PDA

Zobacz pełną wersję: Rozwiązany Translator nie zawsze wyświetla przetłumaczony tekst



mosh
05-01-11, 15:55
Witam

Od dawna miałem jakąś starszą wersję vBet (niestety nie pamiętam którą).
Kilka dni temu przeinstalowałem na najnowszą 3.3.6 i zaczęły się problemy.

Podczas translacji bardzo często nie ma wyświetlanego tekstu. Wygląda to tak jakby skrypt wysłał tekst do tłumaczenia, odebrał odpowiedź, dodał ją do cache'u i zapomniał wrzucić na stronę.
Czasem cześć strony jest wypełniona, a część nie (zapewne te pominięte słowa nie były w cache'u).
Zazwyczaj po odświeżenie strony jest wszystko ok.

Problem jest tym bardziej nie do przyjęcia, jeśli włączy się cache'owanie dla gości - wtedy puste strony lądują do plików i sa serwowane przez długi czas.

kamilkurczak
06-01-11, 10:02
Proszę przeczytaj to i postaraj się to sprawdzić:
http://www.vbenterprisetranslator.com/forum/vbet4-troubleshooting/413-faq.html#post1537

Jeżeli to nie to to proszę podaj link do strony z tym błędem i ja to sprawdzę, ponieważ u nas na testowym forum to nie występuje.

Dzieki

mosh
06-01-11, 16:28
W FAQ nie ma odpowiedzi na mój problem.
Jak pisałem wcześniej (teraz to sprawdziłem i jestem pewien na 100%),
tłumaczony tekst jest podmieniany na stronie tylko jeśli występuje w keszu (sprawdzałem, Google nie blokuje mojego forum).
Przy wyłączonej opcji keszowania wszystkie strony w innym języku są bez żadnego tekstu.

Forum: Forum Wiaderko - Counter Strike, gry, programy, muzyka, mp3, filmy, download, rapidshare, pobierz (http://www.forum.wiaderko.com/)
Na głównej stronie w niektórych podforach nie ma linków do tematów (są puste anchory gdyż został użyty tam langtitle).
Na stronach tłumaczeń są dużo większe braki. Jeżeli post jest nowy to nie ma treści, dopiero pojawia się po odświeżeniu strony (czyli wtedy gdy tłumaczenie jest już w keszu).

vBET
06-01-11, 17:38
Jak dla mnie to wygląda to na blokowanie od Google, ale piszesz, że sprawdziłeś. Prześlij proszę na PM dane dostępu do Admin CP i FTP - sprawdzimy to na miejscu.

mosh
06-01-11, 18:40
Niestety ale nie mogę udostępnić danych dostępowych do serwera.
Test Google - http://www.forums.wiaderko.com/translator_test.php

Najśmieszniejsze jest to że miałem wersje 3.3.3 (na 99% to była właśnie ta wersja) i wszystko działało OK.
Zapłaciłem 30$ za aktualizację i forum się sypie.

vBET
07-01-11, 01:26
Jak mogliśmy dokonać aktualizacji, jeśli nie podajesz danych dostępu do serwera? A jeśli ją dokonaliśmy to musiałeś podać, zatem w czym teraz problem?

Nie wiem czy dobrze rozumiem - zapłaciłeś $30 za aktualizację w znaczeniu za update service czy za renew licencji?

W przypadku guest cache - proponuję wyczyścić cache po tym jak problem zostanie już rozwiązany.

Proszę podaj dane dostępu - inaczej nie jesteśmy w stanie sprawdzić co się dzieje. Widzę, że jest wszystko ok z połączeniem do Google - musimy znaleźć powód problemu, który występuje tylko u Ciebie. Zatem tylko u Ciebie możemy to zbadać.
Możesz zmienić hasła na tymczasowe, albo dać nam dostęp do forum testowego, na którym możemy zaobserwować to samo zachowanie.
Bardzo chętnie Ci pomożemy - niemniej obecnie ciężko nam określić co się dzieje nie mogąc tego sprawdzić.

Podaj proszę też link do strony na której można zaobserwować opisane błędne zachowanie.

vBET
07-01-11, 01:38
Ewentualnie możemy Ci podać instrukcje, które pozwolą dowiedzieć się więcej wyświetlając w html dokładne wyniki, które otrzymuje Twój portal z Google. Będziesz mógł przekazać je nam i może to wystarczy, żeby znaleźć problem.

Będzie wymagało modyfikacji kodu. Czy takie rozwiązanie jest OK?

mosh
07-01-11, 11:15
Proszę o kontakt na PW, tak będzie znacznie szybciej.

kamilkurczak
07-01-11, 12:21
wysłałem wiadomość

mosh
07-01-11, 13:28
Ok, sprawa prawie rozwiązana.
Google zablokowało z jakiś powodów API i czasami tłumaczyło normalnie,
a czasem zwracało błąd 403.

Napisałem do nich z prośbą o wyjaśnienie powodu.
Jak dostanę odpowiedź to się nią podzielę.

kamilkurczak
07-01-11, 13:37
dzięki za potwierdzenie.
Prosze, usuń cache jeszcze, żeby nie było pustych stron.
Przenosze wątek do troubleshooting

Automatic Translations (Powered by Google, Microsoft®, Yandex, SDL Language Cloud, IBM Watson and Apertium):
AfrikaansAlbanianArabicBelarusianBulgarianCatalanChineseCroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTaiwaneseThaiTurkishUkrainianVietnameseWelshYiddish
Languages translations made by vBET 4.10.1