PDA

Zobacz pełną wersję: Google Translate API wyłączyć lub zostaną zapłacone? Nie ma znaczenia - vBET wspiera innych API



bjornstrom
27-05-11, 11:14
Widzieliście to?
Google Translate API - Google Code (http://code.google.com/intl/sv/apis/language/translate/overview.html)


Google Translate API został oficjalnie przestarzała z dnia 26 maja 2011 roku. Ze względu na znaczne obciążenie ekonomiczne spowodowane przez szerokie nadużycie, liczba wniosków może wykonać dziennie będzie ograniczony i API będą wyłączone całkowicie z dniem 1 grudnia 2011 roku. Do tłumaczenia stron internetowych, zachęcamy do korzystania z Google Translate Element.

vBET
28-05-11, 12:07
Dziękuję za te informacje. Sprawdzimy to ze szczegółami.
Teraz, aby dać szybką odpowiedź. Jak widać Google daje alternatywny sposób na tłumaczenie (Google Translate Element) - będziemy szukać blisko tam.
Ponadto należy pamiętać, że w przypadku, gdy alternatywny sposób (Google Translate Element) nie będą wystarczające, wtedy vBET będzie szukać innych usług tłumaczeniowych aby umożliwić tłumaczenie wspieranie po Google zamknąć jej API.

Więc krótko - dołożymy wszelkich starań, aby zachować vBET żyje:)

Jeśli ktoś ma sugestie dotyczące innych usług tłumaczeniowych vBET przypuszczać, aby wspierać, to prosimy zwrócić go. Dołożymy naszych własnych poszukiwań tak, to jednak zawsze lepiej jest dać rozwiązania wymagane przez naszych użytkowników:)

magmf
29-05-11, 01:59
że jest naprawdę bardzo smutne: (vBET proszę trzymać nas aktualizowane na ten temat ....

CThiessen
29-05-11, 17:57
Witam, Google ogłosił plany, aby zamknąć interfejs API do tłumaczenia: wiosenne porządki na niektóre z naszymi interfejsami API - oficjalnym blogu Google Code (http://googlecode.blogspot.com/2011/05/spring-cleaning-for-some-of-our-apis.html)

Ważne: Google Translate API został oficjalnie przestarzała z dnia 26 maja 2011 roku. Ze względu na znaczne obciążenie ekonomiczne spowodowane przez szerokie nadużycie, liczba wniosków może wykonać dziennie będzie ograniczony i API będą wyłączone całkowicie z dniem 1 grudnia 2011 roku. Do tłumaczenia stron internetowych, zachęcamy do korzystania z Google Translate Element.
Chrześcijański

vBET
29-05-11, 20:16
Jesteśmy już sobie z tego sprawę (dlatego wątki są połączone) - patrz odpowiedź:

Oczywiście będziemy Państwa powiadomieni o sytuacji. Jak napisałem wcześniej mamy kilka innych opcji do odkrycia - jak opcjonalne rozwiązanie podane przez Google i inne tłumaczenie API.

vBET
30-05-11, 10:30
Zrobiłem kilka testów z Alternatywne rozwiązanie podane przez Google - Google Translate Element - i to nie wystarcza, by rzeczywistej funkcjonalności vBET. Przede wszystkim jego pomysł jest do zbudowania w na stronie oraz tłumaczenia wykonane na żądanie bez przeładowania strony. Więc to rozwiązanie nie będzie dostępny do zmiany URL dla różnych języków i do indeksowania takich stron (jest to jasno opisane w Google Translate dokumentacji Element, że wyniki nie będą indeksowane).

Szukałem Google Translate Regulamin Element usług, aby dowiedzieć się będzie można wykorzystać jej API z Google Translate zakres elementów. Nie znaleziono TOS dla tej usługi i mam wątpliwości, że jeśli jego użytkowania API poza Google Translate Element byłoby możliwe / prawne - Google właśnie podjął decyzję, aby wyłączyć API tłumaczenie.

W tym momencie zaczynam szukać alternatywnych API tłumaczenia. Mam już pomysł, jak zmienić vBET konfiguracji do zmian proste. Kiedy więc znaleźć inne technologie tłumaczenie będzie po prostu zmiana pola wyboru obsługiwanych tłumaczenia na listach wyboru - tak będzie można wybrać usługi tłumaczenia dla każdego języka osobno. To jest pomysł teraz. Będziemy pracować nad i sprawdzić możliwości i ograniczenia (w tym Warunki korzystania z usług innych API tłumaczenia).

Poinformujemy Cię natychmiast o wszelkich nowościach w tej dziedzinie.

vBET
30-05-11, 10:52
O tak - jedno będzie trudne - tłumaczenia z wszystkich do wszystkich. Google dał większości języków. Inne API nie obsługują tak wiele języków, więc niektóre kombinacje tłumaczenia prawdopodobnie zniknie. Należy jeszcze sprawdzić to ze szczegółami.

MOGmartin
30-05-11, 12:44
O tak - jedno będzie trudne - tłumaczenia z wszystkich do wszystkich. Google dał większości języków. Inne API nie obsługują tak wiele języków, więc niektóre kombinacje tłumaczenia prawdopodobnie zniknie. Należy jeszcze sprawdzić to ze szczegółami.

Mate, yahoo API - obsługuje sporo langauges, jest "prawie" tak dobry, jako jeden google.

Mieliśmy tę rozmowę na miesiąc lub dwa temu;)

vBET
30-05-11, 13:48
Mate, yahoo API - obsługuje sporo langauges, jest "prawie" tak dobry, jako jeden google.

Mieliśmy tę rozmowę na miesiąc lub dwa temu;)

Tak zrobiliśmy;) Teraz priorytetów zmieniła się dramatycznie;) Następnie wspieranie innych silników był tylko trochę to, na co wiele komplikacji i nic nie daje do użytkownika końcowego, więc pracowałem na co było rzeczywistej poprawy. Teraz wspieranie innych API tłumaczenie jest najważniejszą rzeczą dla vBET:)

Również w przypadku, gdy niektóre języki będą obsługiwane tylko częściowo przez API tłumaczenia - w najgorszym wypadku będzie po prostu zrobić podwójne tłumaczenie. Tzn. jeśli X jest obsługiwany jako tłumaczenie na angielski, ale nie Y, to będziemy się podwójne tłumaczenie. Oczywiście takie podejście obniża jakość i wydajność, tak jak napisałem - jest to najgorszy scenariusz. Musimy jeszcze sprawdzić możliwości innych API.

vBET
30-05-11, 14:01
Mate, yahoo API - obsługuje sporo langauges, jest "prawie" tak dobry, jako jeden google.

Mieliśmy tę rozmowę na miesiąc lub dwa temu;)

Wystarczy sprawdzić yahoo i nie znalazł żadnych API ... Wystarczy babelfish yahoo który jest narzędziem. Zobacz tutaj: Babel Fish Yahoo! - Tłumaczenie tekstów i tłumaczenia strony internetowej (http://babelfish.yahoo.com/free_trans_service) - można ją dodać jako miejsce tłumaczenie lub tłumaczenie wybrać menu. Więc to jest taka sama jak Google Translate Element. Jeśli brakuje mi czegoś, wówczas należy wysłać link do yahoo tłumaczenie API.

vBET
30-05-11, 14:51
Możemy tymczasowo wyłączone sprzedaży vBET licencji. Dopóki nie mamy alternatywne rozwiązania do obsługi tłumaczeń nie będziemy sprzedawać więcej licencji, aby być uczciwym z naszych użytkowników.

Mamy pół roku, aby znaleźć alternatywne rozwiązanie i mam nadzieję, że znajdziemy. Jeszcze w tej chwili czasu, postanowiliśmy trzymać sprzedaży. Będziemy sprzedawać ponownie, gdy vBET będzie wspierać inne API tłumaczenie.

tavenger5
31-05-11, 15:57
MS ma jedną, jak również: Microsoft ® Narzędzia Tłumacz (http://www.microsofttranslator.com/tools/)

magmf
31-05-11, 16:41
masz rację najwyraźniej możemy użyć HTTP (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff512419.aspx)

magmf
31-05-11, 16:45
Więcej informacji także tutaj Microsoft ofercie ® Developer Tłumacz (http://www.microsofttranslator.com/dev/)

norku
01-06-11, 10:58
Naprawdę mam nadzieję, że jesteście w stanie przenieść (excellent) mod na inną API wkrótce. My członkowie są za pomocą vBET coraz więcej i jestem zdecydowanie przyciąga nowych członków (i starzeje użytkowników forum), ponieważ placówki języka. Jednakże, ponieważ Google dał niejasnych powodów zamknięcia API Jestem szczerze mówiąc trochę zaniepokojeni, że mogą one zacząć karać forum użyciem mimo ich TOS obecnie pozwalają na jego wykorzystanie. Jeśli uda im się zrzucić API w tak krótkim czasie to być może mogliby zmienić TOS zbyt i zostawić wszystkich z nas duży problem.

vBET
02-06-11, 21:14
Ponieważ został poproszony kilka razy o co vBET można kupić już teraz możemy ponownie otworzyć sprzedaż vBET. Jeszcze dodaliśmy wyraźne ostrzeżenie na stronie zakupu, tak każdy, kto chce kupić wie, że 01 grudnia 2011 Google tłumaczenie API zostanie zamknięte, a vBET nie ma w tej chwili inny sposób wspierać tłumaczenie.

Oto awailable oświadczenie na stronie zakupu:


OSTRZEŻENIE: Google przestanie świadczyć API tłumaczenia w 01 grudnia 2011. Dążymy do wspierania tłumaczeń przez inne służby. Możesz znaleźć wszystkie informacje na temat naszych postępów tutaj: Google wyłącza tłumaczenia API

Mamy zablokowane sprzedaży vBET aż nie mamy alternatywne rozwiązanie dla tłumaczeń, ale został poproszony, aby kupić vBET tak. Jesteśmy uczciwi firmy i uważamy, że sprzedaż produktu, który w przyszłości może się niedługo skończyć, nawet wtedy, gdy klient zgadza się na tym w licencji nie jest sposobem na biznes (wielu użytkowników nie czyta licencji w ogóle). Ponieważ został poproszony o to nam ponownie sprzedaży vBET z ostrzeżeniem. Należy pamiętać, - 01 grudnia Google usunie API tłumaczenie. Nie możemy powiedzieć teraz, jak wielu językach będą wspierane po tym czy znajdziemy jakiekolwiek alternatywne API tłumaczenie w ogóle. I uniknąć błędów - tutaj jest częścią licencji vBET: vBET działa za pomocą usługi Tłumaczenie Google i musi być go używać. SIMPLE Podbielski Michał daje żadnych refundacji w przypadku, jeśli forum jest zablokowane / zakazane lub ograniczone w inny sposób do usług Google Translation.
Więc nie będzie refundacji w ogóle. Dołożymy wszelkich starań, aby wspierać tłumaczenia przez inne API, jeszcze w tej chwili nie możemy zagwarantować, będzie to prawnie możliwe, ani ilu językach będą wspierane.


Więc jeśli nadal chcesz kupić, zdając sobie sprawę z tego proszę po prostu skorzystać z naszego Kup Teraz! (Http://www.vbenterprisetranslator.com/purchase.php) link.

vBET
02-06-11, 21:17
Hi. O wszystko inne w tej dziedzinie - możliwości i tak dalej. Jak napisałem będziemy Was informować o postępach. W tej chwili mamy początek miesiąca, więc kilka dodatkowych zadań należało zrobić. Obok rzeczywistych problemów klientów, znalezienie rozwiązania tłumaczenie alternatywnych mają najwyższy priorytet. Innych funkcji dla vBET nie ma znaczenia teraz.

vBET
02-06-11, 21:24
... Dlatego, że Google dało niejasne powodem zamknięcia API Jestem szczerze mówiąc trochę zaniepokojeni, że mogą one zacząć karać forum użyciem mimo ich TOS obecnie pozwalają na jego wykorzystanie. Jeśli uda im się zrzucić API w tak krótkim czasie to być może mogliby zmienić TOS zbyt i zostawić wszystkich z nas duży problem.

I nie martwić się o to - oświadczenie Google jest jasne: API jest dostępna tylko do 1 grudnia 2011 r., obecnie jedynym ograniczeniem będzie o dzienną liczbę żądań.

To jest jasne i oficjalne - nie ma nic bardziej w tyle i nie ma sensu, aby coś z tyłu. Google po prostu zamknąć API, kiedy chcą, a oni chcą to zrobić 01 grudnia i wszystko jest już zaplanowane. Osobiście nie widzę sensu, aby większy bałagan i przeciąć go bez powodu. Google jako partner stracił teraz najwięcej punktów dla wielu ludzi (tylko się rozejrzeć o ludziach reakcje na różnych forach), nie ma sensu dla nich to dodatkowe powody aby nie ufać Google.

Jncocontrol
04-06-11, 06:30
I nie martwić się o to - oświadczenie Google jest jasne: API jest dostępna tylko do 1 grudnia 2011 r., obecnie jedynym ograniczeniem będzie o dzienną liczbę żądań.

To jest jasne i oficjalne - nie ma nic bardziej w tyle i nie ma sensu, aby coś z tyłu. Google po prostu zamknąć API, kiedy chcą, a oni chcą to zrobić 01 grudnia i wszystko jest już zaplanowane. Osobiście nie widzę sensu, aby większy bałagan i przeciąć go bez powodu. Google jako partner stracił teraz najwięcej punktów dla wielu ludzi (tylko się rozejrzeć o ludziach reakcje na różnych forach), nie ma sensu dla nich to dodatkowe powody aby nie ufać Google.

Niektóre pouczające jest nowy

http://googlecode.blogspot.com/2011/05/spring-cleaning-for-some-of-our-apis.html


UPDATE 3 czerwca: W dniach od ogłosiliśmy niezalecenie Translate API, widzieliśmy pasja i zainteresowanie wyrażone przez tak wielu z was, poprzez komentarze tutaj (wierzcie mi, czytamy każdego z nich) i gdzie indziej. Cieszę się podzielić, że pracujemy ciężko na adres swoje obawy i wyda zaktualizowany plan zaoferować płatną wersję Translate API. Proszę stay tuned; my po pełną aktualizację jak najszybciej.

vBET
04-06-11, 20:13
To dobra wiadomość - przynajmniej nadal będzie tak, że tak wielu tłumaczeń. Miejmy nadzieję, że cena będzie odpowiednia ... W każdym razie będziemy się dochodzenie na temat innych rozwiązań, ponieważ jest to więcej plotek niż wiadomości.

Dzięki za wszelkie info podać:) Jeśli ktoś ma coś do dodania - nawet to, co myślisz o aktualnej sytuacji - po prostu napisz.

Jncocontrol
05-06-11, 12:47
To dobra wiadomość - przynajmniej nadal będzie tak, że tak wielu tłumaczeń. Miejmy nadzieję, że cena będzie odpowiednia ... W każdym razie będziemy się dochodzenie na temat innych rozwiązań, ponieważ jest to więcej plotek niż wiadomości.

Dzięki za wszelkie info podać:) Jeśli ktoś ma coś do dodania - nawet to, co myślisz o aktualnej sytuacji - po prostu napisz.

Nie sądzę, by był to problem, produktów Google nie są przeznaczone dla milionerów.

MOGmartin
06-06-11, 14:06
Michał,

Przepraszamy za opóźniona reakcja - Byłem na wakacjach w zeszłym tygodniu.

Wydaje mi się, że wp-robot autotranslates za pomocą google, yahoo lub bablefish (dostępne opcje w konfiguracji), aby przyjrzeć się ich kolega z realizacji.

pozdrawiam

martin

vBET
06-06-11, 17:07
Dzięki - będę zbadania tego. W tej chwili mamy "nową nadzieję" - Google twierdzi, że API tłumaczenie nie zostanie zamknięte, tylko zmieniony na płatnej. Jest to ważne, ponieważ żaden inny API daje tak wielu językach. Nadal będziemy badać inne możliwości, bo teraz nie ma żadnych szczegółów na temat nowego Google strategii.

tavenger5
06-06-11, 22:18
Byłoby wspaniale, gdyby vBET może nadal korzystać z Google API wraz z możliwość korzystania z dodatkowego wolnego tłumacz w razie potrzeby. Dla mnie wypłacane google API byłoby warto.

vBET
06-06-11, 23:25
Jak napisałem sprawdzimy inne możliwości też. Zawsze możesz użyć Google dla niektórych tłumaczenia nie są obsługiwane przez innych i usług innych, gdzie można mieć za darmo. To gdzie idziemy.

vBET
08-06-11, 15:24
Kolejny pomysł, jak radzić sobie dodatkowe API, aby dodać tłumaczenie jest prosty parametr, gdzie można zdecydować, czy chcesz mieć wszystko przetłumaczone przez Google lub inne API, gdzie jest to możliwe.

Takie rozwiązanie będzie nadal pozwalają na wykorzystanie wszystkich językach i wykonane niższe koszty (Google Translation API będą wypłacane). Również konfiguracja będzie banalne - wystarczy jeden parametr. A dla tych, którzy chcieliby wybrać konkretne usługi tłumaczenia (gdy niektóre tłumaczenia będą mieć więcej niż 2 opcje) będziemy mieli prostej tablicy php z mapowaniem tłumaczenie do dostawcy. Tam, gdzie będzie można używać więcej niż 1 dostawca inny niż Google będziemy pamiętać, to w komentarzu php. Więc możesz otworzyć pliku konfiguracyjnego tam można zobaczyć to, co muszą być przetłumaczone przez Google (bez innych dostawców takich słów) i co będzie tłumaczone przez innych dostawców - który z nich i co jeszcze obsługuje specyficzne tłumaczenie. Po prostu dla każdego języka będzie mapie, gdzie kluczem będzie kod języka i wartości będzie dostawcą.

Kto nie dba o szczegóły po prostu chcesz mieć tańsze tłumaczenia - wystarczy włączyć jedną opcję. Kto chce szczegóły oraz szczegółowe opcje zmienia tylko jeden ciąg do innego w odpowiedniej tabeli php.

To jest rzeczywisty pomysł, jak dodać obsługę innych API tłumaczenie.

Wszelkie uwagi ceniona:)

vBET
08-06-11, 16:28
MS ma jedną, jak również: Microsoft ® Narzędzia Tłumacz (http://www.microsofttranslator.com/tools/)

To wydaje się doskonałą alternatywą. Jak widać jest 35 języków. I wydaje się, że wszystkie do wszystkich tłumaczeń. Będzie musiała przyjrzeć się bliżej - również w zakresie usług.

vBET
08-06-11, 16:55
Michał,

Przepraszamy za opóźniona reakcja - Byłem na wakacjach w zeszłym tygodniu.

Wydaje mi się, że wp-robot autotranslates za pomocą google, yahoo lub bablefish (dostępne opcje w konfiguracji), aby przyjrzeć się ich kolega z realizacji.

pozdrawiam

martin

Tak znalazłem informacje, że wp-robot może korzystać yahoo bablefish (jest to jedno rozwiązanie) tłumaczeń. Zrobiłem pamiętać o tym w mojej pracy na ten problem i będę to zbadać więcej. Jeśli masz jakieś dodatkowe informacje w tej dziedzinie proszę podać tutaj lub PM. Dzięki:)

vBET
08-06-11, 16:58
Byłoby wspaniale, gdyby vBET może nadal korzystać z Google API wraz z możliwość korzystania z dodatkowego wolnego tłumacz w razie potrzeby. Dla mnie wypłacane google API byłoby warto.

Proszę zobaczyć tutaj:
To wydaje się być doskonałą alternatywą. Jeszcze musimy sprawdzić szczegóły licencji. To jest wolny, ale jest kilka dodatkowych pamiętać o kontakt z nimi, tak abyśmy mogli skontaktować i wyjaśnić będzie można korzystać z Microsoft API za darmo z vBET jako warstwa adapter.

vBET
09-06-11, 01:33
My po prostu wysłać mail z kilka pytań mail podany przez Microsoft na stronie Microsoft API Tłumaczenie. Sprawdziliśmy licencji i nie znalazł żadnych ograniczeń, ale chcemy mieć pewność, że szukał w odpowiednim miejscu i nie coś przeoczyć. Więc w tej chwili czekamy na wyjaśnienie będzie to zgodne z prawem korzystanie z programu Microsoft Tłumaczenie API w vBET.

Będziemy Was informować:)

vBET
09-06-11, 18:29
Mamy już rozwiązanie, jak wspierać inne usługi tłumaczeniowe i jak z nim postępować, nawet jeśli niektóre usługi nie tłumaczą wszystkich do wszystkich językach.

W tej chwili właśnie zakończył kodowanie to i zaczniemy testu dziś / jutro. To będzie testowany tylko z Google, ale kiedy to będzie testowane i pracy, a następnie dodanie nowych usług będzie dość prosta - wystarczy tylko nowej klasy z 4 metod.

Aktualne rozwiązanie nadal zakłada, że wykrywanie języka, jeśli jest włączony będzie działać tylko z Google, ale jeśli będzie to konieczne i innych API stworzy możliwość rozszerzymy również tej dziedzinie.

Wciąż czekamy na odpowiedź od firmy Microsoft o możliwość korzystania z ich API Tłumaczeń w vBET. Jak pisałem przed znaleźliśmy żadnych ograniczeń w Regulaminie, ale chcemy się upewnić. Jeśli nie będzie żadnych ograniczeń, to będziemy myśleć o niektórych obejścia. Takich jak zapewnienie pliku z Microsoft API użytkowania Tłumaczenie za darmo - wystarczy przesłać do reszty vBET i to działa. Czy coś takiego - zobaczymy. Po pierwsze musimy odpowiedzieć z Microsoft API rzeczy Tłumaczenie:)

vBET
09-06-11, 21:38
Nowy kod już przetestowane i pracy. W tym momencie jesteśmy gotowi, aby dodać obsługę innych usług tłumaczeniowych w sposób dość prosta. Będziemy Was informować kiedy wdrożyliśmy alternatywne rozwiązanie:)

vBET
10-06-11, 02:05
Mogę oficjalnie potwierdzić: mamy rozwiązanie wspierające alternatywne API Tłumaczeń.

W tej chwili mamy już roztwór roboczy, który używa Microsoft tłumaczenie API (jeszcze jakieś małe problemy z niektórych znaków specjalnych, ale będzie to rozwiązane).

Kiedy zamykamy wszystkie małe problemy i przetestować go i będzie to uwzględnione w następnej wersji:)

vBET
12-06-11, 12:33
Przetestowaliśmy tłumaczenia wykonane przez Microsoft na forum, blog, CMS, kanały RSS, blog kanały RSS i archiwum. To działa dobrze:) My również już konfiguracji dodał, tak szybko kolejnego wydania vBET będzie wspierać inne API tłumaczenia! :)

W tej chwili mamy tylko kilka małych rzeczy, jak - na jak długo możemy cache tłumaczenia Microsoft. Jak kredytów należy wykazać (logo, tylko tekst). I tak dalej. Dlatego jesteśmy bardzo blisko do następnej wersji:)

Wszyscy nasi klienci mogą spać spokojnie mamy alternatywnych, nawet jeśli Google będzie wypłacana będzie można bezpłatnie korzystać z API. Teraz jedyną alternatywą jest Microsoft, ale możemy łatwo dodawać nowe API, jak to będzie potrzebne. Zrobiliśmy bardziej ogólne rozwiązanie, które pozwala nam dodać go łatwo:)

vBET
13-06-11, 00:57
Właśnie przeczytałem cały TOS z Microsoft Tłumaczenie API (http://www.microsofttranslator.com/dev/tou/) i nie znalazł żadnych ograniczeń na temat buforowania wyników. Być może coś przeoczyć. Czy ktoś znalazł coś na temat buforowania możliwości Microsoft Tłumaczenie API?

norku
14-06-11, 14:38
Wielki faceci wiadomości. Dobra robota:)

vBET
15-06-11, 14:58
Jest możliwe, że zrobimy beta dzisiaj. Nasz kod wspierania tłumaczeń Microsoft są kompletne i sprawdzone. Teraz tylko sprawdzam jedno poza tym obszarem.

Wulf
03-08-11, 16:42
Jaki jest obecny stan integracji Microsoft tłumaczenia? Zgadza się z bieżącej wersji programu Microsoft vBET tłumaczenia można użyć?

vBET
03-08-11, 19:14
W tej chwili vBET jest już zintegrowane z tłumaczeniem Microsoft. W tej chwili można już używać vBET z Microsoft Tłumaczenie API pod vBET4.x. To jeszcze nie jest zaimplementowana w wersji 3.x vBET - więc nie można go używać jeszcze z vBulletin 3.x, ale można z vBulletin 4.x:) Będziemy oczywiście dodać również pomocy technicznej firmy Microsoft Tłumaczenie API dla vBET 3.x

cesarica
29-08-11, 17:19
Płatna wersja Google Translate API teraz otwarte dla biznesu - oficjalny blog Google Code (http://googlecode.blogspot.com/2011/08/paid-version-of-google-translate-api.html)

Środa, 24 sierpnia 2011
Płatna wersja Google Translate API teraz otwarte dla biznesu

Jeff Chin, Product Manager

W maju ogłosiliśmy dezaprobata wolnego Translate API v1. Dziś jesteśmy wprowadzenie płatnej wersji API Google Translate dla firm i komercyjnych twórców oprogramowania. Google Translate API udostępnia interfejs programistyczny dostęp do Google z najnowszych technologii tłumaczenia maszynowego. Interfejs API obsługuje tłumaczenia między 50 + języków (ponad 2500 par językowych) i jest możliwe dzięki infrastruktury chmury Google i duże maszyny algorytmy skali uczenia się.

Płatnej wersji Translate API usuwa wiele ograniczeń korzystania z poprzednich wersji i obecnie może być wykorzystywane w produktach komercyjnych. Tłumaczenie kosztuje $ 20 na milion (M) znaków tekstu tłumaczenia (lub około $ 0.05/page, zakładając, że 500 słów / strona). Możesz zarejestrować się online za pośrednictwem konsoli API do użytku do 50 znaków M / miesiąc.

, Którzy stworzyli projekty w konsoli API i zaczął używać Tłumacz V2 API przed dzisiejszym nadal będą otrzymywać ograniczyć dzięki uprzejmości 100K znaków / dzień do dnia 1 grudnia 2011 r. lub do czasu umożliwienia rozliczania projektów.

Akademickich użytkowników, będziemy nadal oferować darmowy dostęp do API Google Translate badań za pośrednictwem naszego programu University Research dla Google Translate. Do tłumaczenia stron internetowych, zachęcamy do korzystania z witryny gadżet Google Translator, który nadal będzie darmowy do użytku na wszystkich stronach internetowych. Ponadto, Google Translate, Tłumacz Toolkit, mobilnych aplikacji do tłumaczenia ****** i, Androida i funkcje tłumaczenia w Chrome, Gmail, itp. będą nadal dostępne dla wszystkich użytkowników bez żadnych opłat.

Jeff Chin jest menedżer produktu w Google Translate. Gdy podróżuje, Jeff lubi się uczyć i stara się mówić w lokalnym języku, a znalezienie dobrej restauracji i jedzenia.

vBET
29-08-11, 19:33
Dzięki za te informacje. Będziemy sprawdzać, jakie zmiany są potrzebne do zrobienia w vBET kod następnym wydaniu.

Należy pamiętać, że vBET już obsługuje API tłumaczenie Microsoft, która jest teraz wolny i obsługuje 35 języków. Więc możesz użyć tylko darmowe tłumaczenia, jeśli chcesz, tylko wypłacane z Google, ani nie mieszać i skorzystać z bezpłatnych, gdzie jest to możliwe i wypłacane, jeśli tak nie jest.

cesarica
29-08-11, 19:55
I zbadać tę sytuację i to jest bardzo proste:
Możemy użyć tego samego kodu.

vBET
29-08-11, 20:15
Still - znajdują się informacje, że niektóre ograniczenia są różne, więc jest możliwe, aby korzystać z lepszej wydajności (już wnioski, więcej zapytań w jeden wniosek). Więc będziemy tam i sprawdzić wszystko:)

vBET
31-08-11, 04:59
Dobrą wiadomością jest to, że teraz będzie wolno przechowywać Google wyniki - więc nie będą musieli płacić w kółko do tego samego tłumaczenia. Będziemy musieli zmienić konfigurację vBET domyślne czyszczenia pamięci podręcznej, a także opis niektórych vBET parametrów. Wiem, że był planowany do wydania vBET3.x teraz, ale będzie to łatwiejsze i szybsze, aby zawierał zmiany w vBET4.x pierwsza, która jest już przygotowana do wielu API tłumaczenie. Będziemy po prostu użyć go jako "inny" API tłumaczenie daje możliwość pierwszego użycia Google API (bez jednego), aż zniknie 01 grudnia, a następnie przełączyć się na v2 po prostu zmiana jednego vBET parametru.

Także dobra wiadomość to, że ceny wydaje się być dość wygórowana: $ 20 na 1 milion znaków. Nie można powiedzieć, ile znaków będzie na jednym forum, ale wciąż wydaje się być całkiem OK. W każdym razie - już wspierania wolnego Microsoft Tłumaczenie API. Więc nie zawsze jest alternatywa mieć to tańsze lub darmowe w ogóle, jeśli tylko języki obsługiwane przez firmę Microsoft Tłumaczenie API będą wykorzystywane.

Wciąż nie ma pewności czy i w jaki sposób Google będzie pobierać opłaty za wykrywanie języka - jest on również traktowany jako tłumaczenie lub będzie wolny. Ale jesteśmy w temacie, a my szybko reagować na wszelkie zmiany:)

vBET
31-08-11, 14:35
Ponieważ Google Translation API v2 będzie zrobiliśmy niewielkie zmiany w licencji vBET - to naprawdę kosmetyczne - tylko addinng nowy link do Google Translation API v2 Warunki korzystania z usługi. A po v1 będzie zamknięty usuniemy link googlr Tłumaczenie API TOS v1. Nic się nie zmieni w vBET zasad korzystania - wystarczy claning odniesienia do licencji Google:)

moman
01-09-11, 21:58
Czy google v2 api udostępniane 3.x użytkowników? Ponadto, będzie to wydany patch, tak że nie mamy do modernizacji całej instalacji vBET? Jeśli nie, możesz obsługi instrukcje instalacji dostarczone? Ponadto, będzie to łatwe do zintegrowania microsoft API?

moman
01-09-11, 22:21
Ponadto, co będzie w łatwy sposób dowiedzieć się, jak wiele znaków są obecnie na przetłumaczone? Dostaję o 4GB pamięci podręcznej danych na dzień, i jeśli założymy, że 40% (1,6 GB) jest oryginalny tekst, to oznacza to, że Google jest tłumaczeniem 1600000000 znaków dla mnie?

Jeśli tak było, zapłacony API nie będzie opcji!

vBET
02-09-11, 09:03
Czy google v2 api udostępniane 3.x użytkowników? Ponadto, będzie to wydany patch, tak że nie mamy do modernizacji całej instalacji vBET? Jeśli nie, możesz obsługi instrukcje instalacji dostarczone? Ponadto, będzie to łatwe do zintegrowania microsoft API?

Oczywiście vBET3.x będzie wspierać Microsoft Tłumaczenie API i Google Translation API v2:) vBET4.x był tylko pierwszy z Microsoft Tłumaczenie API i dlatego bardzo łatwo było dodać tam Tłumaczenie Google API v2 (jak opisane - teraz vBET jest łatwe dodawanie nowych tłumaczenie API:)). vBET 3.x posiada wszystkie te zmiany przed Google Translation API v1 zostanie zamknięte. Pamiętamy o naszych 3.x użytkowników:)

vBET
02-09-11, 09:06
Ponadto, co będzie w łatwy sposób dowiedzieć się, jak wiele znaków są obecnie na przetłumaczone? Dostaję o 4GB pamięci podręcznej danych na dzień, i jeśli założymy, że 40% (1,6 GB) jest oryginalny tekst, to oznacza to, że Google jest tłumaczeniem 1600000000 znaków dla mnie?

Jeśli tak było, zapłacony API nie będzie opcji!

To jest objęte Google - w Panelu sterowania Google można zobaczyć, ile znaków zostało przetłumaczone (wykres historii) również można ustawić jakieś ograniczenia. Więc nie będziemy powielać w vBET:
1. To już istnieje w Google
2. Byłoby to negatywny wpływ na wydajność tego na stronie serwera

moman
02-09-11, 16:36
Można uzyskać google raportów dla v1 api, czy tylko v2?

Brzmi jak będę przejście do microsoft API-I planuje wprowadzania zmian ręcznie, ale teraz będę czekać, aż nowa wersja / patch wychodzi tak, że jest to zrobione dobrze.

Przeglądam właśnie dokumentację microsoft i wygląda na to, że wsparcie wykrywanie języka, to znaczy, że vBET będzie także wspierać wykrywanie języka za pośrednictwem Microsoft API?

Edit: I wdrożone Microsoft API i wydaje się do pracy (nie była to duża zmiana, po prostu musiałem zmodyfikować functions.php), ale tłumaczenia są o wiele gorsze niż te z google wydaje: (Także wygląda na to, ich wykrywania nie daje wynik, tak że jest to pokręcone. Free jest dobre, choć!

vBET
03-09-11, 10:55
Raporty dostępne są tylko dla Google Translation API v2. Dla v1 nie są i to API będą zamknięte 01 grudnia 2011, więc nie ma sensu nic robić w tej dziedzinie.

W tym wykrywanie języka chwili jest obsługiwany tylko przez Google Translation API (wersje kabiny). Możemy dodać również wsparcie dla Microsoft - nie zrobiliśmy tego jeszcze, ponieważ widzimy niektórych zagadnień. Microsoft Tłumaczenie API obsługuje mniej języków, więc jeśli masz włączone w kilku językach (te obsługiwane tylko przez Google), a następnie tłumaczenie API Microsoft nie będzie w stanie wykryć język. Więc innymi słowy - możemy dodać wsparcie dla API Microsoft wykrywania Tłumaczenie język, ale można go używać tylko w przypadku korzystania tylko języki obsługiwane przez Microsoft. Jeśli korzystasz z jednego języka więcej niż Google należy stosować, w przeciwnym razie wykrycia nie będzie działać dla języków nie są obsługiwane przez firmę Microsoft. To jest powód, dlaczego nie dodać go od początku - to komplikuje konfigurację. Oczywiście teraz zdajemy sobie sprawę, że wielu klientów będzie trzymać tylko do bezpłatnego tłumaczenia więc dodamy wsparcie dla wykrywania Microsoft Language.

Nie ma pośpiechu tutaj - tak długo, jak Google Translation API v1 działa można jeszcze wolne wykrywanie języka. A więc najpierw pójdziemy do nowej wersji vBET3.x i dodać tam wsparcia dla innych API tłumaczenie. Wtedy będziemy tyłek wsparcie dla wykrywania Microsoft Language.

UWAGA: w tej chwili w vBET4.x można użyć programu Microsoft za tłumaczenia i wolnego Google Translation API v1 wykrywania. Więc nie musisz czekać z przełączaniem. Wykrywanie języka działa osobno - bez względu na konfigurację masz do tłumaczenia.

Ponadto należy pamiętać, że Microsoft Tłumaczenie API jest dużo młodszy, więc rozwija się bardzo dużo. Tłumaczenia Google nie był tak dobry jak teraz od początku. W każdym razie - vBET daje możliwość korzystania darmowe lub płatne tłumaczenia. Również będzie bardzo zadowolony, jeśli Google nie zmieni ich API do płatnej ... Co jest ważne teraz - przyjmuje! :)

moman
04-09-11, 00:02
Wow, wygląda jak microsoft tylko obsługuje 37 języków, podczas gdy Google obsługuje 53 - czy to prawda?

Masz rację, że microsoft API nie wydaje się być tak wyrafinowane jak google.

Teraz używam API w następujący sposób:



Ale jeśli jest zakodowany \\ n \\ r lub t \\ w tekście, wydaje się, że API krzyczy na ciebie. Jaki jest najbezpieczniejszy sposób kodowania $ text? Teraz robię:

str_ireplace (array ('0D% "," 0A%', '% 09'), array ('','',''),$ translationURL);

ale to nie wydają się być wystarczająco na szczycie urlencode. Api Google URL był bardziej elegancki, ponieważ nie musisz się martwić o cytaty, albo.

vBET
04-09-11, 19:09
Masz vBulletin 4.x? vBET 4.x obsługuje już tłumaczenie Microsoft i nie trzeba robić żadnych zmian w kodzie.
vBET3.x będzie wspierać je w następnym wydaniu. I rzeczywiście w Microsoft Tłumaczenie API mamy do opieki ciasto o niektórych znaków specjalnych - jest to część kodu formularza vBET4.x obsługa Microsoft Tłumaczenie API:

$translationURL =& str_replace(array('%0A','%0D', '%09'),'',$translationURL);

moman
04-09-11, 21:20
Nie, używam 3.8 więc będę musiał poczekać i zobaczyć:)

Nawet, że zastąpienie jestem coraz zagadnienia dotyczące tekstu, który zawiera cytaty. Jednak dla większości stron, wszystko działa.

Mam nadzieję, że microsoft dodaje wsparcie dla większej ilości języków!

vBET
06-09-11, 08:06
Nie, używam 3.8 więc będę musiał poczekać i zobaczyć:)

Nawet, że zastąpienie jestem coraz zagadnienia dotyczące tekstu, który zawiera cytaty. Jednak dla większości stron, wszystko działa.

Mam nadzieję, że microsoft dodaje wsparcie dla większej ilości języków!

Nowe vBET3.x wersja powinna być w tym miesiącu:) W vBET4.x to już działa od jakiegoś czasu, więc błędy powinny być już rozwiązane. W każdym razie będzie wydany jako wersja beta pierwsze, ze względu na ilość zmian.

moman
06-09-11, 21:16
Brzmi dobrze!

Na chwilę obecną wydaje mi się, mają stałe problem z tłumacz microsoft. Okazało się, że 22% (kodowane cudzysłowów) w adresy URL wkręca rzeczy więc jestem po prostu usunąć je całkowicie.

Na przykład,



Czy narzekać cytaty, ale



działa dobrze:)

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Translations by vBET Translator 4.10.1