PDA

Zobacz pełną wersję: Rozwiązany Url flaga jest nieprawidłowe



norku
09-03-11, 23:06
Jeśli wejdę
www.xxxxxx.com/forum/de/ ręcznie w pasku adresu przeglądarki i wciśnij enter wszystko jest w porządku. Jednak po włączeniu niemiecką banderą i uderzył, że btries, aby otworzyć
www.xxxxxx.com/de/forum/

Jakieś pomysły?

kamilkurczak
10-03-11, 10:16
Mam kilka pytań do was:
1. dlaczego dokonaniu tej zmiany dla vBSEO? opisane tutaj:

2. Jeśli się. Htaccess w / forum nie będzie dobry?
3. masz ten linki bo teraz w htaccess masz na dwie grupy zasad vBET.:
- Do przetłumaczenia strony głównej
- Przetłumaczyć forum

Może uda nam się zrobić dwa. Htaccess? podobny swój stary, a drugi w / forum folderu?

możesz spróbować.
. Pierwszy htaccess (stary) umieszczone na zewnątrz folderze forum:

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /


#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.hj-research\.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} !(^www\.hj-research\.com$|^cdn\.hj-research\.com$)
RewriteRule (.*) http://www.hj-research.com/$1 [R=301,L]

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forum/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^forum/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

#vbet translator rules start
#vbet outside site
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/$ index.php?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|de|el|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|vi|cy|yi)/(.*)?$ $2?language=$1&vbet_outside=true [L,QSA]

RewriteCond %{QUERY_STRING} !vbet_outside=true
RewriteRule ^(.*)$ $1?vbet_outside=true [L,QSA]



#vbet translator rules end


RewriteCond %{REQUEST_URI} !(media/|admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ forum/vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(media|admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbseo.php [L,QSA]

## Expires
<ifModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresDefault "access plus 1 seconds"
ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/png "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/css "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 3456000 seconds"
</ifModule>

## Compression
<ifmodule mod_headers.c>
<ifmodule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/css text/xml application/x-javascript
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
</ifmodule>
</ifmodule>

#Remove index.php from hj-research.com/index.php
#rewrite engine on
RewriteCond %{THE_REQUEST} index\.php
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^$
RewriteRule ^index\.php$ / [L,R=301]

, a drugi w / forum folderu (tylko zasady vBET):

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On


RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^((archive/)?(.*.php(/.*)?))$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]


RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]



#vbet translator rules end

można go przetestować? Czekam na wnioski. . Jeśli jeszcze nie - DELETE htaccess z / forum folderu i stare htaccess zastąpić ten (bo z tym htaccess vBET działa perfekcyjnie na forum, a nie pracować dla strony głównej).

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /


#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.hj-research\.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} !(^www\.hj-research\.com$|^cdn\.hj-research\.com$)
RewriteRule (.*) http://www.hj-research.com/$1 [R=301,L]

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forum/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^forum/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

#vbet translator rules start

RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*.php(/.*)?))$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

#vbet translator rules end


RewriteCond %{REQUEST_URI} !(media/|admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ forum/vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(media|admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbseo.php [L,QSA]

## Expires
<ifModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresDefault "access plus 1 seconds"
ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/png "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/css "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 3456000 seconds"
</ifModule>

## Compression
<ifmodule mod_headers.c>
<ifmodule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/css text/xml application/x-javascript
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
</ifmodule>
</ifmodule>

#Remove index.php from hj-research.com/index.php
#rewrite engine on
RewriteCond %{THE_REQUEST} index\.php
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^$
RewriteRule ^index\.php$ / [L,R=301]

norku
10-03-11, 11:03
Hi,

Zajrzę do tego teraz. Dzięki. Czy może Pan wyjaśnić dokładnie, co te pliki htaccess zrobić?

kamilkurczak
10-03-11, 11:05
proszę sprawdzić PM.

Zrobiłaś źle. Htaccess.
wklejony zasady vBET na końcu pliku! że był zły - prosimy o htaccess pliki, jak z mojego previoust postu

norku
10-03-11, 11:10
Ja nie. Usunąłem je. Mam teraz przesłany htaccess z postu powyżej, a błąd serwera jest teraz usunięte. Wystąpił problem z sitemaps które zauważyłem wcześniej. Nie można znaleźć przez google

kamilkurczak
10-03-11, 11:16
proszę, jeśli możesz - odpowiedź na moje pytania jedno po drugim - będzie łatwo znaleźć najlepsze rozwiązanie.

norku
10-03-11, 13:09
I dokonała zmian TUTAJ ponieważ chciałem bardziej spójne struktury bez konieczności przesuwania zestawu czas do korzeni. Działa ładnie, ale z vBET istnieją wyraźnie problemy, jeśli forum ma mojej konfiguracji.


Z vBET włączona jestem obecnie obserwujemy następujące problemy:

1. Zagranicznych znaki nie są rozpoznawane, kiedy przeprowadzić wyszukiwanie na forum (/ de / wersji forum). Spróbuj wyszukać Düsseldorf. Brak wyników chociaż mam wyniki na forum. Spójrz na sposób, w jaki słowo "Düsseldorf" zwracany jest na stronie wyszukiwania. Jeśli idę do (domyślnie) angielska wersja forum i wykonują takie same wyszukiwania mam poprawne wyniki.

2. Ten jest obecnie w indeksie google: http://ww w.xxxx.com/forum/f34/faehnlein-standard-bearer-insignia-wear-3514/, ale spójrz na adres url po otwarciu strony na moje forum.

3. Sitemaps nie są postrzegane przez webmasterów. Nie wprowadzono żadnych zmian szczegółowe tutaj:

4. Wyświetlić angielskiej wersji forum i przejść do tego adresu url: ładuje stronę http://w ww.xxxx.com/forum/f27/hj-gebietsjugendtag-düsseldorf-1933-schlageter-2060/, ale z 404, adres url zawiera znak niemiecki, ale jeśli prawo Kopiuj i Wklej ten adres url: http://w ww.hj-research.com/forum/de/f27/hj-gebietsjugendtag-düsseldorf-1933-schlageter-2060/

5. Mam zestaw wymienić nie-angielskich znaków w adresach URL? do tak teraz do tego problem został rozwiązany, więc może trzeba ustawić, aby "zachować nie-angielskich znaków", aby wyświetlić problemy mam opisanej powyżej.

Czekamy na kontakt z Państwem.

kamilkurczak
10-03-11, 13:39
1, będzie to sprawdzić na moim forum Test
2. Próbowałem ten adres i nie widzę problemu - wszystko jest dobre
3. więc proszę zintegrować to mapa za pomocą tej instrukcji (z tego url)
4. proszę, jeśli chcesz mieć seo linki przetłumaczone - integracja vbseo z vBET - edycji dwóch plików vbseo - wszystko jest opisane w readme.html pliku.
o opcji vbseo - jeśli chcesz tłumaczyć linki seo - należy ustawić to tak jak w readme.html bo jeśli nie to ustawić - będziesz miał 404 (jeśli zintegrować dwa pliki vbseo)

norku
10-03-11, 13:51
2. Tak, adres url jest taki sam, ale jak już mówiłem w punkcie 5 powyżej będziesz musiał ustawić "zachować nie-angielskich znaków w adresach URL" w vbseo, aby zobaczyć co mam na myśli. To ustawienie jest określona w instrukcji instalacji, ale nie działa na moim forum.

4. Zmiany te zostały już wdrożone. Jeśli spojrzysz, zobaczysz, że pliki są na serwerze. '...._ Old.php "Pliki są standardowe pliki vbseo. VBET wersje tych plików są aktualnie aktywne.

Do innych niż angielski charakter problemu jest rozwiązany i nie zamierzam poeksperymentować z mapa chyba możesz mi powiedzieć, że obecny problem (google nie widzę sitemaps) to dlatego, że nie zastosowano jeszcze zmiany tutaj Jeśli tak, to będę zmieniać tego pliku, ale muszę wiedzieć dokładnie, dlaczego sitemaps nie są widziane przez google, zanim coś zrobić, bo nie chciał dać google obciążenie prawidłowe adresy URL.

kamilkurczak
10-03-11, 14:32
ok widzę, gdy tłumaczenie url jest włączona - masz 404.
zgodnie z readme.html instrukcji powinieneś mieć - Keep nie-angielskich znaków w adresach URL. Jeśli nie działa - wyłącz go. I będzie chek go dla Ciebie, ale potrzebuję dostępu do vbseocp.

2. o sitemp. Może to nie jest wykrywany przez google, bo dla Ciebie. Htaccess w / forum folderu. Możemy po prostu przetestować. Wystarczy wyłączyć vBET i usunąć. Htaccess z / forum. komentarz zasady vBET w głównym. htaccess i przywrócić stare pliki vbseo. Następnie (gdy vBET jest zupełnie wyłączony) to sprawdzić mapa i będziemy węzeł, który vBET zapewnić ten problem, czy nie.

3. Ten wieczór będzie dla Ciebie sprawdzić konfigurację i integrację z vBSEO
:)

norku
10-03-11, 14:44
Dzięki. Mam osób niepełnosprawnych "zachować nie-angielskich znaków w adresach URL" na teraz i przeprowadzi kroki wymienione na witryny. Powiem wam znać jak Ci poszło.

Czekamy od Ciebie później.

norku
10-03-11, 14:57
Update: po wyłączeniu vBET zgodnie z posta powyżej Google teraz widzi moje sitemaps.

kamilkurczak
10-03-11, 16:25
ok, więc teraz wiem, dlaczego nie możemy używać htaccess w / forum folderu:).

kolejny test. tylko włączyć vBET ponownie dodać htaccess w głównym katalogu (zastąpić stary (NIE W / FOLDER FORUM)):

# Comment the following line (add '#' at the beginning)
# to disable mod_rewrite functions.
# Please note: you still need to disable the hack in
# the vBSEO control panel to stop url rewrites.
RewriteEngine On

# Some servers require the Rewritebase directive to be
# enabled (remove '#' at the beginning to activate)
# Please note: when enabled, you must include the path
# to your root vB folder (i.e. RewriteBase /forums/)
#RewriteBase /


#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.hj-research\.com
RewriteCond %{HTTP_HOST} !(^www\.hj-research\.com$|^cdn\.hj-research\.com$)
RewriteRule (.*) http://www.hj-research.com/$1 [R=301,L]

#RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\.yourdomain\.com
#RewriteRule (.*) http://www.yourdomain.com/forum/$1 [L,R=301]

RewriteRule ^forum/((urllist|sitemap_).*\.(xml|txt)(\.gz)?)$ forum/vbseo_sitemap/vbseo_getsitemap.php?sitemap=$1 [L]

#vbet translator rules start

RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/ [L,QSA]
RewriteRule ^forum/?(af|sq|ar|hy|az|eu|be|bg|ca|zh-CN|hr|cs|da|nl|en|et|tl|fi|fr|gl|ka|de|el|ht|iw|hi|hu|is|id|ga|it|ja|ko|lv|lt|mk|ms|mt|no|fa|pl|pt|ro|ru|sr|sk|sl|es|sw|sv|zh-TW|th|tr|uk|ur|vi|cy|yi)/(.*)?$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php?vbet_lang=$1&redirected=/$2 [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !(admincp/|modcp/|vbseo_sitemap/|cron)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*.php(/.*)?))$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !^(admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbenterprisetranslator_seo.php [L,QSA]

#vbet translator rules end


RewriteCond %{REQUEST_URI} !(media/|admincp/|modcp/|cron|vbseo_sitemap)
RewriteRule ^forum/((archive/)?(.*\.php(/.*)?))$ forum/vbseo.php [L,QSA]

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/(media|admincp|modcp|clientscript|cpstyles|images)/
RewriteRule ^(.+)$ forum/vbseo.php [L,QSA]

## Expires
<ifModule mod_expires.c>
ExpiresActive On
ExpiresDefault "access plus 1 seconds"
ExpiresByType text/html "access plus 1 seconds"
ExpiresByType image/gif "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType image/png "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/css "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType text/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/javascript "access plus 3456000 seconds"
ExpiresByType application/x-javascript "access plus 3456000 seconds"
</ifModule>

## Compression
<ifmodule mod_headers.c>
<ifmodule mod_deflate.c>
AddOutputFilterByType DEFLATE text/html text/css text/xml application/x-javascript
BrowserMatch ^Mozilla/4 gzip-only-text/html
BrowserMatch ^Mozilla/4\.0[678] no-gzip
BrowserMatch \bMSIE !no-gzip !gzip-only-text/html
</ifmodule>
</ifmodule>

#Remove index.php from hj-research.com/index.php
#rewrite engine on
RewriteCond %{THE_REQUEST} index\.php
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^$
RewriteRule ^index\.php$ / [L,R=301]

jak wiesz, z tym htaccess vBET działa tylko na stronach forum.
go przetestować. i sprawdzić, czy google widzi mapy witryny

dzięki

norku
10-03-11, 16:39
Dzięki. Postaram się to teraz.

norku
10-03-11, 17:14
Testowane. Tylko główny przekłada stronie forum (jak to powiedział, że będzie), ale mapa jest akceptowane przez google. Mapa nie był jednak większy niż normalny i nie zawiera żadnych obcych adresów języka.

Zagranicznych adresów język wciąż nie są poprawne na moim forum i nadal produkować 404 stron, pomimo moich vbseo ustawienia i pliki są takie same jak opisane w procedurze instalacji. Wyglądają w porządku, ale się po kliknięciu na nich oni +404.

Zgadzam się, że was nie może zaspokoić wszystkich konfiguracjach vbulletin i że moje forum przedstawia niestandardowych instalacji czas więc będę musiał opuścić vBET wyłączona teraz.

Mam nadzieję, że będzie można w pewnym momencie, aby uzyskać vBET pracy na moim forum, ale w tej chwili nie będę zadowolony z częściowym tłumaczenie mojego forum i bez pracy łącza.

Dzięki za czas włożyliście w stworzenie tego jednak. To była bardzo ceniona.

kamilkurczak
10-03-11, 18:16
ok, teraz wiem więcej. więc możemy wykorzystać tylko htaccess w głównym katalogu, a nie w / folder.

Proszę dać mi trochę czasu, aby znaleźć rozwiązanie. Muszę o tym pomyśleć i spróbować konfiguracji.
Także proszę mi dać hasło do vbseocp, ponieważ będę mógł sprawdzić konfigurację vbseo wyeliminować błąd 404:)

Dziękuję:) Będę go rozwiązać dla Ciebie

norku
10-03-11, 18:18
PM jest w drodze:)

kamilkurczak
11-03-11, 10:57
Chciałbym podsumować wszystkie zmiany.

1. integracji z wyszukiwarce google - nie było problemu z kodowaniem, gdy strona została przetłumaczona. jak to naprawić?

-Go do admincp-> style i szablony-> szablon navbar
-W tym szablonie znaleźć:

<input type="hidden" name="ie" value="ISO-8859-2"/>
- I zastąpić:

<input type="hidden" name="ie"<vb:if condition="$_REQUEST['language']"> value="UTF-8"<vb:else />value="ISO-8859-2"</vb:if>/>

2. problem z niemieckimi literami w url na nie przetłumaczone na stronę -> należy określić charakter wymiany w vbseo opcje ogólne.

PRZYKŁAD:

'ü' => 'ue'
'ä' => 'ae'
'ö' => 'oe'
'ß' => 'ss'

3. o tłumaczenie strony głównej - nadal pracuje.

norku
11-03-11, 11:50
Wystąpił problem ze znakami. Jeśli użytkownik ustawia język niemiecki na forum w swoim profilu i sprawia, że post zawierający ä ö Ö ü Ü ß tłumaczenie dzieła, oglądane w języku angielskim. Jednakże, jeśli chce edytować swoje stanowisko widzi html liczby zamiast liter.

W vbseo cp ****> "Definiowanie niestandardowych Replacements Znak" Obecnie mam po wprowadzeniu, aby moje indeksowane adresy URL działać:

'U' => 'ue "
'A' => "ae"
'O' => 'oe'
"ß '=>' ss '

Jednak to, co naprawdę trzeba zrobić to wpisać

"(Numer html) '=>' ä 'tak, że problem edycji jest stała. Jednak będzie to miało wpływ na moje indeksowane adresy URL. Albo jestem brakuje czegoś tutaj?

Mogę używać tylko jednego języka w tej chwili, bo nie mam niestandardowe Replacements znaków zdefiniowanych dla innych (50!) Językach.

Czy istnieje sposób, aby uzyskać tej pracy?

kamilkurczak
11-03-11, 12:01
Nie musisz zadeklarować wymianę znaków we wszystkich językach - tylko dla liter języka przed instalacją vBET (niemiecki).
Teraz wszystkie litery dla innych języków są dobre:)
Jeśli nie - proszę podać mi przykład (url)

po drugie: numery ACSII w edycji postu -> proszę, daj mi url do przykładu.
których kodowanie użytkowania forum? UTF-8?

norku
11-03-11, 12:18
Hi,

Mój zestaw znaków: ISO-8859-1

Wysłałem PM do was z linkiem do wiadomości, wyświetlają jej problem.

kamilkurczak
11-03-11, 12:35
masz rację. Jest to błąd kodowania. Mogę go odtworzyć na moim forum.
To jest tworzona tylko wtedy, gdy ktoś mógłby po z przetłumaczoną stronę.
(Pamiętaj - jeśli chcesz do postu w języku francuskim - powinieneś mieć w swoim usercp ustawić język francuski.

Próbowałem naprawić ten błąd z wczoraj - w ogólnie nie utf na forum vBulletin problem z kodowaniem znaków w kodzie ASCII pod 256.
Zrobiłem nowy wątek w dziale błąd na forum vBulletin i postaram się znaleźć rozwiązanie tego błędu.

W ogólnie, gdybyś postu w języku francuskim (i mieć w usercp języka francuskiego) od normalnych (nie przetłumaczona strona) wszystko będzie ok. Dzieje się tak tylko podczas próby post z przetłumaczoną stronę.

norku
11-03-11, 12:41
Ach, dobrze. Tak, kopiowane z francuskiej sekcji Wiki i wklejony.

Jednak, kiedy wybrany mój język forum jako niemiecki, a następnie pisał w języku niemieckim, znaków pokazuje sie jako html numerów podczas montażu, że wiadomość lub kliknij na strzałkę w przetłumaczonym po ....?

kamilkurczak
11-03-11, 12:51
tak masz rację. patrzeć na moje dwa posty - jeden fisrt wykonana jest z nie przetłumaczone na stronę (po angielsku) - nie ma problemu, gdy chcesz edytować.

druga wykonana jest z tłumaczone (polski) strony i tu jest problem - litery z kodu ASCII pod 256 - kodowanie źle - zgłosiłem ten błąd do vBulletin i postaram się to naprawić na.

kamilkurczak
11-03-11, 13:17
Pracuję na nim zespół vBulletin:
Forum ASCII problem znaków (http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php/368237-ASCII-characters-issue)

Teraz mamy weekend. jeśli jest ok dla można zacząć ten temat po weekendzie?

W weekend będę pracował z zespołem vBulletin.

norku
11-03-11, 13:26
Tak, oczywiście:) Ale mogę zostawić vBET aktywny na moim forum?

kamilkurczak
11-03-11, 13:28
tak, można go pozostawić aktywne. Jak wiadomo po w języku angielskim są tłumaczone dobrze:)
Zauważyłem na moim forum test na UTF-8 forum nie ten problem istnieje.

Proszę sprawdzić w bazie danych, jak wiadomości są przechowywane (można wkleić tu przykład rosyjski wiadomość)

kamilkurczak
11-03-11, 13:51
Mam dobre informacje.

Znalazłem konflikt z vBSEO global_complete hak
Jeśli wyłączyć tę global_complete hak - po przetłumaczone dobrze, ale bez linków SEO. Muszę rozwiązać konflikt, ale po weekendzie:)
Możesz to sprawdzić?

norku
11-03-11, 14:03
Jak mogę to sprawdzić? :)

kamilkurczak
11-03-11, 14:06
admincp-> wtyczki i produktu -> Plugin Manager -> global_complete haka vBSEO -> wyłączyć.

Ale jak pisałem -> nie linki seo, jeśli wyłączyć. Trzeba sprawdzić kod vBSEO i zintegrować go.

Do zobaczenia po weekendzie:)

norku
11-03-11, 14:16
Dobra dzięki. Miłego weekendu! :)

kamilkurczak
14-03-11, 09:27
integracji url, kodowania i wyszukiwania i rozwiązać problem

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations supported by vBET 4.10.1