PDA

Zobacz pełną wersję: vBGallery problemy z integracją.



Taurus
10-07-11, 12:38
I następnie opcje integracji tutaj:



To jest mój niestandardowych reguł przepisywania:


'gallery/index\.php$' => 'gallery/'
'browseimages\.php\?do=favorites$' => 'favorites.html'
'browseimages\.php\?do=subscriptions$' => 'subscriptions.html'
'browseimages\.php\?do=member&imageuser=(\d+)$' => 'imageuser-$1.html'
'browseimages\.php\?c=(\d+)$' => 'browse-$1.html'
'browseimages\.php\?c=(\d+)&page=(\d+)$' => 'browse-$1-$2.html'
'browseimages\.php\?c=(\d+)&userid=$' => 'browse-$1-albums.html'
'browseimages\.php\?c=(\d+)&userid=(\d+)$' => 'browse-$1-user$2.html'
'browseimages\.php\?c=(\d+)&u=(\d+)$' => 'browse-$1-user$2.html'
'browseimages\.php\?do=popimages$' => 'top.html'
'browseimages\.php\?do=popimages&orderby=views' => 'topviews.html'
'browseimages\.php\?do=popimages&orderby=rating' => 'toprated.html'
'browseimages\.php\?do=popimages&orderby=posts' => 'toppost.html'
'showimage\.php\?i=(\d+)&noignore=0&postid=(\d+)$' => 'image-$1-$2.html'
'showimage\.php\?i=(\d+)&original=1.*$' => 'image-$1big.html'
'showimage\.php\?i=(\d+).*$' => 'image-$1.html'

Wszystko działa świetnie w języku domyślnym.

Dodałem integrację z moich głównych htaccess.:


# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^windows8theme\.org$
RewriteRule ^(.*)$ http://windows8theme.org/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/gallery/(.*)?$ /gallery/$2?language=$1 [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule $ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]
RewriteRule ^((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbseo.php [L,QSA]

# MONTH
<FilesMatch "\.(flv|gif|jpg|jpeg|png|ico|swf)$">
Header set Cache-Control "max-age=2592000"
</FilesMatch>

# WEEK
<FilesMatch "\.(js|css|pdf|txt)$">
Header set Cache-Control "max-age=604800"
</FilesMatch>

# DAY
<FilesMatch "\.(html|htm)$">
Header set Cache-Control "max-age=43200"
</FilesMatch>

A to dla mojej htaccess w moim katalogu galerii.:


RewriteEngine On

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbseourl=
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*)$ /vbseo.php?vbseourl=$1&vbseorelpath=./gallery/&%{QUERY_STRING} [QSA]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/
RewriteRule ^(.*\.php)$ /vbseo.php?vbseourl=$1&vbseorelpath=./gallery/&%{QUERY_STRING} [QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !redirected=
RewriteCond %{QUERY_STRING} language=
RewriteRule ^(.*)$ vbenterprisetranslator_front_controller.php?redirected=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]

Jednak, gdy próbuję tłumaczyć każdej strony we wnętrzu galerii, mam to w mojej przeglądarce:

http://windows8theme.org/imagehosting/14e198efc98fbe.png

Proszę o pomoc. Dzięki.

Taurus
10-07-11, 12:46
Kiedy jestem na stronie obrazu w vBGallery, i kliknij flagę, aby zmienić język, mam to:

Warning: include (/ home / windows / public_html / galeria / / vbseo.php) [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.include)]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku lub katalogu in / home / / windows public_html / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

Warning: include () [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.include)]: Failed opening '/ home / windows / public_html / galeria / / vbseo.php' for inclusion (include_path = ":. / usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / / windows public_html / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

vBET
11-07-11, 12:43
Wygląda na to, niektóre zasady są łamane. Widzę podwójne / w ścieżkę do pliku, plik jest również vbseo.php spojrzał w katalogu galerii, co jest oczywiście błędne.

To dlatego, że miesza się normalnie. Reguł htaccess z wewnętrznymi zasadami vbseo. I wewnątrz folderu galerii reguł nie są względne (jak zwykle), ale bezwzględny.

Tak więc możliwe rozwiązania:
1. Zamknij przekierowania vbseo a wszystko to w htaccess -. Będzie to lepsze dla wydajności i jest to sprawdzone sposób na integrację vBET z mod o swój katalog.
2. Edytuj front kontrolera vBET.

Dla 2 rozwiązania proszę (nie testowane):
1. Otwórz plik / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php
2. Wymień każdego dirname (__FILE__) (są 2 osób) z VBET_FORUMDIR

Proszę dać nam swoją opinię.

Taurus
11-07-11, 13:00
Próbowałem to drugie rozwiązanie, ale mi to:


Warning: include (/ home / windows / index.php) [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.include)]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in / home / windows / public_html / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

Warning: include () [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.include)]: Failed opening '/ home / windows / index.php' for inclusion (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / / windows public_html / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

vBET
11-07-11, 14:13
Po wymianie SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH do błędnych wartości w kontrolerze frontowym. Proszę ustawić go odpowiednio. To jest pierwsza linia frontu kod kontrolera:

define('VBET_FORUMDIR', 'SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH');
Można znaleźć odpowiednią wartość za pomocą actualdirectory.php skrypt z katalogu tools. Wszystkie informacje znajdują się w instrukcji pod linkiem dałeś w pierwszym poście.

Taurus
11-07-11, 14:20
Po wymianie SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH do błędnych wartości w kontrolerze frontowym. Proszę ustawić go odpowiednio. To jest pierwsza linia frontu kod kontrolera:

define('VBET_FORUMDIR', 'SET_HERE_FULL_FORUM_DIRECTORY_PATH');Można znaleźć odpowiednią wartość za pomocą actualdirectory.php skrypt z katalogu tools. Wszystkie informacje znajdują się w instrukcji pod linkiem dałeś w pierwszym poście.

To, co otrzymuje brzmienie:

/ Home / windows / public_html

dokładnie tak, jak mam to z actualdirectory.php

Lub należy do katalogu galerii?

Taurus
11-07-11, 14:28
Kiedy go zmienić na:

/ Home / windows / public_html / galeria

Potem się to:


Warning: require_once (/ home / windows / public_html / galeria / includes / vbenterprisetranslator_functions.php) [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.require-once)]: failed to open stream : Nie ma takiego pliku ani katalogu in / home / / windows public_html / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 29

Fatal error: require_once () [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.require)]: Failed opening required '/ home / windows / public_html / galeria / includes / vbenterprisetranslator_functions.php' (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / / windows public_html / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 29

vBET
12-07-11, 15:42
To, co otrzymuje brzmienie:

/ Home / windows / public_html

dokładnie tak, jak mam to z actualdirectory.php

Lub należy do katalogu galerii?

Więc jest to właściwe wartości - tak jak mówi instrukcja - wartość z actualdirectory.php - nic więcej.

Nie rozumiem, dlaczego błędy mówi, że index.php to wyglądało w / home / windows nie w / home / windows / public_html
Jeśli wprowadzono zmiany, jak opisano to powinno być spojrzał w / home / / windows public_html - proszę mnie PM szczegóły dostęp do FTP - będzie sprawdzić, co dokładnie masz na pliki teraz.

Taurus
12-07-11, 16:03
Szczegóły PM'd. Dzięki.

vBET
12-07-11, 16:04
Dzięki dostępu. Pierwszą rzeczą, jaką widziałem jest źle - można przypuszczać, aby zastąpić dirname (__FILE__) do VBET_FORUMDIR jak było to opisane w jednym z moich poprzednich postów. Ale zamiast tego zastąpił go do dirname (VBET_FORUMDIR). Proszę to poprawić i sprawdzić czy to działa.

. Także jak widzę swoje zasady w galerii htaccess są / vbseo.php - jak napisałem przed zazwyczaj zasady w katalogu są względne a nie bezwzględne. To również może być problem, bo vBET już dodaje do ścieżki '/'. Więc jeśli po usunięciu, to nadal nie działa to spróbuj zastąpić (w 2 miejscach):

.'/'.$_GET['redirected']
do:

.$_GET['redirected']
Ale to tylko jeśli będzie to konieczne - więc jeśli doube / / będzie źle dla Twojego systemu. Więc to zrobić, jeśli pojawi się błędy, takie jak:

Warning: include(/home/windows/public_html//vbseo.php) ...

Proszę powiedzieć czy pomógł.

Taurus
12-07-11, 16:21
Przed przystąpieniem do drugiej opcji, mam to teraz:

Warning: include (dirnameVBET_FORUMDIR / index.php) [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.include)]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in / home / / windows public_html / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

Warning: include (dirnameVBET_FORUMDIR / index.php) [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.include)]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in / home / / windows public_html / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

Warning: include () [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.include)]: Failed opening 'dirnameVBET_FORUMDIR / index.php' for inclusion (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / / windows public_html / galeria / vbenterprisetranslator_front_controller.php on line 35

Taurus
12-07-11, 16:28
OK ... bla ... przepraszam .... źle ponownie. I teraz zastąpione dirname (__FILE__) do VBET_FORUMDIR, ale teraz mam to:

Warning: require (. / Includes / class_bootstrap.php) [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.require)]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in / home / windows / public_html / vb / bootstrap.php on line 30

Warning: require (. / Includes / class_bootstrap.php) [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.require)]: failed to open stream: Nie ma takiego pliku ani katalogu in / home / windows / public_html / vb / bootstrap.php on line 30

Fatal error: require () [function.include (http://windows8theme.org/nl/gallery/function.require)]: Failed opening required '. / Includes / class_bootstrap.php' (include_path ='.:/ usr / lib / php: / usr / local / lib / php ') in / home / / windows public_html / vb / bootstrap.php on line 30

Taurus
12-07-11, 16:50
OK, więc będę musiał czekać kolejny dzień.

vBET
12-07-11, 18:18
Idę sprawdzić, co masz tam teraz.

Taurus
12-07-11, 18:28
OK, dzięki!

vBET
12-07-11, 19:21
Sprawdziłem rzeczywistego katalogu php przez getcwd wykonania () i wynik jest: / home / windows / public_html / galeria
Próbowałem używać chdir (VBET_FORUMDIR); przed kontrolerem, ale produkuje inne problemy.

Jak napisałem używasz nie obsługuje obecnie sposób przekierowania. Spędzam dużo czasu i nie znajduje rozwiązania. Jeśli chcesz z nami pracować więcej na ten temat można kupić usługi integracji (http://www.vbenterprisetranslator.com/integration-service.php). Albo po prostu tylko. Htaccess zamiast vBSEO przekierowania wewnętrznego.

Taurus
16-07-11, 15:59
Sposób na zintegrowanie tego z vbseo jest najlepszy możliwy sposób. I teraz powiedz mi, że nie obsługują ", że" sposób jest nieco nierozsądne IMHO.
Ten mod działa w 100% rację vbulletin z vbseo. Ale ponieważ coś jest nie tak z vBET do pracy z nim nie będzie ją wspierać? OK .... dzięki Michał.

vBET
18-07-11, 11:49
Należy pamiętać, że vBET jest tłumacz vBulletin. Gwarantujemy, że vBulletin będą tłumaczone. Również wszelkich starań, aby wspierać innych modów, które generują swoje własne treści, ale przerwy architektury vBulletin.

Dlatego stworzyliśmy kontroler frontowy, który pozwala na tłumaczenie stron generowanych przez modów, który rozbija architektury vBulletin i nie używać global_complete haka. A opracowano ogólny sposób poprzeć większość takich wtyczek. Jeszcze nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że nie każdy wie o nas, lub nawet nie istniejącego jeszcze mod co jest napisane w sposób zły i przerw vBulletin architektura będzie działać ze standardową procedurą integracji - zwłaszcza, gdy masz na swoim forum nie standardowe podejście (. htaccess), ponieważ do powiesił integracji z vbseo. Więc tak - to co napisałem, zanim i tak jest również dzisiaj: w tej chwili nie wspieramy w przypadku, gdy mod przerwy architektury vBulletin i nie używać global_complete punktem zaczepienia, użyj własnego katalogu i zamiast htaccess są używane vbseo. zasady przekierowania.

Jak pisałem Ci wcześniej - Osobiście pracowałem na nim na forum, mając nadzieję, że jest mały problem, ale nie jest. Jest to duża sprawa, więc jeśli chcesz nam zintegrować go dla Ciebie - kup usługi integracji. Możesz też po prostu pozbyć się vbseo przekierowania wewnętrzne i używać htaccess -. W takim przypadku jest już wolny instrukcje jak zintegrować.

A powodem nie jest jeszcze obsługiwany jest bardzo prosta - nikt nie potrzebował przed ... Proszę - znamy się i wiesz, że są pomocne, nadal nasze darmowe wsparcie nie obejmują wydatków dzień na serwerze ktoś, gdy nie jest vBET błędów, to jego problem z konfiguracją z mod, który nie jest w pełni kompatybilny z vBulletin i dodatkowo jest już analizowany przez inne mod ... Byłem tam spędzić ponad godzinę, nie starając się nawet za, bo możliwość, że jest vBET błąd. Teraz wiemy, że tak nie jest. Nie vBET problem jest - to jest problem konfiguracji, która w tej chwili nie mają już opisanych rozwiązań integracyjnych, ale nadal można łatwo zintegrować jeśli pozbyć vbseo wewnętrznych przekierowań i stosowania czystych zasad. Htaccess. Jeśli chcesz nam zintegrować go na serwerze z wewnętrznymi zasadami vbseo przekierowania - wtedy prosimy o usługi integracji, który kosztuje 30 dolarów i można go kupić tutaj: http://www.vbenterprisetranslator.com/integration-service.php

Popieramy całkowicie bezpłatnie naszym forum, dając wskazówki i odpowiedzi. Jeszcze jeśli nasi klienci chcą nas do pracy - mamy także ofertę dla nich - jest integracja / instalacji / aktualizacji serwisu:)

Taurus
19-07-11, 01:30
Rozumiem. Chcę także podziękować za czas i wysiłek spędzony w tej sprawie. Mam teraz wyłączone vbgallery jak to okazują się zbyt wiele kłopotów z nowym vb 4.1.5 także.

vBET
20-07-11, 00:07
W tej chwili vBET nie był testowany z vBulletin 4.1.5, ponieważ uznaje się niestabilny i nie jeszcze obsługiwane.

Taurus
20-07-11, 00:55
I nie wyłączyć vBET, wyłączenie vBGallery.

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
vBET 4.10.1 brings automatic translations