręcznej ... czy jak?

6. Jak długo to trwa Google przetłumaczyć całe forum na 53 języków ... jeden miesiąc ... dwa miesiące ... ?

Ile słów (lub znaki) Google Translate API v1 przetłumaczyć dziennie?

vBET
01-10-11, 10:41
Proszę nota, że tłumaczenie przez Google darmowe tłumacz usługi na górze forum przez JavaScript Nie będą rezultaty, które będą indeksowane. Jedynym sposobem dla użytkowników, aby te będą już wiedzieć swoim forum zrozumieć choć trochę z treści, które są w języku obcym dla nich, a następnie kliknij, aby przetłumaczyć. To jest sprawa z tym rozwiązaniem - ludzie muszą zrozumieć, już trochę to, co widzą motywować ich do kliknięcia tłumaczenie. Nie znajdą jej tłumaczenia w wyszukiwarkach. Tak na koniec - ludzie, którzy są zainteresowani i będą szukać swój temat w języku obcym nie znajdziesz swoim forum. Dlatego vBET został stworzony - to zmienić i zapewnić przetłumaczone treści do tych, co szukają tematu.

Należy pamiętać, że vBET pozwala korzystać z kilku API tłumaczenie w tym samym czasie. Jak napisałem wcześniej można skonfigurować dla każdej pary języków, które dostawca usług powinien przetłumaczyć. Więc nawet jeśli chcesz używać Google v1, dopóki nie zostanie zamknięty nadal zaleca się stosowanie go razem z Microsoft Tłumaczenie API - w celu uniknięcia, aby szybko dotrzeć do granic.

5. No właśnie. Kiedy jest buforowane vBET korzysta z pamięci podręcznej.

6. Nie mam pojęcia. To zależy od ruchu forum. Szybsze ludzi / robotów będzie udać się do tłumaczonej strony, szybciej będzie buforowane. Ale nie używają własnej roboty, że - nie jest dozwolone. Musisz także dodać, granice, które wydaje się być krótsza i zwarte - Google v1 przygotowuje się do zamknięcia.

Także nie mam pojęcia. Jak napisaliśmy wydaje się, że limity są bardziej restrykcyjne, kiedy jesteśmy bliżej do czasu zamknięcia. Proszę spojrzeć w Google zasobów tej odpowiedzi. Nie chcemy, aby ktoś w błąd, dając jakieś stare informacje.

Manual
01-10-11, 23:14
Należy pamiętać, że vBET pozwala korzystać z kilku API tłumaczenie w tym samym czasie. Jak napisałem wcześniej można skonfigurować dla każdej pary języków, które dostawca usług powinien przetłumaczyć. Więc nawet jeśli chcesz używać Google v1, dopóki nie zostanie zamknięty nadal zaleca się stosowanie go razem z Microsoft Tłumaczenie API - w celu uniknięcia, aby szybko dotrzeć do granic.


Cieszę się, słysząc, że opcja ... parę języków ...

Jeśli dobrze rozumiem ... I prosimy o potwierdzenie następujących rozwiązań:

W opcji vBET sterowania panelu administracyjnego można zrobić tak:

1a) tłumaczenie z Google Translate API v1 ... z chorwacki język na angielski ...

1b) tłumaczyć z Microsoft Translate API ... z języka angielskiego na wszystkich innych 35 + językach

Czy lepiej ... ponieważ Google dostępna tylko przez dwa miesiące .... Powyższe rozwiązanie ... lub w dół to rozwiązanie?

2a) tłumaczenie z Google Translate API v1 ... z języka chorwackiego do (6 języków) angielski, hiszpański, włoski, niemiecki, polski i francuski

2b) tłumaczyć z Microsoft API Tłumacz z języka angielskiego na 5 języków ... Hiszpański w 5 językach ... Włoski / niemiecki / polski / francuski w 5 językach ...


Mam vBSEO 3.6.0 i vBSEO Sitemap Generator ... Czy przyspieszenie tłumaczenia, czy nie?

Mam więcej niż Google Boty codziennie Bing / MSN Boty ... i myślę, że jest inne rozwiązanie lepsze niż pierwsze .... lub nie może ... co myślisz ... może pierwsze rozwiązanie jest lepsze, ponieważ Google zatrzymać API v1 bardzo szybko?

Dzięki za sugestie.

vBET
02-10-11, 22:07
Należy pamiętać, że w Admin CP masz opcje Google, aby określić, która wersja, której chcesz użyć v1 lub v2. Masz również opcja, która pozwala określić, czy chcesz korzystać tylko Google lub innych dostawców zbyt. Kiedy jest ustawiony na korzystanie z innych dostawców, wtedy domyślnie, kiedy jest możliwe, to Microsoft jest używany. Jeszcze możesz zmienić to i dostawcy tłumaczenie zestaw dla każdej pary językowej - ta konfiguracja odbywa się w pliki konfiguracyjne nie w Admin CP. Jest 53x53 kombinacji tak zbyt wiele do Admin CP, ale prosta - dla każdego języka, mają oddzielne tabeli w osobnym pliku konfiguracji, w której można ustawić mapping - na przykład masz osobny plik do mapowania z Polską i nie ma stołu, gdzie klawisze są " do "Kody języka i wartości są nazwy dostawców. W ten sposób można skonfigurować dostawcę tłumaczenie dla każdej pary językowej. Tak więc nie wszystko jest przez Admin CP, ale łatwy w konfiguracji.

1a) i 1b) myślę, których nie rozumiesz - nie można ustawić przepływ tłumaczenia. czy vBET nie obsługuje podwójnego tłumaczeń. Tylko jedno tłumaczenie na żądanie. Z języka komunikat żądania języka. Tłumaczenia nie może mieć w środku. Tak tak można ustawić Google do tłumaczenia z języka chorwackiego na angielski. I tak można ustawić do tłumaczenia z języka angielskiego na inne obsługiwane przez firmę Microsoft przez firmę Microsoft (wystarczy zaznaczyć opcję 1 to - pozwala na używanie innych dostawców). Nadal będzie czy podwójne tłumaczenia. Wiadomości, które są napisane w języku angielskim będą tłumaczone przez firmę Microsoft. Wiadomości, które są zapisane w chorwackim zostanie przetłumaczony przez Google (do wszystkich języków, które włączona, ponieważ Microsoft czy nie obsługuje chorwacki.

2a) i 2b) i naprawdę nie rozumiem, jak te dwie opcje wykluczają. Masz forum w Chorwacji? - Następnie należy użyć Google. Masz swoje forum w języku angielskim - można użyć, który z nich chcesz Microsoft czy Google. Jeśli masz forum w 2 językach - wtedy musisz wybrać w jakim języku jest domyślnie wiadomości znak w innym języku (mamy robota do tego - jest w fazie beta i teraz będzie wkrótce) a następnie trzeba będzie używać Google dla Chorwacji i możesz użyć Microsoft do końca. Ale wszystkie wiadomości, które Wyroby napisane w chorwacki będą tłumaczone przez Google w zleconego tłumaczenia - Microsoft nie obsługuje tego języka.

Jeśli masz mapy witryny i będzie on integrować z vBET, następnie można się spodziewać że buty będzie szybciej przejdź do przetłumaczonych stron. Nadal, jeśli masz bardzo duży ruch i partii zawartości, następnie należy pamiętać o ograniczeniach na wolna interfejsów API. Najprawdopodobniej dojedziecie go bardzo szybko. Booth Google v1 i Microsoft mają dziennych limitów. W Google v2 można ustawić dowolną ponieważ za niego zapłacić i limity są tylko po to, aby kontrolować swoje własne koszty. Tak może być się włączyć najpierw tylko 2 języki - domyślny + one inne. I następnie po pamięci podręcznej wypełnia dodawać pojedynczo nowych języków. Jeśli masz rzeczywiście ogromny ruch i partii zawartości by następnie przełożyć je jest możliwe będzie osiągniesz swoje limity szybkie, nawet z tylko 2 języki włączone. Nie jest nam - Google było więcej, przyjazny przed. Teraz one po prostu Wytnij v1 i umieszcza limity... Ale to coś, co można sprawdzić żywe lub dokonać niektóre obliczenia i założenia dotyczące codziennego ruchu nowych przetłumaczonych stron (po pierwsze tłumaczenie już masz go w pamięci podręcznej).

Manual
03-10-11, 00:01
Myślę, że ... produkt nie jest dla mnie ... ponieważ moje forum jest w chorwacki język ... i mogę użyć tylko Google ...

I nie płacą za Google Translate API tłumaczenia v2 ...

Jeśli mogę zainstalować ten produkt teraz ... I mogą być używane do 01 grudnia 2011 ... , a następnie odinstalować ... tylko mam niewiele więcej odwiedzających i członków ...


Jak mogę przetłumaczyć na forum ... nowych postów od chorwacki na inne języki ... po Google wyłączyć wolne tranlsation GT API v1?

Odpowiedź = żaden sposób nie

Simon Lloyd
03-10-11, 00:56
Jeśli forum jest małe, wówczas będziesz mógł korzystać z płatnej wersji Googles API, mam zainstalowany i możesz ustawić limity w konsoli api google za ile znaków na dobę mogą być tłumaczone, a także ile znaków persecond / za użytkownik (ów czyli liczbę znaków na sekundę na połączenia tłumaczenie), ma wszystkie monitorowania trzeba też tak można zobaczyć, jak wiele charatcers używasz i kiedy. Więc można ustawić limit wydatków i monitorowanie, jak to działa, jeśli jesteś zainteresowany tylko w kilku językach przetłumaczone następnie nie będziesz musiał ustawić limit wydatków zbyt wysokie, i obecnie dostać areound 200.000 odwiedzin miesięcznie, teraz i ' już ograniczone moje wydać do 100.000 znaków dziennie i jestem suporting 32 językach, więc ów 2 dolary dziennie, będę monitorować, które języki są wezwani na moim forum (widać to w google statystyki dla API), a następnie kolei więcej języków się, że nie są wezwał do, może mam wyrazić moje dzienne wydatki ze względu na ilość odwiedzin i dostać, ale można chyba zmniejszyć twoje dalej.

I pamiętaj, microsoft dodawania nowych języków along the way, it's all good:)

vBET
03-10-11, 13:48
Odpowiedź = przy użyciu innych API

Istnieje sposób, który jest już obsługiwane w vBET - jest Google v2. Tak jest sposób - nie każdy ma zapłacić, ale sposób istnieje. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie chcesz używać zapłaconej API.

Również Proszę zwróć uwagę, że możemy wyszukiwania dla innych tłumaczenie API - tak jest, możesz wiedzieć, niektóre następnie pozwól nam Uwaga. Jest to OK dla ich warunków korzystania z usługi chętnie dodamy obsługę innych interfejsów API do vBET:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations made by vBET Translator 4.10.1